Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
57
17%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
148
44%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
70
21%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
59
18%
 
Liczba głosów: 334

Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: Biała_Dama »

A wiesz, że nawet nie pamiętam? Na tym portalu od razu przy założeniu konta wymagano ode mnie, żebym poklikała tu i ówdzie na to co mnie interesuje, tak też zrobiłam i samo klikanie po tych pasjach i zainteresowaniach zajęło mi z godzinę, jak nie dłużej. Nie wystarczy spojrzeć w te chmurki i nawiązując do jednej (lub kilku) rozpocząć rozmowę nawet od zadania prostego pytania dotyczącego owych zainteresowań? Ktoś faktycznie kiedyś rozpoczął ze mną rozmowę prosząc o podanie 10ciu ulubionych filmów - no i to już coś.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Portale Randkowe

Post autor: borek921 »

Facet tak napisal? :D Kurde tak prosto z mostu, jak pytanie rekrutacyjne? :D No niezle :D

Ogolnie z tymi chmurkami na temat pasji to... kurde nie wiem, jak niektore profile czytalem to nie moglem sie oprzec wrazeniu, ze ludzie wlasnie klikali co popadlo, albo co im sie zdarzylo raz w zyciu robic. Malarstwo, rzezba, jazda konno, gra na instrumentach, taniec, kino, nurkowanie, rower, koszykowka, siatkowka, spiew, moda, zakupy :D nie kupuje tego, nikt nie ma na to czasu.
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: psubrat »

Biała_Dama pisze:TAK, skorzystałam kiedyś z portalu randkowego. Lata temu, w akcie desperacji, ale szybko spasowałam. Wrzuciłam swoje zdjęcia w okularach przeciwsłonecznych i to takie ujęcia, że ledwo twarz było widać, a i tak otrzymywałam wiadomości o treści jaka to jestem piękna. Dodatkowo, sporo mężczyzn chce od razu się umawiać na spotkanie, bez nawiązania jakiejś, chociażby, jednej dłuższej konwersacji. Ten fakt mnie przeraził, dlatego uciekłam decydując się jednak na znalezienie szczęścia w życiu realnym. Koniec.
[...]
Na tym portalu od razu przy założeniu konta wymagano ode mnie, żebym poklikała tu i ówdzie na to co mnie interesuje, tak też zrobiłam i samo klikanie po tych pasjach i zainteresowaniach zajęło mi z godzinę, jak nie dłużej. Nie wystarczy spojrzeć w te chmurki i nawiązując do jednej (lub kilku) rozpocząć rozmowę nawet od zadania prostego pytania dotyczącego owych zainteresowań?
A jak przebiegały konwersacje, w których Ty inicjowałaś rozmowę z mężczyznami, nawiązując do zainteresowań, które sobie zaznaczyli w profilu? Równie niekorzystnie?
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Portale Randkowe

Post autor: painted_rose »

Spotkał/spotyka się ktoś z Was sytuacją, gdy ktoś usilnie do Was zagaduje pomimo że rozmowa ewidentnie się nie klei, w dodatku często brak jest punktów wspólnych (zero podobnych zainteresowań, poglądy też inne itepe itede)? Zastanawiam się jakie są motywacje takich osób, czego one oczekują? I czy nie widzą, że nie ma porozumienia?
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Portale Randkowe

Post autor: Uciekinierka »

Wydaje mi się, że to jest nawet stosunkowo częste zjawisko. Po pierwsze postrzeganie danej relacji jako pozbawionej jakichkolwiek punktów wspólnych jest bardzo subiektywne. Z moich doświadczeń wynika, że praktycznie z każdym da się znaleźć jakiś punkt wspólny (z naciskiem na "jakiś"). Ludzie zwyczajnie mają też różne potrzeby. Komuś, kto czuje się bardzo samotny, niekiedy może wystarczyć zwykłe okazywanie mu szacunku czy jakiekolwiek podtrzymanie kontaktu.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Suchy69
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Suchy69 »

