Pewność siebie

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Sehnsucht
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2015, 15:41
Płeć: mężczyzna

Pewność siebie

Post autor: Sehnsucht »

Jest możliwe, że introwertyk bez pewności siebie w kontaktach międzyludzkich, w przebywaniu między ludźmi będzie w stanie ją nabrać? Da się to jakoś "wytrenować"?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Pewność siebie

Post autor: highwind »

Jest możliwe. Da się "wytrenować".
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Pewność siebie

Post autor: Dant3s »

Kiedyś gdzieś widziałem właśnie taki plan treningowy ale skupiony bardziej na kontaktach damsko-męskich, nazywał się Demonic Confidence.
Sam zastanawiałem się nad przejściem przez te wszystkie ćwiczenia ale nie mieszkam w mieście więc nie mam za bardzo możliwości spotykania obcych osób od tak.
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Pewność siebie

Post autor: nudny introwertyk »

Ostatnio często spotykam się na ulicy ze zjawiskiem "zagadywaczy-podrywaczy", a polega to mniej więcej na tym, że przez dłuższy czas kręci się jakiś facet po ulicy i "komplemenciarsko" zaczepia kobiety w sposób głośny i "januszowski", przy tym zwykle próbując wepchnąć jej różę czy inne badziewie. Mi to się kojarzy co najwyżej z przekupem na tureckim targu, ale może akurat jednej na milion przypadnie to do gustu. Nie jestem do końca pewien czy są to adepci tych słynnych "szkół podrywu", zwykli desperaci czy może raczej ludzie próbujący ekstremalnych sposobów na podbudowanie swojej pewności. W każdym razie nie idźmy tą drogą. Oczywiście nie sądzę, żeby ktokolwiek na tym forum miał zamiar próbować czegoś podobnego :P

Daleko mi do tego, żeby powiedzieć, że jestem osobą pewną siebie, ale kolejne kontakty z obcymi ludźmi bez wątpienia tą pewność wzmacniają. Nie, nie zaczepiam losowych ludzi na ulicy pytając po raz osiemdziesiąty drugi o godzinę, ale jeśli komuś to pomaga, czemu nie ? Najważniejsze to uświadomić sobie, że ludzie to tylko ludzie, niektórzy z problemami większymi niż masz sam, inni, którzy zrobili o wiele głupsze rzeczy niż Ty zrobisz kiedykolwiek. Nie ma powodu by czuć się gorszym. Wiem, banały, ale życie opiera się właśnie na takich banałach ;)
Nestor

Re: Pewność siebie

Post autor: Nestor »

Przyda się: viewtopic.php?f=3&t=1895

Pewność siebie, czyli co? Nie znać się na sobie? :P Co jak co, ale każdy powinien siebie znać najlepiej. Co innego, gdy nie daje rady się zaakceptować.
Lacki
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 25 cze 2015, 16:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Limanowa/Kraków

Re: Pewność siebie

Post autor: Lacki »

Polecam "przebudzenie" de Mello. Pomaga wyrzucić z głowy fałszywe iluzje na temat siebie i zapanować nad ego, które autor nazywa w książce "mnie" :)
"Zawsze chyba byłem sam, zawsze chyba chciałem tego"
InnySposóbMyślenia
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 08 kwie 2016, 20:33
Płeć: mężczyzna

Re: Pewność siebie

Post autor: InnySposóbMyślenia »

Pewność siebie to nic innego, jak robienie czegoś po raz kolejny. Myślisz, że podczas mojego pierwszego zbliżenia z koleżanką nie biło mi serce, jak ja piernicze? Albo podczas pierwszego poznawania nieznajomych? 30 seks w życiu to monotonia, a człowiek w niej czuje się jak ryba w wodzie. Nawet największy ekstrawertyk będzie zestresowany przed pierwszą rozmową o prace, ale jego siła polega na tym, że przeprowadzi kolejne dziesięć, poniekąd zmuszając samego siebie do tego, tylko po to, żeby kolejne 30 było prostych.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pewność siebie

Post autor: Polan »

InnySposóbMyślenia pisze:Nawet największy ekstrawertyk będzie zestresowany przed pierwszą rozmową o prace, ...
Pewności w rozmowie o pracę można nabyć poprzez pewność w tym co się robi, nie trzeba podchodzić do tego 100 razy. Na upartego w tym przypadku jest przeciwnie, jeśli idziesz 5-6ty raz na rozmowe o pracę to możesz sobie zacząć zadawać pytanie "Czemu już nty raz idę?".
To w sumie nawet nie trzeba mieć pewności w zdolności, wystarczy jakaś nieświadomość czym to "grozi" albo ludzki rekrutujący.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pewność siebie

Post autor: Coldman »

Obrazek
ODPOWIEDZ