miłośc przez internet

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
anetka35
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2011, 18:38
Płeć: nieokreślona

miłośc przez internet

Post autor: anetka35 »

Dwa miesiące temu poznalam chłopaka poprzez portal randkowy. Codziennie ze sobą piszemy na gg, lub też smsowo. On już na początku naszej znajomości dopiero, stwierdził, że się we mnie zakochal. Ja początkowo nie wierzylam absolutnie w te słowa i nie traktowalam tego poważnie. Tłumaczyłam mu ciągle, że w taki sposób nie można się zakochać, nie widząc tej osoby ani też nie wiedząc, jaka ona w rzeczywistości jest. Jednak minęło już dosyć sporo czasu, lecz on cały czas powtarza mi i zapewnia mnie o swojej miłości do mnie, twierdzi że chce ze mną stworzyć związek i jest tego pewien. Ja ostatnio sobie uświadomiłam, że On staje się dla mnie bardzo ważną osobą, też już coś do Niego czuję i jestemo tym przekonana. Wiem, że to wydaje się trochę dziecinne, lecz tak właśnie jest..Poprostu czuje,że jest to właśnie zakochanie.
Za jakiś czas planujemy się ze sobą po raz pierwszy spotkać w realnym świecie, i mam wielką nadzieję oraz przeczucie, że zostaniemy ze sobą tacy szczęśliwi jak jesteśmy aktualnie oraz mimo wszystko nadal zakochani..:-)
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: miłośc przez internet

Post autor: Pałer_Frytas »

Tylko co to wszystko ma wspólnego z introwertyzmem? ^^

Życzę więc Waćpannie powodzenia w tymże przedsięwzięciu jakkolwiek jest ono nastawione na duże ryzyko rozczarowania. Ale nie psujmy atmosfery. Nie wiem jak wiekowo wygląda sytuacja ale polecam wsiąść na wszelki wypadek koleżankę by chociaż na początku was chwile poobserwowała z daleka czy to nie jakieś oszustwo :P
5w4
INTP
ABASCUS!
IKM
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 31 gru 2010, 20:56
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6

Re: miłośc przez internet

Post autor: IKM »

On się zakochał nie w tobie ale w wyobrażeniu twojej osoby powstałej w jego głowie. Takie wyobrażenia są mocno wyidealizowane ze względu na zawężone możliwości poznawczej drugiej osoby. Wie o tobie tyle ile mu pozwoliłaś, nie ma możliwości obserwacji wad, które teraz są dla niego ukryte. Wasze spotkanie wiele zweryfikuje.
anetka35
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2011, 18:38
Płeć: nieokreślona

Re: miłośc przez internet

Post autor: anetka35 »

Zaję sobie z tego sprawę, że on może nie mówić prawdy. lub że w rxzeczywistości okaże się innym człowiekiem(chodzi mi tutaj o charakter), bo wygląd jego już na szczęscie znam i pod tym względem także nie jest źle:-)
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: miłośc przez internet

Post autor: Pałer_Frytas »

Oj no bądźmy szczerzy przez neta można wmówić wszystko :wink:

Jakkolwiek nie neguje tego, że poprzez sieć można znaleźć swoją drugą połówkę. szkoda, że zwykle dość daleko :P
5w4
INTP
ABASCUS!
loki
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2010, 0:57
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: miłośc przez internet

Post autor: loki »

Tak czy inaczej jeśli chcesz się przekonać, po prostu powinnaś się z nim spotkać. Zadbaj tylko o jakiś neutralny grunt na kilku pierwszych spotkaniach :)
"Jesteś tym, kim myślisz że jesteś"
INTJ_5w4
Zethariel
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 01 sie 2011, 17:51
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdynia

Re: miłośc przez internet

Post autor: Zethariel »

Trochę to dla mnie dziwne -- Z tego co czytałem, nie rozmawialiście nawet przez telefon.

Z jednej strony rozumiem, sam mam problemy w rozmowach nie-tekstowych. Z drugiej jednak pamiętam, że moja pierwsza rozmowa telefoniczna z dziewczyną w której się kochałem była bardzo emocjonująca i (pomimo sprzeczności z moim typem osobowościowym) starałem się ją podtrzymywać jak najdłużej...

Jeśli wolno, proponowałbym rozmowę telefoniczną jako formę komunikacji. Po głosie też poznasz czy mówi prawdę i jaki jest w sytuacji, gdzie nie ma zbyt wiele czasu na wymyślanie słodkich słów, a trzeba mówić od serca.

All in all -- powodzenia życzę ^^
Z góry przepraszam jeśli wydam się niemiły bądź obraźliwy. Wszelkie zamieszczone przeze mnie posty mają na celu wnieść coś znaczącego do konwersacji i nie są wymierzone przeciw ich autorom i/lub innym partycypantom tematu.
http://nonentity.blox.pl/2010/10/INTJ-p ... wosci.html
Awatar użytkownika
cityCAT
Pobudzony intro
Posty: 171
Rejestracja: 02 kwie 2011, 23:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: miłośc przez internet

Post autor: cityCAT »

Z tego co czytałem, nie rozmawialiście nawet przez telefon.
Właśnie, dlaczego? Spotkanie w realu jest jak spotkanie z zupełnie świeżą, nową osobą.

Zakochanie jest dobre na jakiś czas, potem dochodzą inne rzeczy. Trochę nie wierzę w to, że osoba, która potrafi cieszyć się życiem, posiada hobby, psa czy kota, własnych znajomych (czyli taki ktoś, z kim naprawdę chciałabyś być), ma czas przesiadywać na portalach randkowych, gg itd.
Actually, I CAN
ODPOWIEDZ