Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: Patrycjusz »

Nie mam szans na bliskie relacje z ekstrawertykiem. To jest tak automatyczny, mocny odrzut w obie strony, że aż mnie to zadziwia. Znacie tę zasadę, wg której duża grupa nieznających się ludzi, pozostawionych samych sobie, grupuje się wg podobieństw? To mniej więcej tak tu działa. Gdybym miał napisać, z kim zawieram bliskie relacje, postawiłbym oczywiście na introwertyków - nawet dalej - ludzi tak mocno wyizolowanych, że nadających się raczej do psychiatryka niż normalnego życia. Zasada działa.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Bartek_18
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 28 cze 2016, 23:21
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ-A

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: Bartek_18 »

Ja mam na ogół bardzo dobre relacje zarówno z introwertykami jak i ekstrawertykami pod warunkiem że mamy wspólne zainteresowania, z większością ekstrawertyków których do tej pory spotkałem nie miałem nic wspólnego. Jesli chodzi o introwertyków to głównie z takimi samotnikami jak ja
Awatar użytkownika
DarkGlobe
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 20 cze 2016, 16:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INFJ

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: DarkGlobe »

Bliskie relacje mam generalnie z introwertykami. Wyjątek to moja przyjaciółka choleryczka. Paradoksalnie świetnie się dogadujemy :)
Awatar użytkownika
Giuseppe
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, 18:54
Płeć: mężczyzna

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: Giuseppe »

Poza jednym człekiem jeszcze z czasów liceum, który był wręcz skrajną wersją ekstrawertyka (aż dziwne, że się nie pozabijaliśmy) teraz są to w zasadzie wyłącznie introsie, w dodatku często bardzo specyficzni ze względu na swe dziwactwa. Doszedłem do wniosku, że jednak fajnie jest przyciągać dziwolągów, bo tacy bardzo to życie potrafią czasem ubarwić. Zresztą od kiedy pamiętam to kumplowałem się z ludźmi stojącymi raczej z boku, chadzającymi własnymi drogami, które zdecydowanie były innym zupełnie obce.
Awatar użytkownika
teoriapogardy
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 12 lip 2016, 0:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: teoriapogardy »

Najbliższą mi osobą jest introwertyczka i introwertyk, jako moi kompani od "zamulania", izolacji i prowadzenia nieco głębszych rozmów niż kto ile wypił na ostatniej imprezie czy jakiego koloru kupił sobie bluzkę. Natomiast muszę przyznać, jak klika osób przede mną, że najczęściej z domu na miasto wyciągają mnie ekstrawertycy, nawet jeśli się o to specjalnie nie proszę i najwyraźniej lubią moją samą obecność, gdyż wiadomo - żadnym centrum się nie stanę. Zupełnie mi to nie przeszkadza, jest wręcz na rękę, bo zawsze dostarcza jakiś nowych wrażeń, a ja mogę sobie siedzieć, przyglądać się i głównie słuchać, a to jest całkiem przyjemne.
Awatar użytkownika
Paweł Jacek
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: Paweł Jacek »

Ja mam z tymi i z tymi.
Ekstrawertycy nie są złymi ludzi, nie pisze tego dlatego, że ktoś tak tu napisał.
Piszę, ponieważ introwertycy często ich za takich uważają. Jak w każdej grupie ludzi i w tej znajdą się naprawdę klawi osobnicy,
którzy nie próbują na siłę zrobić z ciebie ekstrawertyka czy wymuszać do wyjścia czy odzywania się.
Wszystko zależny od wiedzy danej osoby i podejścia do ludzi.
To są dwa światy, które zawsze będą się przenikać i warto by było żyć w symbiozie.
Wiem, że to nie jest łatwe...nikt też nie każe żyć ze wszystkimi na raz, wystarczy się tolerować i nie wchodzić sobie w drogę.
Niech oni się cieszą światem na swój sposób, a my na swój.
Czasem jak tak pisze i rozdzielam te dwie natury, to wydaje mi się jak bym pisał o jakiś obcych z innej planety.
Oni...Oni, My...My, ziemianie.
To jest nie dobre i powoduje jakiś sztuczny podział ludzi na lepszych czy gorszych w mniemaniu jednych czy drugich.
Uważam, że wszyscy mogą dobrze się bawić w swoim towarzystwie...wystarczy odrobina zrozumienia i akceptacji.
Jesteśmy tym, czym są nasze myśli
Awatar użytkownika
mezzanine
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 20 lis 2016, 16:12
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: mezzanine »

