Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
57
17%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
148
44%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
70
21%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
59
18%
 
Liczba głosów: 334

Awatar użytkownika
svart
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 22:46
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: svart »

nyarlathotep pisze:Dla kobiety to jest coś, co musi przynosić natychmiastowy dochód. Stąd na pytanie o zainteresowania kobieta często odpowiada ogólnikami, które po głębszym podpytaniu w temacie okazują się i tak tematyczną zapchajdziurą.
Byłbym nieco bardziej ostrożny w tak odważnych stwierdzeniach. Nie jest tajemnicą, że kobiety i mężczyźni inaczej spoglądają na wiele spraw. Wolałbym usłyszeć zdanie pań, czym są dla nich zainteresowania, i jaką rolę pełnią one one w ich życiu. To, że obie płci mogą mieć inny stosunek do pewnych aspektów życia, nie znaczy, że któreś z tych podejść jest złe bądź niewłaściwe.
Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Caroline »

Omg, to ja nie wiem, gdzie ty znalazłeś takie kobiety, które tak myślą. I, szczerze mówiąc, pierwszy raz spotkałam się z taką teorią. Stawiasz (ja wiem, że pewnie nie masz na myśli każdej kobiety, ale jednak) kobiety jako istoty lecące na kasę, pasożytujące na facetach, a tak naprawdę nie mających zbyt wiele do zaoferowania od siebie. No, chyba że mówisz tylko i wyłącznie o kobietach z portalu sympatia, to jestem w stanie w to uwierzyć.
Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Caroline »

svart pisze:Wolałbym usłyszeć zdanie pań, czym są dla nich zainteresowania, i jaką rolę pełnią one one w ich życiu.
Dla mnie zainteresowania/hobby to jest coś, co po prostu sprawia nam przyjemność i robimy to w wolnym czasie, żeby poprawić sobie nastrój, odstresować. Coś, czemu poświęcamy się bez reszty, fascynuje nas, chcemy w tej dziedzinie coraz bardziej zgłębiać naszą wiedzę. Czasem naszym hobby jest też nasza praca i wtedy rzeczywiście przynosi to jakiś pieniężny dochód.
Z perspektywy kobiety mogę jeszcze powiedzieć, że często zainteresowania mężczyzn postrzegamy jako dziecinne i niewartościowe - np. granie w gry, oglądanie meczy, oglądanie anime (od razu powiem, że ja osobiście nie uznaję tego ostatniego za dziecinne, ale często to słyszę od różnych osób :D).
Awatar użytkownika
svart
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 22:46
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: svart »

Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteśmy (my mężczyźni i wy kobiety) podobni. Swoją drogą, znam dziewczyny, które lubią grać w gry, więc to nie jest wyłącznie męskie zainteresowanie ;)

Ale chciałbym poruszyć inną kwestię, którą wcześniej zignorowałem. Chodzi o czerpanie korzyści finansowych z zainteresowań. Tutaj moje pytanie: co w tym złego? Czy jak się czymś interesuję, to nie mogę mieć z tego środków na życie? Pomijam tutaj tzw. instant gratification, który może dotyczyć każdego, niezależnie od płci.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2017, 22:41 przez svart, łącznie zmieniany 1 raz.
Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Caroline »

Nic w tym złego, a wręcz przeciwnie. Byłoby super, gdyby każdy dostawał pieniądze za to, co lubi robić najbardziej, niestety w prawdziwym życiu nie ma tak łatwo ;)
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: wydra »