Właśnie mam dokładnie taką sytuację! xD
To jest dla mnie niezwykle dziwne, bo z reguły laski mnie raczej olewają, a teraz jest taka osoba, z którą się widziałem raz i moim zdaniem nic nie zaiskrzyło, nie mieliśmy chyba ani jednego tematu, na który reagowalibyśmy równie żywiołowo, a ona i tak co jakiś czas do mnie pisze i chce się jeszcze spotkać. W ogóle ona jest taka bardzo ukulturalniona, a ja to raczej taki placek pod tym względem - chodzę na Avengersów do kina, nie znam klasyki literatury, w teatrze ostani raz byłem z 10 lat temu (chociaż bym się nawet przeszedł, ale z jakąś zaufaną osobą, żeby mi nie pozwoliła uciec). Jak mówię coś moim zdaniem błyskotliwie żartobliwego, to ona w ogóle na to nie reaguje.
To by było jeszcze zrozumiałe, jakbym był jakimś bogiem z wyglądu, ale właśnie to ona jest ładna i zgrabna, więc tym bardziej mnie wprawia w konsternację to wszystko :mrgreen: .
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: tomektomek »

Uciekinierka pisze: Ludzie zwyczajnie mają też różne potrzeby. Komuś, kto czuje się bardzo samotny, niekiedy może wystarczyć zwykłe okazywanie mu szacunku czy jakiekolwiek podtrzymanie kontaktu.

Otóż to, i sam się na tym łapię i spotkałem się z tym ze strony innych osób.
Po prostu fajnie jest mieć z kim zamienić jakieś słowo. Fajne jest to, że ktoś chce ze mną chociażby popisać.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Portale Randkowe

Post autor: Nocnik »

Mam konta na dwóch z ciekawości i klikam dla rozrywki po kolei w te "czerwone przyciski" prawie jak leci, może ktoś się ucieszy jak się mu popularność zwiększy. Czasem sprawdzam sobie zainteresowania ludzi i opisy. Czasem napiszę coś by sprawdzić reakcje.
Ogólnie to nigdy nie spotkałem się z nikim w "realu" z poznanych przez internet.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Portale Randkowe

Post autor: Coldman »

Czasem myślę coraz bardziej nad założeniem, ale z drugiej strony jeszcze mam tyle czasu, że ktoś sam powinien się nasunąć. W szczególności, że jestem dosyć aktywny
Awatar użytkownika
Pitko
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: Pitko »

Smutny Zębodół pisze:Właśnie mam dokładnie taką sytuację! xD
To jest dla mnie niezwykle dziwne, bo z reguły laski mnie raczej olewają, a teraz jest taka osoba, z którą się widziałem raz i moim zdaniem nic nie zaiskrzyło, nie mieliśmy chyba ani jednego tematu, na który reagowalibyśmy równie żywiołowo, a ona i tak co jakiś czas do mnie pisze i chce się jeszcze spotkać. W ogóle ona jest taka bardzo ukulturalniona, a ja to raczej taki placek pod tym względem - chodzę na Avengersów do kina, nie znam klasyki literatury, w teatrze ostani raz byłem z 10 lat temu (chociaż bym się nawet przeszedł, ale z jakąś zaufaną osobą, żeby mi nie pozwoliła uciec). Jak mówię coś moim zdaniem błyskotliwie żartobliwego, to ona w ogóle na to nie reaguje.
To by było jeszcze zrozumiałe, jakbym był jakimś bogiem z wyglądu, ale właśnie to ona jest ładna i zgrabna, więc tym bardziej mnie wprawia w konsternację to wszystko :mrgreen: .
Czasami nie wiesz kiedy kogo strzeli. Nie bez powodu ludzie odwołuję się do "tego czegoś" dla jednych to masz dla innych nie.
Ja w kwestii takich poratli wychodzę z założenia, że to kolejna szansa na poznanie kogoś, kogo możliwie, że nigdy byśmy na swojej drodze inaczej nie spotkali. W ten sposób trafiłem na swój ostatni związek.. bo ja raczej do tych aktywnych społecznie nie należę i mój tryb życia to Dom-Praca-Dom.
Suchy69
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Suchy69 »

