nasza-klasa...

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: kosmita »

Nie miałem tam konta, nie mam i mieć nie będę. Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym tam być.
korsarz pisze:Owszem jest to źródło informacji, ale nie koniecznie dla tych, dla których są przeznaczone. Cyberprzestępcy bardzo lubią NK :twisted: .
http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Kl ... akow_.html
To jest akurat wina twórców NK. Wpadli na pomysł by identyfikator dawać każdemu według kolejności rejestracji. Czyli pierwsza osoba ma id 1, druga 2, itd. Dzięki temu można łatwo zbudować bota, który ściągnie Ci tysiące adresów e-mail w kilkanaście godzin. Tony list mailingowych za darmo. Dodać do tego jeszcze osoby mający w znajomych grupy typu "webmasterzy", "graficy" i inne - i można mieć listy mailingowe do wybranych grup.
szukam
lucci
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 22 lut 2009, 11:56
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: lucci »

Nie mam konta na nasza-klasa i nie zamierzam mieć na tej "fotce.pl"
Raz że nigdy nie utożsamiałem się z żadną moją klasą, ludzie się przewijają przez życie - miałem już chyba grupę przedszkolną, klasę w podstawówce/gimnazjum/liceum i ledwo pamiętam nazwiska. Nie przywiązuję do nich wagi. Teraz mam kolejną grupę na studiach, z którą też się nie spoufalam. Nie znam ludzi, zresztą jest ich za dużo bo ponad setka. Po co ciągnąć martwe znajomości ? Pochwalić się dziećmi z kolegami ze szkolnej ławki ? :lol:
Chciałbym po prostu usiąść i rozmyślać sobie przez całe życie..
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaziol
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: nasza-klasa...

Post autor: Kaziol »

Mnie rozpierdzielają te zdjęcia z plazmą w tle, albo gdzieś z wakacji czy koło samochodu, byle tylko się pokazać. Kiedyś myślałem, że to dla jaj, ale ludzie serio się tym podniecają. Świat upadł na głowe :lol:
Nie zwracaj uwagi na moje posty, nabijam do 100
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: nasza-klasa...

Post autor: korsarz »

Jeśli do tego pokazują swój adres, to w ogóle pogratulować inteligencji :lol: mało który złodziej zignorowałby taką reklamę :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nasza-klasa...

Post autor: Kamil »

Ja tam cenie NK, obecnie funkcjonuje tam forum mojego kierunku na studiach, cóż.. może nie wspomaga odnawianiu znajomości, ale za to sprawia, że przez zapis do klasy/roku można łatwo trafić na forum z mymi ludźmi... No, a po za tym kopalnia informacji hmm osobistych o znajomych...
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Fiszer

Re: nasza-klasa...

Post autor: Fiszer »

Ja też nie mam i nie mam zamiaru mieć konta na NK. Przeprowadzałem się w życiu tyle razy że już nawet nie pamiętam wszystkich szkół do jakich chodziłem . A poza tym nie jestem ciekaw co u nich słychać i nie chcę żeby oni wiedzieli co u mnie słychać ;)
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nasza-klasa...

Post autor: Kamil »

-mikamves- pisze: ciach
Widzisz, wszystko można odpowiednio wykorzystać do swoich celów... istnienie for sprzyja komunikacji w grupie... Nasz rok na studiach forum kierunku na NK używa jako własne forum, na które każdy trafi po zapisaniu się na dany kierunek, czy do klasy..
A takie forum sprzyja w wymianie pilnych informacji, ogłoszeń... materiałów (łącznie ze skanami podręczników).
Dalej, czasem jest potrzeba skontaktowania się z kimś kogo numeru GG/tel czy maila nie mam... gdzie szukać należy kontaktu - NK!
Każdy więc, nawet z pozoru najgłupszy portal, można wykorzystać rozsądnie... Wszystko ma swój potencjał, to, że większość to traktuje jako kupa zdjęć, nie wymusza aby każdy to tak traktował!..
Podobnie jeszcze do niedawna miałem konto na epulsie... Byłem w kilku klubach, na których miałem ciekawe dyskusje na forum i co z tego, jak ten portal wykorzystywała większość? .. A wcześniej to swoją drogą, mogłem wygodnie nawiązać kontakty w I klasie LO..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: Kori »

Ja oficjalne konto usunąłem, męczyło mnie to, że przy każdym wejściu na PC-ta mam jeszcze jedną stronkę do odwiedzenia.
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: nasza-klasa...

Post autor: Kamil »

-mikamves- pisze: Chociaż z drugiej strony dla większości uzytkowników NK sensowane jest wrzucanie kolejnych zdjęć itp. ,a ja po prostu w tym sensu żadnego nie widzę.
Tak samo można oceniać całość internetu.. dla większości jego użytkowników służy on do "głupich" i mało "sensownych celów".. Ale z neta korzystasz... I NK i internet dają nam możliwości rozmaite, jak je wykorzystamy albo nie wykorzystamy to nasza sprawa... na większość nie ma co patrzeć..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: nasza-klasa...

Post autor: higsa »

A ja zrobiłam jedyną legalną aborcję w Polsce i się usunęłam :mrgreen: po tym jak dałam się namówić na spotkanie klasowe z ludzmi z LO.
Wyszła jak zwykle jedna wielka lipa, bo nie miałam o czym z tymi ludźmi rozmawiać, skoro z częscią z nich przez 3 lata ogólniaka nawet słowa nie zamieniłam.
ujawniła się jedna wielka hipokryzja tego portalu.
A hipokryzja, to rzecz której nienawidzę najbardziej na świecie
___

Re: nasza-klasa...

Post autor: ___ »

Ehem...

konto miałem i skasowałem, sialalalaaaa...
gdy je zakładałem, idei przyklaskiwałem sialalala...
na swoje konto trzy fotki dodałem,
znajomych troche powyszukiwałem,
tylko takich, których dobrze znałem,
ale po czasie się zorientowałem,
że nie na takim portalu profil mieć chciałem. sialalala.

Pomysł był fajny, ale abberacja w strone facebooka sux. Over.
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: nasza-klasa...

Post autor: underdog »

A korzystacie z innych portali społecznościowych? Facebook, Twitter itp.?
Mnie do nich nie ciągnie z dokładnie tych samych powodów, co przy naszej klasie. Znośne są za to np. Last.fm czy Deviantart, w których pierwiastek społeczny pozostaje w drugim planie.
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: Kori »

Na Last.fm denerwują mnie komentarze pod utworami. "Cool!","nice!", "I love it !", brrr...można się porzygać od tych fajnych słówek. A poza tym Last.fm już nie jest darmowy. Chyba przez ten kryzys ogólnoświatowy.
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: Ausencia »

jakto nie jest darmowy? oO

Przestan, bo jesli tak to jestem bankrutem ;D Jestem uzalezniona od tej strony... Muszę wciąz tam zaglądac, bo inaczej źle się czuję. :roll:
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: iksigrekzet »

Teoretycznie jest darmowy, ale za różne bajery każą sobie płacić :)
Sułtan.
ODPOWIEDZ