Dziwny pomysł?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Najts
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 24 paź 2016, 21:46
Płeć: mężczyzna

Dziwny pomysł?

Post autor: Najts »

Tak więc, jak sam tytuł wskazuje, mam taki trochę dziwny pomysł. Być może stwierdzicie, że jest on trochę "creepy", ale mimo to chciałbym go zaproponować. Jestem na tym forum od pewnego czasu i zauważyłem, że wiele osób niby chciałoby mieć do kogo się odezwać, ale mimo to nie bardzo potrafią znaleźć sobie kogoś takiego z kim po prostu można by było sobie pogawędzić. Przechodząc do sedna, mam taki dziwny pomysł aby zebrać się w kilka osób(np. 5-6) I najzwyczajniej w świecie codziennie np. o 20, powiedzmy przez godzinę czy coś w tym rodzaju, w utworzonej gdzieś grupie czatowej porozmawiać sobie.(trochę jak taka wymiana listów z nieznajomymi) Ot, po prostu powiedzieć sobie co ciekawego się dziś wydarzyło, o czymś mniej lub bardziej istotnym czy ciekawym albo najzwyczajniej w świecie podyskutować na jakiś temat. Nawet bez jakiegoś wielkiego zaprzyjaźniania się, czy spotkań w realu czy cokolwiek(ba, nawet można by było sobie pójść i nigdy nie wrócić, bo po co siedzieć w grupie na siłę). Od biedy można nawet założyć "fejkowe" kąta na facebook'u. A dlaczego ja proponuje taki pomysł? Bo najzwyczajniej w świecie mi się nudzi, a co nowy człowiek, to nowe ciekawe historie do opowiedzenia(mam nadzieje¯\_(ツ)_/¯).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Dziwny pomysł?

Post autor: highwind »

Regulamin. Punkt 4.
Zaproponuj zmianę tematu. Tak żeby przedstawiała ideę twojej inicjatywy, bo aktualny temat jest mylący i infantylny. Jeśli nie, usuwam.
Nestor

Re: Dziwny pomysł?

Post autor: Nestor »

No, dziwne to jest. :D Takie mityngi jak u AA. Jeśli te spotkania mają przybrać taką formę, to na jeden raz się skuszę.
Jestem na tym forum od pewnego czasu
Od października licząc, to wcale nie dużo.
Bo najzwyczajniej w świecie mi się nudzi
Są pożyteczniejsze zajęcia.
a co nowy człowiek, to nowe ciekawe historie do opowiedzenia
Większość ludzi jest normalnych, toteż normalne życie wiodą i ich historie są nudne.

Proponuję zmianę tematu na "Anonimowi Introwertycy/Dyskutanci".
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny pomysł?

Post autor: psubrat »

Najts pisze:Przechodząc do sedna, mam taki dziwny pomysł aby zebrać się w kilka osób(np. 5-6) I najzwyczajniej w świecie codziennie np. o 20, powiedzmy przez godzinę czy coś w tym rodzaju, w utworzonej gdzieś grupie czatowej porozmawiać sobie.
Mało kto będzie na tyle otwarty przed kompletnie nieznanymi osobami, aby rozmawiać o jakichś poważniejszych sprawach, natomiast do pustego plotkowania jest ileś dostępnych czatów.
Jak dla mnie, tworzenie jakichś wirtualnych imitacji spotkań z żywym człowiekiem, to marnowanie czasu i pogłębianie problemu izolacji a nie jego rozwiązywanie.
Nestor pisze:Takie mityngi jak u AA.
Z tego co kojarzę, AA spotykają się na żywo. Nie wierzę, że "spotkania" internetowe komukolwiek by pomogły wyjść z nałogu.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Nestor

Re: Dziwny pomysł?

Post autor: Nestor »

Mnie chodziło raczej o takie spotkania, gdzie jest ustalony temat - może czyjś problem, poznajemy się, radzimy, bo do jałowych dyskusji nikt nie będzie się angażował. Jak sam zauważyłeś - są chaty, gdzie się mieli tematy a tutaj ma być lepkie spoiwo i przekonanie, że dyskutanci chcą rozmawiać.
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwny pomysł?

Post autor: psubrat »

Nestor pisze:Mnie chodziło raczej o takie spotkania, gdzie jest ustalony temat - może czyjś problem, poznajemy się, radzimy, bo do jałowych dyskusji nikt nie będzie się angażował. Jak sam zauważyłeś - są chaty, gdzie się mieli tematy a tutaj ma być lepkie spoiwo i przekonanie, że dyskutanci chcą rozmawiać.
Ustalony temat jest na forum, w różnych wątkach. Tam można się na ustalony temat wypowiedzieć.
Poznawanie się przez internet nie jest dobre, ponieważ gdy nie mamy drugiego człowieka obok siebie, nie działają instynkty podpowiadające nam, czy tej osobie można zaufać. Co prawda instynkt też nie zawsze trafi, ale jednak bez porównania częściej niż racjonalna ocena na podstawie tylko słów.

Ja na przykład na takim czacie nie odważyłbym się opowiedzieć o jakimkolwiek swoim problemie, o którym bym się nie odważył napisać na zupełnie otwartym do czytania przez dowolne osoby forum.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
ODPOWIEDZ