Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;)

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
koniczyna
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:24
Płeć: nieokreślona

Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;)

Post autor: koniczyna »

Witajcie.
Od dłuższego czasu przeglądam stron internetowe na temat introwertyzmu ponieważ kocham właśnie takiego kochanego introwertyka, z którym jestem w związku od około roku. To moja największa miłość. Nikogo tak nie kochałam, ale jak na ironie z nikim nie było tak ciężko;)
Wiele czytałam, że to po prostu trzeba zaakceptować i zrozumieć, znaczy się introwertyka i wiele mi dały te artykuły tylko, że czasem chciałabym móc sie komuś wygadać ponieważ mimo zrozumienia czuję też czasem frustrację.
Nie chcę myśleć o odejściu choć zdarzało mi się, że przemknęła mi ta myśl tym bardziej, że "statystyki" wcale nie są pocieszające, że rzadko udają się związki z introwertykami. Ja jednak nie chce z niego rezygnować, bo kocham tego człowieka.
Chcę tylko móc wymienić się doświadczeniami i poradami z kimś kto jest w podobnej sytuacji, z kimś kto kocha i jest z introwertykiem.
Mam ok.25 lat;)

Pozdrawiam wszystkich cieplutko
Koniczyna
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;

Post autor: Inno »

koniczyna pisze:Nikogo tak nie kochałam, ale jak na ironie z nikim nie było tak ciężko;)
Na czym polega ta trudność?
koniczyna pisze:"statystyki" wcale nie są pocieszające, że rzadko udają się związki z introwertykami.
Co to za "statystyki"?
koniczyna pisze:Chcę tylko móc wymienić się doświadczeniami i poradami z kimś kto jest w podobnej sytuacji, z kimś kto kocha i jest z introwertykiem.
O czym byś chciała porozmawiać? Popatrz też w tym dziale - "Związki" - jest tu kilka tematów, w których możesz znaleźć przydatne informacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
koniczyna
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2011, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;

Post autor: koniczyna »

Ciężko....bo mam wrażenie, że jestem z osobą pozbawioną uczuć, interesującą się wyłącznie swoją osobą. Wiem, wiem że to tylko tak wygląda, że introwertycy tacy nie są tylko nie pokazują niczego po sobie. Ale ciężko jest być w związku w którym nie czuję się kochana,nie czuję się potrzebna.
Gdy czytałam trochę artykułów na temat introwertyków podkreślało się tam, że na ogół introwertycy nie umieją utrzymać związku bo ta druga osoba nie wytrzymuje i odchodzi,....rozumiem to bo sama często tak czuje, ale nie chce odejść ponieważ go kocham.
Jeśli chodzi o wymianę doświadczeń to poszukuję zwyczajnej rozmowy z kimś kto ma podobny problem, usłyszeć, przeczytać jak ktoś sobie z tym radzi itd.
Awatar użytkownika
air
Pobudzony intro
Posty: 156
Rejestracja: 06 gru 2009, 20:09
Płeć: nieokreślona

Re: Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;

Post autor: air »

Witaj Koniczynko!
w związku w którym nie czuję się kochana,nie czuję się potrzebna.
A jak powinien zachowywać się Twój miły, abys czyła się kochana i potrzebna? Jakie sa Twoje oczekiwania?

Pozdrawiam - air
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;

Post autor: Inno »

koniczyna pisze:Ale ciężko jest być w związku w którym nie czuję się kochana,nie czuję się potrzebna.
A rozmawialiście w ogóle o tym, w jaki sposób okazujecie uczucia i jak potrzebujecie być zapewniani o miłości? Tu się ludzkie umiejętności i potrzeby mogą mocno rozjeżdżać nie tylko na linii intro-ekstra, ale i choćby między romantykami a pragmatykami, ludźmi słów i ludźmi czynów itd. Nie wiem, jak masz, ale sporo kobiet nie umie/nie lubi komunikować swoich potrzeb wprost partnerowi, tylko wolą, żeby się domyślił, wpadł na rozwiązanie po sugestiach, niedomówieniach etc, które dla takiego mężczyzny, szczególnie, jak nie jest empatyczny, mogą być mało zrozumiałe. Być może on po prostu nie wie, czego potrzebujesz. Piszesz, że jest pozbawiony uczuć i zainteresowany wyłącznie swoją osobą - jeśli mówiłaś mu, co jest dla Ciebie ważne, a on to lekceważy, ponieważ z własnej perspektywy uznaje to za niepotrzebne i nie warte uwagi, to macie problem. I proszę nie myśl, że to cecha wszystkich introwertyków.
koniczyna pisze:Jeśli chodzi o wymianę doświadczeń to poszukuję zwyczajnej rozmowy z kimś kto ma podobny problem, usłyszeć, przeczytać jak ktoś sobie z tym radzi itd.
To zrozumiałam, ale chodziło mi o zarzucenie konkretnego tematu/problemu/zagadnienia do omówienia. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Dziewczyny, które są z introwertykami pogadajcie ze mną;

Post autor: Piorun23 »

Rozmowa - wymiana myśli, wzajemna komunikacja - to podstawa. Zwłaszcza w odniesieniu do osób mało komunikatywnych :wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
ODPOWIEDZ