Tak mnie zastanawia...

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Tak mnie zastanawia...

Post autor: Sorrow »

Dlaczego ta wojna intro/extra a nie na przykład F/T?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Chyba przegapiłam wojnę. :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Jaka wojna? i jakie F/T? wybaczcie niezrozumienie, jestem wyprana po próbnej.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Bo każdy chce być da best!!!

Moim zdaniem to żadnej wojny nie ma, po prostu niektóre osoby wypowiadają się maksymalnie krytycznie o przedstawicielach (tutaj według uznania ekstra/intro) w przeświadczeniu o swojej oryginalności. że przytoczę taki trywialny przykład, tak jak fani konsol będą się kłócić z fanami PC po wieki wieków tak intro i extra będą toczyć wojny o to kto jest fajniejszy :p
Na szczęście większość ludzi nie zwraca na to uwagi i ocenia innych po tym co sobą reprezentują ;p
Ostatnio zmieniony 26 lis 2008, 22:58 przez qb, łącznie zmieniany 1 raz.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Tak mnie zastanawia...

Post autor: Akolita »

Sorrow pisze:Dlaczego ta wojna intro/extra a nie na przykład F/T?
Może wyjdę na głupka, przyznając się do niewiedzy, ale co to za skrót - F/T?
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tak mnie zastanawia...

Post autor: Inno »

Akolita pisze:co to za skrót - F/T?
Stawiam na Feeling / Thinking z MBTI.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

W zyciu bym na to nie wpadła. Hah, dlatego jestem feeling xD
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Kiedyś było fajnie obrzucać się gównem z powodu rasy, poglądów, wiary itp(nadal tak przecież jest) a teraz w toku rozwoju technologii informacyjnych możemy szczerze dzielić się, kategoryzować i obrzucać gównem ze względu na typy psychologiczne jakie reprezentujemy. A w drodze jest już kreowanie tożsamości na podstawie tego co kupujemy.
Życie.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Zmieniłabym nazwę tematu na lepiej opisującą problem, żeby chaosu nie było.

Największa część zła rodzi się na łonie braku zrozumienia. Gdy nie rozumiesz, czujesz się zagrożony, denerwujesz się, nie wiesz, co o danej rzeczy myśleć, więc na wszelki wypadek myślisz źle. Widzisz coś odmiennego, nie wiesz co, nie rozumiesz, więc wydaje Ci się dziwne, a by obronić swoją wartość, pokazać, że Twoja jest lepsza, zaczynasz atakować. To naturalny odruch obronny człowieka przed niebezpieczeństwem. Zwierzęta by odstraszyć intruza prezentują swoje atrybuty, człowiek tak samo.
Ile razy zdarzyło się Wam źle ocenić sytuację, intencje drugiego człowieka i przez to zranić go? Oj, zdarza się. Mówi się: "wariat", "głupi", "dziwak", na człowieka, którego nie potrafimy zrozumieć. Przecież to negatywne określenia, oznaczają agresywną postawę wobec drugiej osoby.
I tak rodzi się wojna.

F/T, I/E- to przeciwieństwa, dwa bieguny. Często się nie rozumieją. Tylko czymże byłby jeden bez drugiego? - Niczym. Ludzie zapominają, że świat opiera się na przeciwnościach. Nie poznamy uczucia bez rozumu, nie poznamy introwertyka nie znając ekstrawertyka. I wzajemnie.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Tak mnie zastanawia...

Post autor: Shamicki »

Sorrow pisze:Dlaczego ta wojna intro/extra a nie na przykład F/T?
Inno pisze:Stawiam na Feeling / Thinking z MBTI.
Odpowiedź właściwie jest oczywista, Thinking są po prostu lepsi :P

A tak poważnie, to zgadzam się z Rillą. Ludziom brakuje dystansu do samych siebie.
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
ODPOWIEDZ