nyarlathotep pisze:Viljar, pisałem to wielokrotnie, ale napiszę jeszcze raz. Kobieta i mężczyzna zupełnie inaczej rozumieją słowa "zainteresowania".
Dla mężczyzny to jest coś, co pozwala mu się zrelaksować, rozwija go, generalnie co robi w wolnym czasie dla własnego rozwoju lub przyjemności. Dla kobiety to jest coś, co musi przynosić natychmiastowy dochód. Stąd na pytanie o zainteresowania kobieta często odpowiada ogólnikami, które po głębszym podpytaniu w temacie okazują się i tak tematyczną zapchajdziurą.
Jeżeli zainteresowania mężczyzny nie przynoszą dochodu, to są już według kobiety niedojrzałe zabawy i taki mężczyzna jest obiektem plotek, w których występuje jako ten "Piotruś Pan".
Obawiam się, że coś w tym może być, ale zastąpiłabym "nie przynoszą dochodu" na coś w stylu "nie mają praktycznego zastosowania i/lub wymagają nakładu pieniędzy". Np. majsterkowanie, przez ogól społeczeństwa uznawane za typowo męskie zainteresowanie. Praktyczne zastosowanie istnieje jak najbardziej: w przypadku jakiejkolwiek usterki nie trzeba dzwonić po fachowca. A jeżeli facet w wieku ponad 20 lat np. skleja modele samolotów, to nie ma z tego pożytku, a i kosztuje.
Aczkolwiek takie postrzeganie mają po prostu niedojrzałe dziewczyny/kobiety o zainteresowaniach typu shopping i robienie sobie paznokci i na waszym miejscu stosowałabym to jako dobry sposób na sprawdzenie potencjalnej partnerki :D

Żeby nie było offtopu dodam, że spróbowałam kilku portali, ale bez zdjęcia u dziewczyny chyba nie ma co liczyć na jakikolwiek odzew. Ja swojego nie chciałam wrzucać, ponieważ strasznie się obawiałam, że ktoś mnie rozpozna i będzie wstyd :D
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: nyarlathotep »

Nie piszę tego z obserwacji w jakichś patologicznych środowiskach, tylko w uczelni wyższej. To po pierwsze. I wśród tych kobiet większość zainteresowań to właśnie był "film" (czyli oglądanie bez przerwy tego co w tv wraz z reklamami) albo właśnie "shopping", czy leżenie i pachnienie...
To nie jest dobry sposób na sprawdzenie partnerki, bo niemal każda kobieta nie przechodzi takiego sprawdzania.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Patrycjusz »

wydra pisze:Aczkolwiek takie postrzeganie mają po prostu niedojrzałe dziewczyny/kobiety o zainteresowaniach typu shopping i robienie sobie paznokci i na waszym miejscu stosowałabym to jako dobry sposób na sprawdzenie potencjalnej partnerki :D
Potwierdzam, jest to dobry sposób, wręcz powiedziałbym, że paznokcie i te sprawy widać na pierwszy rzut oka. :wink: Nic nie poradzę, te torebki itd. tak bardzo rzucają się w oczy, że hej. Problem w tym, że te "niedojrzałe" kobiety pozostają takie bardzo długo, za długo, żeby czekać na coś więcej.
nyarlathotep pisze:Nie piszę tego z obserwacji w jakichś patologicznych środowiskach, tylko w uczelni wyższej.
Dość ważną informacją jest też, jaki kierunek - jeśli z głównego nurtu to nic dziwnego.
nyarlathotep pisze:To nie jest dobry sposób na sprawdzenie partnerki, bo niemal każda kobieta nie przechodzi takiego sprawdzania.
I dlatego jeśli chce się pozostać wiernym swoim wyobrażeniom, kończy się z niczym. Sam nie wiem co gorsze, ukłucie rozczarowania czy "blue balls", chyba jednak to pierwsze łatwiej znieść - kiedy np. ciężka muzyka to dla dziewczyny Rammstein. No cóż - edukować, każdy ma w sobie jakiś tam potencjał, chociaż do pewnej granicy - a najlepiej te granice widzę na swoim przykładzie.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Portale Randkowe

Post autor: Krata_Browara »

wydra "A jeżeli facet w wieku ponad 20 lat np. skleja modele samolotów, to nie ma z tego pożytku, a i kosztuje." Jeżeli facet sama to sklejanie modeli zarabia, to nie widzę w tym nic złego. Bo często to wygląda tak, że facet ma zarabiać, ale na zachcianki kobiety, których ona sama finansować nie chce.

wydra "ale bez zdjęcia u dziewczyny chyba nie ma co liczyć na jakikolwiek odzew." To jak wyglądasz jest istotnym czynnikiem przy wyborze partnera/partnerki, więc nie ma co się dziwić, aczkolwiek dla niektórych osób jest ważniejsze niż dla innych.

