Portale Randkowe

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.

Czy korzystaliście kiedyś z usług portalu randkowego ?

Tak korzystałam/em i udało mi się kogoś poznać.
57
17%
Tak korzystałam/em, ale skończyło się na bezowocnych poszukiwaniach.
148
44%
Nie nie korzystałam/em, ale możliwe że kiedyś skorzystam.
70
21%
Nie nie korzystałam/em i nie mam zamiaru tego robić.
59
18%
 
Liczba głosów: 334

Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: tomektomek »

Ja to mówię zawsze wprost, że nie chcę mieć dzieci. Przynajmniej na chwilę obecną.. jednak wątpię, że kiedykolwiek zmienię zdanie.

Więc jeśli o portale randkowe chodzi to nasze szanse na poznanie kogoś drastycznie maleją. Szczególnie jeśli do tego jest się przeciwnym małżeństwu (kościelnemu) a w ogóle jeśli mieszkamy z dala od dużego miasta to szanse są praktycznie równe ZERU gdyż tam "wybór" jest bardzo mały..
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
deenty
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 01 kwie 2017, 11:05
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Tricity

Re: Portale Randkowe

Post autor: deenty »

Z moich obserwacji wynika, że profile na portalach randkowych dzielą się na kilka grup (w kolejności od najrzadziej spotykanych do tych najczęściej):
1. "Uzupełnię o sobie wszystkie dane, napiszę o sobie, dodam kilka wybranych najlepszych zdjęć. Więcej danych w profilu to większa szansa na znalezienie odpowiedniej osoby."
2. "Co ja tu robię, co to za miejsce. Macie jedno zdjęcie i dajcie mi spokój, niech się wszystkiego domyślają".
3. "Budowa ciała? Waga? Pff, jeszcze pomyślą że jestem jakąś spasioną świnią, walić to. Ale wzrost mogę podać. Opis? 'Jestem jaka jestem, napisz a się dowiesz', przecież i tak musi napisać c'nie?" + 20-40 fotek.
To tak uogólniając :)

Byłem na kilku portalach, jestem na jednym, wchodzę tam maksymalnie 2 razy dziennie, bo to się już stało stratą czasu. Niby dużo kobiet, ale jednak strasznie pusto ;) Nigdy nie zacząłem rozmowy od "hej co tam" etc., zawsze staram się napisać coś więcej na początek. Większość odpowiada "Hehe no tak" i tego typu. Takim osobom kulturalnie dziękuję i mówię że jednak nic z tego nie będzie, nie ma sensu dalej rozmawiać, po czym po chwili widzę że zostałem przez tę osobę zablokowany. Takie sytuacje można skomentować w tylko jeden sposób.
Dzień dobry.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: tomektomek »

Zawsze mnie zastanawiało jaki cel czy sens ma tworzenia przez kogoś profilu z jednym zdjęciem(lub dwudziestoma), bez jakiegokolwiek opisu swojej osoby czy zainteresowań.
Ewentualnie jakiś klasyczny opis typu "napisz a się dowiesz" "poznasz to będziesz wiedział jaka jestem" "kto będzie chciał to zapyta" Przecież wypadałoby podać chociaż podstawowe info o sobie..
No kurde czy ci ludzie nie myślą czy co?
Nie wiem jak u facetów bo nie przeglądałem ich profili ale takich kobiet jest cała masa..
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Caroline »

A ja nie widzę sensu pisania czegokolwiek w tym polu "opisz siebie". No bo co niby napisać? Większość tych jakże potrzebnych opisów jest podobna "miła, fajna, cudowna dziewczyna pozna miłego, fajnego cudownego faceta". Ja nigdy nie lubiłam, nie umiałam tak w jednym zdaniu opisać siebie oraz swoich oczekiwań. Jeśli moje zdjęcie przejdzie wstępną selekcję to i tak zainteresowany do mnie napisze. Jeśli nie - to nawet z najciekawszym opisem mojej osoby nie napisze, bo mu się nie podobam.
Awatar użytkownika
painted_rose
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: powiedzmy że INFJ.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Portale Randkowe

Post autor: painted_rose »

tomektomek pisze:Zawsze mnie zastanawiało jaki cel czy sens ma tworzenia przez kogoś profilu z jednym zdjęciem(lub dwudziestoma), bez jakiegokolwiek opisu swojej osoby czy zainteresowań.
Ewentualnie jakiś klasyczny opis typu "napisz a się dowiesz" "poznasz to będziesz wiedział jaka jestem" "kto będzie chciał to zapyta" Przecież wypadałoby podać chociaż podstawowe info o sobie..
No kurde czy ci ludzie nie myślą czy co?
Nie wiem jak u facetów bo nie przeglądałem ich profili ale takich kobiet jest cała masa..
Jest dokładnie tak samo.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: ponuraczek »

