Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
57
17%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
148
44%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
70
21%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
59
18%
 
Liczba głosów: 334

Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Portale Randkowe

Post autor: nudny introwertyk »

Nie dla każdego wygląd ma ogromne znaczenie (nie mówimy tu o skrajnościach) :wink: Nie szukam pięknej lalki, tylko wartościowej kobiety. Zresztą te, że tak powiem, "za piękne", wręcz idealne, nad którymi potrafią wzdychać znajomi, wcale mi się nie podobają. Ale to już jest kwestia osobistych priorytetów i upodobań ;)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Portale Randkowe

Post autor: highwind »

nudny introwertyk pisze: Nie szukam pięknej lalki, tylko wartościowej kobiety.
Piszesz tak, jakby jedno wykluczało drugie.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Portale Randkowe

Post autor: nudny introwertyk »

Oh, wiesz o co mi chodziło :P Nie mówię o tym, że nie mogłaby to być "piękna lalka" (w tym pozytywnym znaczeniu), bo oczywiście by mogła, ale na mojej liście priorytetów jest to naprawdę daleko w tyle za pożądanymi cechami charakteru.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2138
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Drim »

nudny introwertyk pisze:Nie dość, że trzeba dodać zdjęcie, żeby zrobić cokolwiek (a ja zdjęć w internet puszczać nie zamierzam :wink: ), [...] Naprawdę przypadałby się jakiś portal dla "poszukujących" introwertyków.
Nie bój żaby nudny, Baldura z grobu wykopali to i na randkę w ciemno przyjdzie pora... Tak mi się przypomniało.

http://cdn2.se.smcloud.net/t/photos/t/2 ... 824828.jpg

No z tego co się orientuję to na dwóch największych portalach, Sympatii i Badoo, ale też często i na tych pomniejszych, gdy nie masz wstawionego żadnego zdjęcia wysyłanie wiadomości jest zablokowane. Nie mniej jakieś historie o znudzonych ryzykantkach które wchodzą w konwersacje z kimś kto nie ma wstawionych zdjęć albo ma ale nie swoje, słyszałem. Nie wiem, dla mnie możliwość zobaczenia 3-4 zdjęć przed napisaniem do przykładowej dziewczyny z portalu jest kluczowe, jeśli zdjęć nie ma albo ma ale mi się nie spodobały to nie napiszę, a nie mam wcale dużych wymagań pod względem urody. Swoje zdjęcia mimo braku urody oczywiście wstawiłem, nie ma się czego wstydzić.
brzytwa-ockhama pisze:Nie mam osobistych doświadczeń z poznawaniem ludzi na tego typu portalach, ale sądzę, że warto tutaj wspomnieć o jednej rzeczy: są poważne podstawy, aby przypuszczać, że co najmniej niektóre portale po prostu oszukują swoich klientów.
+ reszta tej równie ciekawej wypowiedzi.

Obrazek
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Konradek »

Od siebie dodam tylko tyle. Panowie nie marnujcie czasu na szukanie szczęścia w necie, tylko więcej odwagi i śmiałości. Kobiety nie gryzą. A wy kobiety nie bójcie się, jeśli obcy/nieznajomy do was podejdzie. Ona nie chce was zgwałcić, dajcie mu szansę, a nuż to ona:)
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: mawo »

Może jestem dziwny, ale zazwyczaj bardziej przyciągają mnie osoby bez zdjęcia, ale ze świetnym opisem niż osoby ze zdjęciem, ale bez opisu. Nie wszyscy mają ochotę pokazywać się publicznie. Portal mogą odwiedzać znajomi, mogą odwiedzać pracodawcy, sąsiedzi. Osobiście nigdy swojego zdjęcia na tego typu portalu nie wrzucę.