Patrycjusz "kiedy np. ciężka muzyka to dla dziewczyny Rammstein." ale Rammstein to Ty szanuj :P
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: wydra »

nyarlathotep pisze:Nie piszę tego z obserwacji w jakichś patologicznych środowiskach, tylko w uczelni wyższej. To po pierwsze. I wśród tych kobiet większość zainteresowań to właśnie był "film" (czyli oglądanie bez przerwy tego co w tv wraz z reklamami) albo właśnie "shopping", czy leżenie i pachnienie...
Oj, ja nie powiedziałam, że takie kobiet to patologiczne środowiska! Absolutnie, całkowicie normalne i typowe.
Też próbowałam od liceum podpytywać "koleżanki" o ich zainteresowania i totalna klapa, a przez różne środowiska się człowiek przewinął, i studenckie i zawodowe...
nyarlathotep pisze:To nie jest dobry sposób na sprawdzenie partnerki, bo niemal każda kobieta nie przechodzi takiego sprawdzania.
Jak sam napisałeś "niemal", więc jednak dobry, a wręcz bardzo ;) Problemem nie jest sam test, ale to, że bardzo mała ilość kobiet go spełnia. No i teraz oczywiście pytanie: czy zaniżyć swoje standardy, być z taką kobietą i próbować to jakoś przetrwać, licząc na to, że nie zmarnuje ci życia czy szukać dalej, licząc na to, że się znajdzie lepszą.
A to już indywidualna decyzja każdego mężczyzny.
Patrycjusz pisze:Skoro materialistyczny tok myślenia, to trzeba przyznać, że faceci (choćby nie wiem jak się zarzekali, że nie) jako priorytet mają atrakcyjność fizyczną. Materializmem tego nazwać nie można, bo nie chodzi o dobra pieniężne czy co za te pieniądze można kupić; w takim razie czym? Jeszcze doszlibyśmy do wniosku, że pożądanie atrakcyjnego kobiecego ciała jest bardziej uduchowione niż pożądanie wypchanego męskiego portfela. W zależności od tego, czy naturalny instynkt stawiamy niżej czy wyżej niż potrzeby "cywilizowane".
Po pierwsze obecnie atrakcyjność fizyczną można jak najbardziej kupić za pieniądze. Chociażby silikony i inne cuda operacji plastycznych lub bardziej dyskretne zatrudnianie osobistych dietetyków, trenerów i stylistów.
Wybaczcie mi zboczenie zawodowe i odbicie znowu w kierunku biologiczno-psychologicznych rejonów, ale za pożądaniem atrakcyjnego kobiecego ciała kryje się pożądanie zdrowej partnerki. Zaś za wypchanym portfelem - zaradność życiowa, pracowitość i ambicja partnera (już brzmi lepiej, co? ale facetom rzadko chce się nad tym zastanowić ;D jednak ciężko mi się za to gniewać, bo czasy, kiedy faktycznie kobieta była uzależniona od mężczyzny, a przez to - od jego zaradności życiowej, minęły jakiś czas temu, a są kobiety, które nadal przykładają do tego zbyt wielką wagę)
Patrycjusz pisze:Problem w tym, że te "niedojrzałe" kobiety pozostają takie bardzo długo, za długo, żeby czekać na coś więcej.
Radziłabym, więc szukać kobiet dojrzałych psychicznie. Takie istnieją, aczkolwiek rzadkiej chodzą w dużych dekoltach itd, więc rozumiem, że Panom się trudniej rzucają w oczy :lol:
Patrycjusz pisze:I dlatego jeśli chce się pozostać wiernym swoim wyobrażeniom, kończy się z niczym.
Według mnie wyobrażenia trzeba jak najszybciej porzucać, bo faktycznie nic nie dają i mogą tylko utrudnić znalezienie drugiej osoby, ale za to standardy trzymać wysokie.