Caroline pisze:A ja nie widzę sensu pisania czegokolwiek w tym polu "opisz siebie". No bo co niby napisać? Większość tych jakże potrzebnych opisów jest podobna "miła, fajna, cudowna dziewczyna pozna miłego, fajnego cudownego faceta".
Opis jest po to, żeby można było zacząć rozmowę. Nie chodzi o to, żeby opisywać swoje cechy i charakter, bo to w większości przypadków nie ma sensu, pomijając może skrajną nieśmiałość, czy introwertyzm - wtedy wiadomo czego się spodziewać. Ten opis, który podałaś, to prawie jak brak opisu, bo nic nie mówi. Można napisać co się lubi robić w wolnym czasie, czym się człowiek interesuje. To niezwykle ułatwia rozpoczęcie rozmowy i wstępną selekcję, gdy jest się człowiekiem, którego osobowość i inteligencja obchodzą w podobnym stopniu lub trochę bardziej niż wygląd.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
deenty
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 01 kwie 2017, 11:05
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Tricity

Re: Portale Randkowe

Post autor: deenty »

Caroline pisze:A ja nie widzę sensu pisania czegokolwiek w tym polu "opisz siebie". No bo co niby napisać? Większość tych jakże potrzebnych opisów jest podobna "miła, fajna, cudowna dziewczyna pozna miłego, fajnego cudownego faceta". Ja nigdy nie lubiłam, nie umiałam tak w jednym zdaniu opisać siebie oraz swoich oczekiwań. Jeśli moje zdjęcie przejdzie wstępną selekcję to i tak zainteresowany do mnie napisze. Jeśli nie - to nawet z najciekawszym opisem mojej osoby nie napisze, bo mu się nie podobam.
Zdjęcie nie mówi o tym kim jesteś. Możesz wyglądać jak podlaski pasztet albo dziunia z ulicy, co niektórym się nie spodoba. Gdybyś już coś napisała, to sklaniasz przeglądającego do refleksji na Twój temat.
A przykładowego opisu jaki podałaś, osobiscie jeszcze nigdy nie widziałem, więc chyba jednak nie jest taki podobny do większości :D
Dzień dobry.
Caroline
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 01 mar 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Portale Randkowe

Post autor: Caroline »

Ale te kilka słów też za bardzo nie powie kim jestem. Może jedynie dać baaardzo ogólne pojęcie, ale też trzeba brać poprawkę na taki opis. Do czego zmierzam - choćbyście się nie wiem jak zapierali i tak rozchodzi się o wygląd. Dajmy na to taki pasztet ma ciekawy, zachęcający opis siebie. Nawet jeśli jej cechy charakteru przypadną facetowi do gustu to i tak się z nią nie umówi, bo zwyczajnie mu się nie podoba. Mówię oczywiście tylko i wyłącznie o portalach randkowych, a nie innych sytuacjach z życia.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Portale Randkowe

Post autor: tomektomek »

Jeśli o opis chodzi to uważam, że najlepszą formą jest opisanie siebie bardzo krótko ale też bardzo konkretnie.

U mnie wygląda to mniej więcej tak:

Tomek
Introwertyk
Racjonalista
Sceptyk
Ignostyk
Nonkonformista

Plus dwa zdania o tym że lubię robić zdjęcia, jeździć na rowerze i że uwielbiam koty.

Taki opis chociaż bardzo surowy może nam powiedzieć już całkiem sporo na czyiś temat i w połączeniu ze zdjęciem dla zainteresowanego stanowi dobrą podstawę do zagadania lub pominięcia danego profilu.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Portale Randkowe

Post autor: Patrycjusz »

Portale randkowe odzwierciedlają rzeczywistość - jest to transakcja jednostronna. Faceci to towar, kobiety to kupujący. Specjalnie zrobiłem sobie damskie fake-konto, nawet dodałem ładne zdjęcie z neta (podobna można za to beknąć). Napisałem jakiś głęboki opis co w przypadku mojego emocjonalnego mózgu nie było problemem. Ilość wiadomości faktycznie przeraża, gdyby chcieć prowadzić konwersację ze wszystkimi, nie starczyłoby doby. Niemało propozycji sponsoringu. Koniec końców decyzji o faworytach podjąć nie umiałem, bom hetero. Ale doświadczenie prawie traumatyczne.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Pitko
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 04 lis 2016, 14:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portale Randkowe

Post autor: Pitko »

ponuraczek pisze:
Caroline pisze:A ja nie widzę sensu pisania czegokolwiek w tym polu "opisz siebie". No bo co niby napisać? Większość tych jakże potrzebnych opisów jest podobna "miła, fajna, cudowna dziewczyna pozna miłego, fajnego cudownego faceta".
Opis jest po to, żeby można było zacząć rozmowę.
Dałbym więcej plusów za ten post ale się nie da.
Nie ma nic gorszego od osoby oczekującej inteligentnej pierwszej wiadomości kiedy samemu nie ma się opisu.
I o czym mam wtedy napisać? O tym jak wyglądasz na zdjęciach? Żebyś myślała, że jedyne na czym mi zależy to twoje ciało?