Wśród znajomych mam rozmaite typy, ale ci najbliżsi obecnie ludzie - bardziej intro.
Choć jest też kilkoro zdecydowanie ekstrawertyków, za którymi wprost przepadam i gęba mi się cieszy na ich widok już z daleka. ;)
highwind pisze:Teraz nie ma na to szans - umówić się z kilkoma pracującymi introwertykami, w dodatku niekoniecznie mieszkającymi w tej samej miejscowości graniczy z cudem.
Skąd ja to znam... Mam nawet koleżankę z czasów szkolnych, która mieszka dosłownie kilkaset metrów ode mnie i nie widziałyśmy się od lat. Mimo wzajemnej sympatii i wielu podobieństw. Ona zdecydowanie introwertyczna i wyciągać ją gdzieś jest nie do pomyślenia. Za to kontakt internetowy mamy regularny. ;)
tamta_ona
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2016, 23:32
Płeć: nieokreślona

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: tamta_ona »

Zdecydowanie z ekstrawertykami. Od razu ich energia przechodzi na mnie. Najgorzej jest z osobami małomównymi, wtedy się stresuję i już w ogóle nie umiem wydusić słowa. Jest sztywno... A z ekstra potrafię się non stop śmiać i swobodnie rozmawiać.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: Aga91 »

Myślę, że u mnie to oscyluje w takim stosunku: 40/60% - intro/ekstra. Już samo nawiązanie kontaktu z ekstrawertykami jest dla mnie łatwiejsze, a to już zaczątek do jakiejś relacji. Chociaż z introwertykami mam głębsze związki.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: nyarlathotep »

Nieco lepiej z introwertykami, chociaż u mnie i bliższy kontakt jest w dużej mierze również internetowy.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: czarnadziurawelbie »

Zdecydowanie z introwertykami, którzy niestety zbyt daleko mieszkają.
Awatar użytkownika
Kiriot_Onky
Intronek
Posty: 52
Rejestracja: 14 maja 2016, 22:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gliwice

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: Kiriot_Onky »

Oczywiście że z introwertykami, znacznie lepiej się dogadujemy i rozumiemy
"Każdy człowiek żyje wierząc w to co wie oraz to czego doznaje, sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata."
Awatar użytkownika
paskuda
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: Południe

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: paskuda »

Jakiekolwiek relacje potrafię mieć tylko z introwertykami, bądź nieśmiałkami. Trochę brakuje mi bardziej szalonego towarzystwa i w sferze publicznej z niezrozumieniem a jednocześnie z zazdrością patrzę na przytulającą się na powitanie paczkę znajomych.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: czarownica »

Obecnie bliższe relacje tak mi się poukładały, że utrzymuję je z dwójką ekstrawertyków. Pierwszy ekstrawertyk może ze mną porozmawiać na tematy, na które z innymi znajomymi nie porozmawia, bo to sami ekstrawertycy. Widujemy się rzadziej niż bym chciała, ale jak już do tego dojdzie to rozmawiamy godzinami. Drugi ekstrawertyk z kolei lubi sobie porozmawiać czasem na jakieś głębsze tematy, nigdy nie potrafi przewidzieć przebiegu rozmowy ze mną i kontrolować jej ( ze swoimi innymi znajomymi tak nie ma), no i z jakiegoś powodu ma do mnie zaufania, gdyż mówi mi o rzeczach, o których nie wie prawie nikt poza mną. Moja najlepsza koleżanka ze studiów też była ekstrawertyczką. Natomiast w całym moim dotychczasowym życiu dominują jednak bliskie relacje zawierane z introwertykami.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
bittersweet
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:32
Płeć: kobieta

Re: Z kim macie bliskie relacje: z introwertykami czy ekstrawertykami?

Post autor: bittersweet »

Zauważyłam tutaj tendencję do uznawania ekstrawertyków za płytszych, mniej interesujących Dla mnie to nieporozumienie Wg moich obserwacji inteligencja i szerokie horyzonty nie zależą od typu osobowości Najbliższa mi osoba to ekstrawertyczka, z dużą potrzebą kontaktu z ludźmi, którego jednak na pewno nie ogranicza do imprez i small talków Jest chodzącym dowodem na to, że autentyczna otwartość i zainteresowanie ludźmi, ich spojrzeniem na świat, motywacjami itd mogą być bardzo rozwijające Świetnie nam się rozmawia, cenimy swoje zdanie, szanujemy różnice Jeśli chodzi o innych znajomych to są i intro i ekstra, ale bez skrajności, uzupełniamy się, z korzyścią dla wszystkich
ODPOWIEDZ