Krata_Browara Zgadzam się z Twoim postem (co do Rammsteina również :D). Z tym sklejaniem samolotów to przedstawiałam jak to prawdopodobnie wygląda w głowie niektórych kobiet, nie podzielam takiej opinii, gwoli ścisłości.
Z tym wyglądem, to wiem, wiem, liczyłam na to, że jednak kogoś zainteresuję swoimi zainteresowaniami, a zdjęciami wymienimy się już prywatnie, ale cóż. Może i zainteresowania były denne ;D
Awatar użytkownika
Pitko
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: Pitko »

Wydra, w kwestii zdjęcia...mój ostatni poważny związek był z dziewczyną z portalu randkowego i nie miała zdjęcia.
Zasadniczo jeśli chcesz myślącego porządnego faceta to nie musisz mieć zdjęcia, ale napisz coś więcej o sobie.
Ja do profili bez zdjęć chętnie zaglądam bo szansa jest 50/50. Albo dziewczyna jest brzydka i po ewentualnym 1 spotkaniu i tak nie muszę kontynuować znajomości. Albo dziewczyna jest naprawdę ładna i nie ma zdjęcia bo nie chce by pisali do niej napaleńcy, którzy mają chęć tylko na jej ciało.
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: psubrat »

svart pisze:Byłbym nieco bardziej ostrożny w tak odważnych stwierdzeniach. Nie jest tajemnicą, że kobiety i mężczyźni inaczej spoglądają na wiele spraw. Wolałbym usłyszeć zdanie pań, czym są dla nich zainteresowania, i jaką rolę pełnią one one w ich życiu. To, że obie płci mogą mieć inny stosunek do pewnych aspektów życia, nie znaczy, że któreś z tych podejść jest złe bądź niewłaściwe.
Jak będziesz się pytał kobiet o naturę kobiet, to daleko nie zajdziesz (może zajdziesz daleko, ale w świat fikcji, nie rzeczywistości). Na pewno masz jakieś kobiety/dziewczyny w rodzinie. Obserwuj.
Caroline pisze:kobiety jako istoty lecące na kasę, pasożytujące na facetach, a tak naprawdę nie mających zbyt wiele do zaoferowania od siebie.
Może potrafisz wymienić te rzeczy, które kobieta oferuje, a które są ważne WEDŁUG MĘŻCZYZNY? To, że - przykładowo - kobieta dbając o "wspólne" powiesi firanki, czy zetrze kurz z szafki, ani odrobinę nie podnosi komfortu życia, jaki JA odczuwam. Za to to dbanie o "wspólne" (rzeczy ważne dla kobiety, dla mnie zazwyczaj ani trochę) nakłada na mnie ciężary, które jednak odczuwam.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Portale Randkowe

Post autor: borek921 »

Chcialbym sie odniesc do offtopowego tematu tych "zainteresowan", (post o portalach juz wrzucilem kilka stron wstecz, wiec swoje 3 grosze dalem). Bardzo dawno juz cos takiego zaobserwowalem, ale nie chcialem tego pisac, bo gdy ostatnio o tym napisalem otwarcie to zostalem zwyzywany od szowinistów etc.

Nie wiem skad to sie bierze, ale cos w tym jest, spojrzcie tylko na przerozne spolecznosci/fandomy czy to gier komputerowych, czy anime, czy filmów, tam praktycznie na 20 facetów przypada jedna kobieta (gdzies kiedys jakas statystyke czytalem), to sa jedne wielkie kiełbasiane party. Tak jak juz ktos napisal, wyzej, znaczna wiekszosc kobiet postrzega niepraktyczne zajecia za strate czasu. Duzo dziewczat, z ktorymi mam do czynienia, to wlasnie takie mlode "kury domowe". Ich zainteresowania ograniczaja sie do kosmetykow, ubran. wystrojów wnetrz. gotowania i takich tam innych pochodnych rzeczy. To sie chyba bierze stad, ze podswiadomie, dalekosieznym celem wiekszosci kobiet jest po prostu zbudowanie ogniska domowego i wychowanie potomstwa, wiec te wszystkie ich mniej lub bardziej praktyczne zajecia, sluza albo prowadzeniu domu albo byciu atrakcyjna w celu znalezieniu partnera, aby te ognisko zbudowac i dziecko urodzic. Facet, ktory skleja samoloty, gapi sie w gwiazdy, pasjonuje sie anime czy zbieraniem znaczków ani domu za to nie zbuduje, ani zlewu nie naprawi.