Pytanie: Czy po przefiltrowaniu wiadomości, które kobiety dostają. Odejmując: -sponsoring -jednonocki -"hejka co tam"
Tych wiadomości, które wskazują na to, że rozmówca jest na poziome nadal jest aż tyle, że ciężko odpisać tylko tym osobom?

Mój profil jest wypełniony, ma zdjęcia, moja pierwsza wiadomość zawsze odnosi się do opisu osoby, do której piszę tak by wiedziała, że go przeczytałem.
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Portale Randkowe

Post autor: Halszqa »

Portale randkowe...Nie ma co się łudzić jak się jest introwertykiem, HSP i demiseksualnym, ciężko jednak znaleźć odzew. Sama konwencja nie przemawia do mnie. Albo jakieś Mirki albo Grażyny co się chcą ustatkować tudzież tabuny chętnych na meet&fuck. Ludziom wysoce wrażliwym i introwertycznym trudno jest się odnaleźć w takiej rzeczywistości, ale jeśli ktoś czuje siłach to warto próbować
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Portale Randkowe

Post autor: Halszqa »

Patrycjusz pisze:Portale randkowe odzwierciedlają rzeczywistość - jest to transakcja jednostronna. Faceci to towar, kobiety to kupujący. Specjalnie zrobiłem sobie damskie fake-konto, nawet dodałem ładne zdjęcie z neta (podobna można za to beknąć). Napisałem jakiś głęboki opis co w przypadku mojego emocjonalnego mózgu nie było problemem. Ilość wiadomości faktycznie przeraża, gdyby chcieć prowadzić konwersację ze wszystkimi, nie starczyłoby doby. Niemało propozycji sponsoringu. Koniec końców decyzji o faworytach podjąć nie umiałem, bom hetero. Ale doświadczenie prawie traumatyczne.
Eh, a ja mam inne doświadczenie. Może nie w kwestii portali randkowych co samych relacji damsko- męskich w internecie. Z tego co doświadczam i obserwuje, kobiety szukają książąt na białych rumakach, drugich Maślaków i nie zależy im na głębokich relacjach emocjonalnych. Kiedy piszę kobieta to nie odpisują, bo mało przyszlosciowe. I mowa tu o zwykłej stronie, a nie randkowaniu (sic) Jak widać koleżanek nikt nie szuka na takim Interpals. Po co kontakt intelektualny z drugim człowiekiem, męża trza szukać xD Co do facetów to łatwo wejść w relację, która z pozoru będzie udana, a potem taki delikwent rzuca tekstami bardziej kinky niż Arabowie z Erasmusa...Jeśli ktoś nie jest introwertykiem to mu ciężko zrozumieć nasz swiat, patrzy z zupełnie innej perspektywy. Amen
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
Awatar użytkownika
Hydro
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2016, 3:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Portale Randkowe

Post autor: Hydro »

Chciałem się trochę bardziej na ten temat rozpisać, ale stwierdziłem że na ten syf, dno i metr mułu nie ma co się wywodzić. Można kogoś tam wyhaczyć - ale jest to raczej droga przez mękę - wszystko to wygląda jak sklep z towarem, żeby być na najlepszych półkach trzeba zapłacić, później trzeba się przebić przez setki innych adoratorów - naprawdę dużo lepiej podejść do kobiety i coś zagadać w "realu" - robi to dużo lepsze wrażenie - srsly! IMHO najbardziej denerwująca jest myśl, że ktoś po drugiej stronie może akurat pisać z 20 osobami (ciekawe jak się to przekłada na jakość rozmów) - kiedy ty się akurat tylko skupiasz na tej jednej konkretnej osobie.
Awatar użytkownika
Halszqa
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 04 maja 2017, 23:41
Płeć: kobieta

Re: Portale Randkowe

Post autor: Halszqa »

Nie znam się na pisaniu od strony "randkowej", w ogóle nie moje klimaty, ale właśnie ta myśl o tym z iloma osobami pisze ten ktoś na kim się koncentrujesz, może być dla kogoś niepokojąca. Współczuję ludziom, którzy na jakichś eDarling itp poszukują sobie szczęścia, bo jeśli ktoś nie miałby dystansu to może nieźle nerwy sobie poszarpać. Nie wierzę, że ludzie w takich miejscach nie są dwulicowi. Pisałam z pewną dziewczyną kiedyś i tak mimochodem wyszło, że jeśli ktoś docelowo szuka drugiej połówki to często gęsto robi dosłownie selekcję na podstawie wyglądu, wyksztalcenia. Paskudne czasy... Pana X olejesz, bo nie jest szatynem, tak? Gdzie jest jakieś miejsce na emocje i po prostu ludzkie podejście?
Nowy wspaniały swiat
Chyba za tę rzeczywistość podziękuję, wolę być Dzikusem
Ty przychodzisz jak noc majowa, biała noc skąpana w jaśminie...
ODPOWIEDZ