Aha, i mam konto na sympatii. Nie wstawiłem zdjęcia, a nie mam zablokowanego wysyłania wiadomości, więc ktoś powyżej, kto o tym pisał, myli się. Z kilkoma osobami pisałem, swoje zdjęcia przesłałem mailowo, z niektórymi przeniosłem się na fejsa i wciąż z nimi utrzymuję kontakt. Z tym, że ja na sympatii nie szukam miłości, a znajomych, więc może o tyle mam łatwiej.
martuella

Re: Portale Randkowe

Post autor: martuella »

Nie korzystam z portali randkowych, ale po przeczytaniu paru ostatnich postów, trochę się poirytowałam :D

Ludzie rejestrują się na portalach randkowych z nadzieją odnalezienia drugiej połówki. Gdy słyszę albo czytam wypowiedzi typu: "wygląd nie jest ważny", "większą uwagę zwracam na charakter", "nie musi być ładna/przystojny" itp., itd., to zastanawiam się, kogo właściwie szukają osoby określające swoje preferencje w ten sposób? Miłości? Nie wydaje mi się...

Nie oszukujmy się — z gałęzi już dawno zeszliśmy, ale, czy tego chcemy czy nie, jesteśmy zwierzętami i pewnych instynktów się nie wyzbędziemy. Nikt mnie nie przekona, że stworzy szczęśliwy związek z osobą, która go nie pociąga fizycznie. Wygląd, gesty, głos - na to zwracamy uwagę, gdy widzimy kogoś po raz pierwszy. Cechy charakteru, zainteresowania, ideały, marzenia drugiej osoby poznajemy w drugiej kolejności. Czasem trwa to nawet parę lat, a i tak nie mamy pewności, że wiemy o kimś wszystko. Na szczęście!

Z facetem, który nie jest dla mnie atrakcyjny fizycznie (pamiętajmy oczywiście, że atrakcyjność to kwestia gustu), ale z którym dobrze się dogaduję, z którym mam wspólne zainteresowania, poglądy, podobne charaktery, mogę się jedynie kolegować albo przyjaźnić. Nic więcej. NIC.

Z portali randkowych nie korzystam z kilku powodów. Zdjęcie kompletnie nic mi nie mówi o drugiej osobie. To tylko obrazek. Jeden uśmiech z tysiąca możliwych, jedno spojrzenie, i to w dodatku w obiektyw, a nie na mnie. Z opisami bywa różnie, niektórzy piszą prawdę, niektórzy ściemniają, żeby tylko przyciągnąć kogoś do swojego profilu. Jakoś nie mam ochoty dociekać, na co akurat trafiłam.
Zabrzmi to brutalnie, ale portale randkowe są dla mnie jak platformy handlowe, a ja nie lubię zakupów ;)
brzytwa-ockhama
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 07 sty 2016, 4:12
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: brzytwa-ockhama »

martuella pisze:Zdjęcie kompletnie nic mi nie mówi o drugiej osobie. To tylko obrazek. Jeden uśmiech z tysiąca możliwych, jedno spojrzenie, i to w dodatku w obiektyw, a nie na mnie.
Dziwne jest to, że w dobie obecnych technicznych możliwości standardem nie jest umieszczanie jakiegoś krótkiego filmu, na którym kandydat coś tam o sobie mówi. Zdjęcie może być oczywiście specjalnie wyselekcjonowane, ale nawet jeśli dobrze oddaje rzeczywistość, to wciąż nie ma tam tych rzeczy, które w ogromnym stopniu determinują to, czy uważamy kogoś za atrakcyjnego: głosu, mimiki, mowy ciała.

Generalnie podzielam Twój sceptycyzm, ale trzeba pamiętać, że jednak jest na tym świecie spora grupa osób niezwykle nieśmiałych. Trudno jest mi wskazać jakiś alternatywny sposób poznawania ludzi przez takie nieśmiałe osoby. Oczywiście można powiedzieć "ogarnij się, popracuj nad pewnością siebie, dopiero potem kogoś szukaj", ale właśnie często brak pewności siebie jest wynikiem braku doświadczeń w relacjach z ludźmi (głównie osobami przeciwnej płci). Więc dla nieśmiałych osób to chyba dobry sposób, ale raczej z zastrzeżeniem, że należy dążyć do w miarę szybkiego spotkania.

