co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Duszman
Zagubiona dusza
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ-A

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: Duszman » 18 lut 2017, 18:42

Ja zamiatam chodnik.

GRyf
Intronek
Enneagram: 2w1

Post autor: GRyf » 18 lut 2017, 21:28

Ja pomagam zwierzęta, nie, nie kotom czy psom.
Zazwyczaj pomagam najmniejszym zwierzętom. Pomoc ślimakowi po upadku z wysokości i straceniu kawałka muszli, czemu nie?
Pomoc dżdżownicy w mroźny wieczór kiedy była na chodniku, a do rana na pewno by zamarzła, pewnie!
Cieszy mnie kiedy mogę pomagać tak bezbronnym stworzenią, gdzieś w głębi czuję, że one są mi za to wdzięczne i, że jestem im potrzebny

Jeżeli macie szansę uratować chociaż by małą muszke przed utonięciem, zróbcie to, to nic nie kosztuje a ratujesz komuś życie
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."

Awatar użytkownika
Master Oreo
Introrodek

Post autor: Master Oreo » 28 lut 2017, 7:02

Jestem sobą. Zawsze pomagalem znajomym.
Czy to w trakcie imprezy czy po. A to zawieźć do dziewczyn/chłopaków, sklepu, do rodziny.

Pamiętajcie dawajcie 100% siebie ale bliskim.
Koledzy/znajomi potrafią to wykorzystać.
A podczas kłótni wypomna tylko wasze wady. O tym że się im pomogło za cholerę sobie nie przypomną.
Love is blindness
Boys Don't Cry

Awatar użytkownika
Kolor Tęczy
Introrodek
Enneagram: 5w4

Post autor: Kolor Tęczy » 28 lut 2017, 19:22

Jestem żoną i mamą - chyba więcej nie muszę, aby czuć sie potrzebna :)
I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi.

Awatar użytkownika
czarownica
Introwertyk
Enneagram: 4w5

Post autor: czarownica » 31 maja 2018, 23:17

Przede wszystkim pomagam zwierzętom, od tych najmniejszych po większe. Kiedyś pomagałam też ludziom, teraz też to robię, ale już nie zawsze.
A w rodzinie odpowiadam za komputery i inną elektronikę, więc jak coś nie działa to mnie potrzebują, żeby rozwiązać problem.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "

ODPOWIEDZ