Faceci z kolei... spojrzcie na wiele gatunkow zwierzat. Samce znajduja samice, robia co musza i dają dyla, nie ma ich, matka sama wychowuje potomstwo. Czlowiek to nic innego jak bardzo rozwiniete zwierze, po prostu kolejny wypadek, kolejna mutacja genetyczna, kolejna forma zycia, ktora osiagnela taki a nie inny poziom rozwoju. Nie mozna natury i instynktu oszukać, stąd biora sie np. takie żarty jak "Co robi kobieta po seksie? Przeszkadza."

Prosze aby tutejsze panie nie polecialy na mnie z widłami i pochodniami za te opinie, to sa tylko moje opinie wynikajace z obserwacji, i nie odnoszą się do 100% płci żeńskiej tylko jak mowilem - znacznej wiekszosci, przynajmniej z tych, z ktorymi mialem przyjemnosc obcowac. Zdaje sobie sprawe, ze jestescie gdzies tam w swiecie z takimi samymi lub podobnymi pasjami co tylu facetow, ale ciezko was znalezc, bo jest was o wiele mniej, i jestescie najprawdopodobniej schowane tu i ówdzie :) Pozdrawiam!
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: Biała_Dama »

To urocze, że ludzie dostrzegają iż wytworzył się tu mały (większy?) offtop, a dalej wesoło w niego brną. Sama bym chętnie wzięła udział w dyskusji, ale będę miała potem wyrzuty sumienia, że też się przyczyniłam do tego zboczenia z wątku głównego. Nie myślał ktoś by sobie ten temat wyodrębnić albo przenieść do tematu już istniejącego? (np. Kobiety i mężczyźni - różnice, czy coś takiego, przynajmniej ja czuję, że to by tam pasowało) Panie moderator, pan tu spojrzy.

Tymczasem, zaburzając jakże bezczelnie tę nieświadomą zmianę tematu, pozwolę się jednak wypowiedzieć na temat główny i odpowiem TAK, skorzystałam kiedyś z portalu randkowego. Lata temu, w akcie desperacji, ale szybko spasowałam. Wrzuciłam swoje zdjęcia w okularach przeciwsłonecznych i to takie ujęcia, że ledwo twarz było widać, a i tak otrzymywałam wiadomości o treści jaka to jestem piękna. Dodatkowo, sporo mężczyzn chce od razu się umawiać na spotkanie, bez nawiązania jakiejś, chociażby, jednej dłuższej konwersacji. Ten fakt mnie przeraził, dlatego uciekłam decydując się jednak na znalezienie szczęścia w życiu realnym. Koniec.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Portale Randkowe

Post autor: borek921 »

A miałaś jakiś opis na swoim profilu? Ja gdy probowalem podrozowac po tych portalach randkowych to znaczna wiekszosc kobiet, czy to ladnych, czy brzydkich, czy bez zdjecia, miala albo kompletny brak opisu, albo bardzo szczątkowy. Opisy, w ktore naprawde przelano choć minimum starań i serca to była rzadkość. Plagą są też profile, które w grupy czas wolny/zainteresowania etc wrzucaja co tylko sie da, zeby pojawiac sie przy jak najwiekszej ilosci wyszukiwań.

Jezeli opisu nie mialas, to nie masz sie co dziwic wiadomosciom mowiacym, ze jestes piekna, bo nie bylo na co innego zwrocic uwagi. Jezeli opis mialas to moze i faktycznie jestes piekna i tylko na to zwrocili uwage, nawet nie fatygujac sie aby przeczytac jaka jestes :D
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
ODPOWIEDZ