Natomiast co do "platformy handlowej", to akurat ja uważam, że to jest potencjalnie mocny punkt poznawania ludzi przez Internet. Bo bardzo wiele osób ma jakieś jasno sprecyzowane oczekiwania wobec przyszłego partnera i po prostu poprzez Internet (ściśle: odpowiednio wypełnioną ankietę i połączoną z nią wyszukiwarkę) takie osoby mogłyby w łatwy sposób dotrzeć bezpośrednio do grupy osób, które spełniają ich wymagania. Jeśli ktoś np. szuka bruneta, który ma co najmniej 180 cm wzrostu, nie ma dzieci, ale bardzo chciałby je posiadać, jest ekstrawertykiem, wegetarianinem i mógłby tolerować palącą partnerkę, to takich mężczyzn w populacji jest zdecydowanie mniej niż 1%. Ile czasu zajęłoby dotarcie do takiej osoby poprzez standardowe, niewirtualne sposoby? Dotarcie też nie jest równoważne z sukcesem, bo ta osoba może być w związku, sama może mieć niestandardowe wymagania, których spełnienie jest bardzo mało prawdopodobne itp.. Poza tym wciąż są to tylko wstępne wymagania, których spełnienie jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym, aby dana osoba mogła być brana pod uwagę jako potencjalny partner.
martuella

Re: Portale Randkowe

Post autor: martuella »

brzytwa-ockhama pisze: Natomiast co do "platformy handlowej", to akurat ja uważam, że to jest potencjalnie mocny punkt poznawania ludzi przez Internet. Bo bardzo wiele osób ma jakieś jasno sprecyzowane oczekiwania wobec przyszłego partnera i po prostu poprzez Internet (ściśle: odpowiednio wypełnioną ankietę i połączoną z nią wyszukiwarkę) takie osoby mogłyby w łatwy sposób dotrzeć bezpośrednio do grupy osób, które spełniają ich wymagania. Jeśli ktoś np. szuka bruneta, który ma co najmniej 180 cm wzrostu, nie ma dzieci, ale bardzo chciałby je posiadać, jest ekstrawertykiem, wegetarianinem i mógłby tolerować palącą partnerkę, to takich mężczyzn w populacji jest zdecydowanie mniej niż 1%. Ile czasu zajęłoby dotarcie do takiej osoby poprzez standardowe, niewirtualne sposoby? Dotarcie też nie jest równoważne z sukcesem, bo ta osoba może być w związku, sama może mieć niestandardowe wymagania, których spełnienie jest bardzo mało prawdopodobne itp.. Poza tym wciąż są to tylko wstępne wymagania, których spełnienie jest warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym, aby dana osoba mogła być brana pod uwagę jako potencjalny partner.
Już wiem, dlaczego porównałeś ostatnio szukanie partnera do szukania pracownika :D Dla innych wyszukiwarki są pomocne, mnie odstraszają. Ja w taki sposób wyszukuję ciuchy w sklepach internetowych: rozmiar, krój, kolor, zakres cenowy, sposób dostawy itp. Mam wymagania, ale innego rodzaju. Gdybym paliła, liczyłabym na to, że partner zmotywuje mnie do rzucenia; wegetarianizm? Niech żre warzywa, więcej mięsa dla mnie xd; Oczywiście, piszę to pół żartem, pół serio ;) Mam w sobie po prostu duże pokłady tolerancji dla ludzi, a jeszcze większe dla ukochanej osoby.
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: Portale Randkowe

Post autor: mawo »

