Początek związku?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Amelie
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2011, 0:35
Płeć: nieokreślona

Początek związku?

Post autor: Amelie »

Ostatnio zaczęłam spotykać się z facetem. Wydaje mi się że naprawdę mu się spodobałam, bo widzę to w jego zachowaniu... Problem tkwi w tym, że ja beznadziejnie czuję się gdy on zmusza mnie do mówienia... Może brzmi to głupio, ale ja po prostu nie lubię dużo mówić. Na ostatniej randce zaczęłam czuć się jak kretynka gdy po raz kolejny prosił mnie żebym mówiła... a to wywołuje zupełnie odwrotny skutek, bo wtedy ogarnie mnie jeszcze większa blokada... Dlaczego ludzie nie potrafią zrozumieć, że zazwyczaj wolę słuchać innych, niż sama odsłaniać swoje wnętrze... Gdy powiedziałam mu że po prostu nie lubię mówić zapytał: "jak można nie lubić mówić??" To mnie kompletnie dobiło... Nie wiem już co mam robić. Miło jest się z kimś spotykać... ale chyba znacznie lepiej czuję się gdy jestem sama. Lubię swoją samotność...
...lubię ten smutek, który przyczyny nie ma, ale się snuje za mną wszędzie...
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Początek związku?

Post autor: Akolita »

Amelie pisze:Może brzmi to głupio, ale ja po prostu nie lubię dużo mówić.
Tutaj większość z nas tak ma, nie krępuj się.
Dlaczego ludzie nie potrafią zrozumieć, że zazwyczaj wolę słuchać innych, niż sama odsłaniać swoje wnętrze...
Takich osób jak Ty jest jednak mniej i są mniej widoczne. Choć dobry słuchacz to prawdziwy skarb, ludzie są nauczeni identyfikować spokój i małomówność ze złym nastrojem. Introwertykom często i nie zawsze słusznie przykleja się etykietkę ponuraków.
Spróbuj porozmawiać jeszcze inaczej, na wstępie poproś, by chłopak raczył Cię zrozumieć, przecież ludzie są różni. Jeden lubi mówić a drugi lubi słuchać. Ekstrawertyk czerpie energię z kontaktów i uzewnętrzniania swych emocji w kontaktach a ekstrawertyk odwrotnie, ładuje akumulatory poprzez wyciszenie. Jeśli jemu tak ciężko zrozumieć, że różnimy się od siebie, nieraz charakteryzują nas cechy, które są całkowitą odwrotnością cech innych ludzi, to ciężko pokładać nadzieję w związku z nim, jako Twoim partnerem. Żeby było dobrze, musi być szacunek i zrozumienie, jakaś nitka porozumienia i umiejętność znajdywania kompromisów. Bez tego zamęczycie się sobą wzajemnie. Tak myślę... Nie trać wiary w siebie, z Tobą wszystko ok i taka już nasza, introwertyków, uroda, że czujemy się często nierozumiani. Niestety, często staje się to przyczyną małych i większych dramatów sercowych.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: Początek związku?

Post autor: Pałer_Frytas »

Ty chociaż jesteś kobietą, więc to zwykle facet Ciebie zagaduje. Jako męska niemowa nie doświadczam zbyt często by do mnie jakieś laski podbijały :/

A tak to Akolita chyba wszystko co sensowne już napisała. Łeb do góry :D
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
snusmumriken
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 06 kwie 2013, 12:57
Płeć: nieokreślona

Re: Początek związku?

Post autor: snusmumriken »

Daruj go sobie , skoro juz w pierwszych relacjach czujesz sie niezrecznie , niedomowienia beda narastac , jesli by mu naprawde zalezalo zrobilby to taktownie a nie pytal sie dlaczego nie mowisz , takie zachowanie pietnastolatka , brak zrozumienia dla Twojej osoby z jego strony , jesli dalej bedziesz dalej sie z nim umawiac zachowuj sie normalnie tak jak bys sie zachowywala dla siebie , potraktuj to jako doswiadczenie , nie zmuszaj sie do niczego , na luzie podejdz do tego bedzie ciezko ale uda ci sie , pusc swoja ulubiona muzyke i nastaw sie na wyjscie , nie pozwol zeby on chcial cie zmienic na sile i wlazic z buciorami do twojego mozgu , nie pozwalaj mu na to
Happiness only real when shared.

https://www.youtube.com/watch?v=7_8e5Pjzw_8
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Początek związku?

Post autor: qb »

To jest wątek z 2011 roku :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: Początek związku?

Post autor: Kosa13 »

Obrazek
Awatar użytkownika
snusmumriken
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 06 kwie 2013, 12:57
Płeć: nieokreślona

Re: Początek związku?

Post autor: snusmumriken »

qb pisze:To jest wątek z 2011 roku :P
dobre nie skapowalem :D ale zobacz o ktorej pisalem tego posta jedno oko juz mialem zamkniete
Happiness only real when shared.

https://www.youtube.com/watch?v=7_8e5Pjzw_8
ODPOWIEDZ