Heh, tak, ale zupełnie nie odnoszę wrażenia, jakobym "zawrócił jej w głowie", wręcz przeciwnie, ja na tym spotkaniu byłem tak zestresowany, że zachowywałem się jak skończony placek ^^. No w każdym razie nic z tego nie będzie, ale jest to dosyć interesujące ;).
Awatar użytkownika
Pitko
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: Pitko »

Moje spostrzeżenia dotyczące portalu Sympatia
Nie przeglądam męskich profili więc dziewczyny by musiały się wypowiedzieć, ale jeśli chodzi o kobity:
Większość tam ma dość konkretne i często za wysokie oczekiwania w stosunku do tego co prezentują sobą i facetów pewnie też to dotyczy.
Ale coś co jest dodatkowego u dziewczyn...nie zdają sobie sprawy, że wymagania by facet był -dojrzały -opiekuńczy -męski -inteligenty -nie szukał seksu na jedną noc, opisują raczej faceta spokojnego, a nie przebojowego jak Jonny Bravo. Efekt? Jako introwertyk pasujesz w dużym stopniu do wymagań, ale jak piszesz do dziewczyn to często nie dostajesz odpowiedzi, a panna nawet nie zajrzała na Twój profil przeczytać coś o Tobie lub obejrzeć zdjęcia czy jej się spodobasz. Więc o co kurde chodzi?
A moje dotychczasowe związki były z naprawdę ładnymi dziewczynami więc raczej nie jestem tak brzydki, żeby się mnie wstydzić na mieście.
Oczywiście natychmiast takie cechy doceniłaby, któraś z samotnych młodych matek, ale tutaj dla odmiany ja nie uważam, żebym był gotowy zająć się nie swoim dzieckiem...
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Portale Randkowe

Post autor: Anthrax91 »

Zakładając że nie piszesz na przywitanie "hejka, co tam?" to podejrzewałbym że taka normalna kobieta która przesiaduje na portalu randkowym dostaje takie ilości wiadomości od facetów że zwyczajnie nie ma ochoty/czasu odpisywać każdemu. Też większość mnie zlewała, chociaż gdy udało mi się wymyślić coś błyskotliwego to szanse na wiadomość zwrotną wzrastała...Tylko wtedy pojawia się kolejny problem, bo albo kobieta nie potrafi złożyć normalnego zdania i odpowiada na zasadzie "hahaha no tak" albo nie wyraża wielkiego zainteresowania i rozmowa się nie klei. Ostatecznie takich które rzeczywiście prowadzą fajną rozmowę jest niewiele.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: ponuraczek »

Anthrax91 jesteś chyba pierwszym facetem, który rozumie to, że ciężko jest odpisywać każdemu. Na początku swojej przygody z jednym portalem starałam się odpisywać wszystkim, którzy napisali coś więcej niż "co słychać" czy "chciałbym cię poznać" i skończyło się na tym, że musiałam ogarniać rozmowę z 5 osobami naraz, co jest dość męczące, choć może ekstrawertyczka dałaby radę :P

Jeśli chodzi o portale randkowe, to z kobiecej perspektywy mogłabym powiedzieć dokładnie to samo, co męska część forum na temat kobiet: brak informacji o zainteresowaniach, jakieś uśmieszki, "jestem jaki jestem" albo "napisz to się dowiesz" - mój faworyt w kwestii beznadziejnych opisów :lol:
Oczywiście to tak z przymrużeniem oka, bo jednak czasem da się poznać kogoś ciekawego z kim można porozmawiać o czymś więcej niż o pogodzie czy ulubionych książkach i filmach. Po prostu tak jak to w życiu bywa, trzeba mieć szczęście. Kilka osób poznałam, z kilkoma z tych poznanych nadal rozmawiam, ale ze znajomości nie wniknęło z tego nic poza przyjaźnią.

W każdym razie trzeba myśleć pozytywnie, w końcu "kto szuka, ten znajdzie"! :P
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: tomektomek »

Automaniaczka pisze:większość facetów tam pisała, że chce mieć dziecko. A znaleźć takiego co nie chce to jak ze świeczką szukać.
Tylko, że to działa w obie strony. Ogromna większość kobiet jednak chce mieć dzieci.

Ja nie chcę mieć dzieci.
Dzieci to ZUO.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
ODPOWIEDZ