W ten sposób szukamy jedynie swojego ideału. Czy znajdujemy w ten sposób odpowiedniego partnera? Wątpliwe. Wielu z nas było, bądź jest w związkach. Jak często zakochaliśmy się w swoim wymarzonym ideale? Mnie się to nie zdarzyło. Pierwszą dziewczynę poznałem przez net. Nie mieliśmy pojęcia jak wyglądamy, ale dobrze nam się rozmawiało i już na pierwszym spotkaniu zaiskrzyło, pomimo tego, że ani ja jej ideałem nie byłem, ani ona moim. Jakże często dochodzi również do sytuacji, w której zakochujemy się w osobie, którą znamy od dawna, na którą nigdy nie zwracaliśmy uwagi, która wcześniej w ogóle nam się nie podobała. Nie jestem w stanie zgodzić się z tym, że wygląd ma fundamentalne znaczenie oraz z tym, że nie można być z osobą, która się nie podoba. Pociąg fizyczny to nie tylko "podobanie się", to znacznie bardziej złożona sprawa, której nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Oczywiście każdy będzie na swój sposób generalizował, dlatego może dam poprawkę: JA nie jestem w stanie przewidzieć kto mnie będzie pociągał za miesiąc, czy dwa. Może być to koleżanka, którą widuję od dwóch lat, na którą nawet okiem nie rzuciłem. Może jestem idealistą. Choć trudno mi uznawać to za idealizm, skoro poparte jest to długoletnimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Portale Randkowe

Post autor: nudny introwertyk »

Zgadzam się całkowicie, mawo. W liceum była tak jedna dziewczyna, na którą przez dwa lata nie zwróciłem uwagi (szczerze mówiąc nikt nie zwracał, a poprzednie dwa lata ktoś inny zajmował moje myśli), a na trzecim roku odbiło mi na jej punkcie. Nie, nie przeszła żadnej metamorfozy. Po prostu wróciłem z wakacji i mnie "olśniło" :wink: Oczywiście nic z tego wtedy nie wyszło bo byłem strasznie nieśmiały (głównie przez totalny brak samoakceptacji) i chociaż dostawałem takie okazję i niesamowite zbiegi okoliczności, że ktoś inny uznałby że jest w tym działanie sił nadprzyrodzonych, to nie potrafiłem zrobić z nich użytku. Myślę, że teraz byłoby inaczej. Zresztą, kto wie ? :wink:
Z tym "podobaniem", przynajmniej u mnie, nie jest tak, że widzę kogoś po raz pierwszy i robi to na mnie wrażenie. Nawet gdy można by tę kobietę z aniołem pomylić. Dopiero gdy poznaję tę osobę bliżej, jej charakter, usposobienie, wtedy zaczynam zwracać uwagę na jej urodę i ją podziwiać. Nawet jeśli wg. kogoś innego urody w niej niewiele :wink:
martuella

Re: Portale Randkowe

Post autor: martuella »

Chyba muszę rozwinąć swój skrót myślowy :D Słowo "fizyczny" może wprowadzać w błąd. Podobają, pociągają, są atrakcyjne dla mnie różne rzeczy i nigdy nie wiem na co akurat padnie: przenikliwe spojrzenie; szczery, zaraźliwy śmiech; ciepły głos, wesołe oczy, szelmowski uśmieszek, jest tego od cholery xd To nie tak, że szukam typowego przystojniaka, na widok którego inne laski zsikają się w majtki. W ogóle dzielenie kobiet na ładne/brzydkie i facetów na przystojnych/brzydkich nie ma dla mnie racji bytu.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2016, 21:56 przez martuella, łącznie zmieniany 1 raz.
brzytwa-ockhama
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 07 sty 2016, 4:12
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: brzytwa-ockhama »

martuella pisze:Mam wymagania, ale innego rodzaju. Gdybym paliła, liczyłabym na to, że partner zmotywuje mnie do rzucenia; wegetarianizm? Niech żre warzywa, więcej mięsa dla mnie xd; Oczywiście, piszę to pół żartem, pół serio ;) Mam w sobie po prostu duże pokłady tolerancji dla ludzi, a jeszcze większe dla ukochanej osoby.
Powyżej podałem przykład znanej mi osoby i listy jej wymagań wstępnych. To jest wegetarianka ze względów etycznych, więc od partnera oczekuje niejedzenia mięsa, bardzo chce mieć dzieci, pali i nie zamierza przestać. Wielkich wymagań w odniesieniu do wyglądu nie ma, ale jest dosyć wysoka i chciałaby mieć partnera o te co najmniej kilka centymetrów wyższego. W dodatku była kiedyś w związku z introwertykiem i wie, że na dłuższą metę to jest nie do pogodzenia z jej stylem życia.

