nasza-klasa...

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: iksigrekzet »

Jakby quasi analiza studenta psychologii społecznej/socjologii pisana na kolanie przed ćwiczeniami :D Dziwnie się urywa, człowiek ma wrażenie, że dużo dużo więcej można by tam napisać jeszcze. Dziwne.
Sułtan.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: nasza-klasa...

Post autor: Padre »

iksigrekzet pisze:Jakby quasi analiza studenta psychologii społecznej/socjologii pisana na kolanie przed ćwiczeniami :D Dziwnie się urywa, człowiek ma wrażenie, że dużo dużo więcej można by tam napisać jeszcze. Dziwne.
Można sprowadzić do krótkiego "NK nie jest już dżezi, prawdziwie trendi ludzie siedzą na Fejsie, jo!", ale wtedy wychodzi kiepska wierszówka ;)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Emil
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2011, 22:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: nasza-klasa...

Post autor: Emil »

iksigrekzet pisze:Jakby quasi analiza studenta psychologii społecznej/socjologii pisana na kolanie przed ćwiczeniami :D Dziwnie się urywa, człowiek ma wrażenie, że dużo dużo więcej można by tam napisać jeszcze. Dziwne.
Czyżbyś się spodziewał rozprawy doktorskiej na temat NK w "Gazecie Wyborowej"? ;)
Życie jest takie, że człowiek często musi się wstydzić tego, co w nim najlepsze, i to właśnie ukrywać przed ludźmi, a nawet przed istotami, które są mu najbliższe.
Ivo Andrić
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: iksigrekzet »

Pewnie, że nie, ale to jest temat na dobry obszerny artykuł. Nie masz wrażenia, że ten się dziwnie kończy?
Sułtan.
Awatar użytkownika
Emil
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 17 lip 2011, 22:19
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Re: nasza-klasa...

Post autor: Emil »

iksigrekzet pisze:Pewnie, że nie, ale to jest temat na dobry obszerny artykuł. Nie masz wrażenia, że ten się dziwnie kończy?
Mam takie wrażenie, ale zasadniczo zgadzam się z tym artykułem.
Życie jest takie, że człowiek często musi się wstydzić tego, co w nim najlepsze, i to właśnie ukrywać przed ludźmi, a nawet przed istotami, które są mu najbliższe.
Ivo Andrić
AnaElaine Joice
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 17 maja 2011, 16:40
Płeć: nieokreślona

Re: nasza-klasa...

Post autor: AnaElaine Joice »

-mikamves- pisze: To ja mam pytanie do Was obojga tzn. do AnaElaine Joice i Padre? Po co w ogóle prowadzicie te profile? Tylko dla wrzucania zdjęć i ochłapów ? No chyba, że jesteście z zamiłowania fotografami to jeszcze zrozumiem.
Owszem, lubię pstrykać fotki (nie jest to jednak jakieś profesjonalne w moim wykonaniu). :) A zdjęcia to nie takie z kategorii stanie prosto na imieninach ciotki i szczerzenie się do obiektywu.
A profile prowadzę, bo czasem chętnie pooglądam zdjęcia znajomych, albo dalszej rodziny.
"Jest 10 rodzajów ludzi – ci, którzy rozumieją kod dwójkowy i ci, którzy go nie rozumieją."
~~~~

"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa." Julian Tuwim

"Trzeba żyć, a nie tylko istnieć" Plutarch

"To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tak pełni wątpliwości." Bertrand Russel
Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 6:32
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: nasza-klasa...

Post autor: tanczacawdeszczu »

Nie mam profilu i mieć nie będę. Dla mnie to jest nieco ekstrawertyczne pozerstwo takie chwalenie się życiem jak" o patrzcie mam dom/samochód itd itp. Podziwiajcie jaka/i jestem szczęśliwy/a" Nie dla NK mówię. Nie rozumiem celu by mieć tam konto. Jest mi to do szczęścia niepotrzebne.
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
Awatar użytkownika
BłędnyOgnik
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 25 cze 2013, 23:40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: nasza-klasa...

Post autor: BłędnyOgnik »

Mam... i nie używam. nk i fb używałem tylko do ścigania gdy potrzebowałem odzyskać kontakt.
Łatwiej pomagać komuś niż sobie, a tym czasem najpierw powinno się pomóc sobie, żeby móc pomagać innym.
Jednak pomagając innym nieświadomie pomagamy też sobie.
lukasamd

Re: nasza-klasa...

Post autor: lukasamd »

Miałem kiedyś kiedyś dawno temu. Szybko się pozbyłem.
Awatar użytkownika
tanczacawdeszczu
Introwertyk
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 6:32
Płeć: kobieta
MBTI: ISTJ

Re: nasza-klasa...

Post autor: tanczacawdeszczu »

Nie rozumiem po co mieć tam konto? Na co to komu potrzebne? Epatowanie i upublicznianie swojej prywatności? Czemu to służy?
Kochać to także umieć się roz­stać. Umieć poz­wo­lić ko­muś odejść, na­wet jeśli darzy się go wiel­kim uczu­ciem. Miłość jest zap­rzecze­niem egoiz­mu, za­bor­czości, jest skiero­waniem się ku dru­giej oso­bie, jest prag­nieniem prze­de wszys­tkim jej szczęścia, cza­sem wbrew własnemu.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: nasza-klasa...

Post autor: Demon Hunter »

Czemu to służy to nie wiem, wiem, że spora część ludzi odczuwa dziwną (dla mnie) potrzebę dzielenia się z całym światem tym, co akurat zjedli, jaką, za przeproszeniem, kupę zrobili, albo że przed chwilą ciupciali ;) Ludzie - nie ogarniesz tego :mrgreen:
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: nasza-klasa...

Post autor: highwind »

Do tego służy instagram, twitter. NK służyła do znajdywania ludzi z przeszłości.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: nasza-klasa...

Post autor: Demon Hunter »

Teoretycznie tak, ale ludzie wykorzystywali to, żeby się pochwalić tym, że mają lepsze życie niż inni ;)
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: nasza-klasa...

Post autor: Difane »

Kiedyś ktoś zapytał mnie "czy mam nk?" i już po chwili musiał wyjaśniać znaczenie tego skrótu, bo szczerze mówiąc nie miałem pojęcia o co mu chodzi :) Nigdy nie miałem tam konta i nigdy nie będę miał. Zresztą w internetach piszą, że to już dość archaiczny portal z czasów Zygmunta Augusta i wchodzenie tam grozi śmiercią w zawalonych ruinach :P
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: nasza-klasa...

Post autor: Corpseone »

Miałem kiedyś NK, ale skasowałem. Teraz tylko mam Facebooka. Dzięki temu mam wszystko na miejscu. Informacje ze świata, informacje muzyczne, widzę co się dzieje u znajomych, dzięki FB udało mi się znaleźć krewnych rozsianych po Polsce, zdjęć mam nawet i dużo (głównie z podróży - nie wrzucam żenujących selfie z telefonem w ręce), ale udostępnione tylko dla znajomych, nigdy nie piszę o głębszych emocjach, przeżyciach, przeważnie piszę o muzyce, filmach, książkach a i czasem, pod wpływem emocji, skomentuję sobie jakieś wydarzenie polityczne.
ODPOWIEDZ