Większość osób, które szukają partnera do naprawdę poważnego związku - w szczególności takiego, gdzie w dalszej perspektywie powinny pojawić się dzieci - ma jakieś tego typu oczekiwania, które sprawiają, że interesuje ich tylko niewielka grupa osób przeciwnej płci. To nie są ludzie, którzy szukają ideału; oni szukają partnera, który będzie do nich dopasowany w tych kilku istotnych dla nich punktach. No i to chyba nie wyklucza romantyzmu; przecież wspomniana przeze mnie kobieta nie zakocha się automatycznie w każdym, kto te wstępne wymagania spełni, więc przestrzeń na działanie amorów (albo hormonów ;) ) jest i tak bardzo duża.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Portale Randkowe

Post autor: highwind »

Też jakoś mnie irytuje ta nakreślona w kilku postach niechęć do wrzucania zdjęć na portal randkowy. Bo zawsze widzę coś podejrzanego próbach zaklinania rzeczywistości w jakiej się żyje. Ogarnijcie się, do jasnej cholery :P A jak się nie ogarniecie, to nie dziwcie się, że zostajecie przegranymi w tej zabawie szumnie zwanej selekcją naturalną. Chcesz zwiększyć swoje szanse na poznanie kogoś czy nie? Jak tak, to wrzuć to zasrane zdjęcie i nie ględź. Statystyka, Panie. Jesteś za brzydki? Nawet jeśli to prawda, to pewnie duża część kobiet potencjalnie zainteresowanych twoim ewentualnym opisem stwierdza, że skoro nie dałeś zdjęcia, to musisz być jeszcze brzydszy niż w rzeczywistości :P A po drugie - i na szczęście dla facetów o niekorzystnej aparycji - kobiety to takie wspaniałe istoty, którym na atrakcyjność faceta składa się wiele różnych cech poza wyglądem. Na przykład swoboda i pewność siebie wynikająca z zaakceptowania swojej cielesności. Więc wrzuć tę fotę, uśmiechnij się promieniście, byle szczerze i już. Taka fota to chyba lepsza strategia niż całkowity brak foty? Jeszcze się pojawiał argument dotyczący prywatności. A to nie jest tak, że żeby widzieć fotki na takim portalu, trzeba mieć samemu założone konto? Poza tym czego się niby wstydzić? Czasy w których portale randkowe były tabu już minęły i nawet, gdyby miał to zobaczyć ktoś znajomy, to nie wiem dlaczego miałby zareagować negatywnie (chyba że naściemniałeś przy opisie xD). A tak na serio to sam się zastanawiam nad założeniem konta, a te wasze bzdurne wątpliwości sprawiają że i ja zaczynam się zastanawiać czy warto :P (więc powyższy post to też próba przekonania siebie samego).
brzytwa-ockhama pisze:Dziwne jest to, że w dobie obecnych technicznych możliwości standardem nie jest umieszczanie jakiegoś krótkiego filmu
Ale to już było. Nie przyjęło się. Proszę: https://www.youtube.com/watch?v=rOoLmNkNw60 ;)
martuella pisze:przenikliwe spojrzenie; szczery, zaraźliwy śmiech; ciepły głos, wesołe oczy, szelmowski uśmieszek, jest tego od cholery xd
No heeeeej 8) ktoś mnie wzywał?
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Portale Randkowe

Post autor: nudny introwertyk »

Po przemyśleniu sprawy, chyba muszę Ci przyznać rację, highwind. Nie ma co wszędzie szukać spisków i bać się kompromitacji, bo co tak naprawdę w tym niewłaściwego ? Ludzie robią naprawdę złe rzeczy i wcale się z tym nie kryją, więc tym bardziej za niewinne wrzucenie zdjęcia na portal taki czy siaki nikomu ostracyzm nie grozi. Zastanowię się jeszcze i może założę gdzieś konto ze zdjęciem. Wtedy już tylko dobry opis może mnie uratować :P
ODPOWIEDZ