co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Duszman
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 04 wrz 2016, 21:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ-A

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: Duszman »

Ja zamiatam chodnik.
GRyf
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 09 lip 2016, 12:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2w1

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: GRyf »

Ja pomagam zwierzęta, nie, nie kotom czy psom.
Zazwyczaj pomagam najmniejszym zwierzętom. Pomoc ślimakowi po upadku z wysokości i straceniu kawałka muszli, czemu nie?
Pomoc dżdżownicy w mroźny wieczór kiedy była na chodniku, a do rana na pewno by zamarzła, pewnie!
Cieszy mnie kiedy mogę pomagać tak bezbronnym stworzenią, gdzieś w głębi czuję, że one są mi za to wdzięczne i, że jestem im potrzebny

Jeżeli macie szansę uratować chociaż by małą muszke przed utonięciem, zróbcie to, to nic nie kosztuje a ratujesz komuś życie
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."
Awatar użytkownika
Master Oreo
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2017, 10:19
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: Master Oreo »

Jestem sobą. Zawsze pomagalem znajomym.
Czy to w trakcie imprezy czy po. A to zawieźć do dziewczyn/chłopaków, sklepu, do rodziny.

Pamiętajcie dawajcie 100% siebie ale bliskim.
Koledzy/znajomi potrafią to wykorzystać.
A podczas kłótni wypomna tylko wasze wady. O tym że się im pomogło za cholerę sobie nie przypomną.
Love is blindness
Boys Don't Cry
Awatar użytkownika
Kolor Tęczy
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 29 lis 2016, 13:13
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: Kolor Tęczy »

Jestem żoną i mamą - chyba więcej nie muszę, aby czuć sie potrzebna :)
I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja z moją miłością niech sobie będę głupi.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: czarownica »

Przede wszystkim pomagam zwierzętom, od tych najmniejszych po większe. Kiedyś pomagałam też ludziom, teraz też to robię, ale już nie zawsze.
A w rodzinie odpowiadam za komputery i inną elektronikę, więc jak coś nie działa to mnie potrzebują, żeby rozwiązać problem.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: Arsen »

Wśród bliskich jestem osobą z którą dobrze się rozmawia na trudne tematy. Często jestem tutaj wykorzystywany co mnie w sumie cieszy. A tak poza tym to wszystko potrafię. Potrzymaj mi tylko soczek :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: nika35 »

W pracy mogę być potrzebna.
van_Gogh
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:47
Płeć: mężczyzna

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: van_Gogh »

Ja nic nie robię, żeby być potrzebnym, bo nie potrzebuję być potrzebnym. Nie chcę, żeby ludzie coś ode mnie oczekiwali, czy chcieli. Jak trzeba pomóc, to pomagam, ale nie napraszam się.
Introwertyk z wyboru
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: tove »

Ja nic nie robię, aby czuć się potrzebną, bo raczej nie mam wyboru i zwyczajnie wypada mi pomagać, bo jak nie ja to kto. Nie motywuje mnie to, że będę się lepiej czuć.

Zastanawiam się jednak już od dłuższego czasu nad zaangażowaniem się w pracę jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt. To chyba bardzo satysfakcjonujące zajęcie, szczególnie dla introwertyka. Jak ktoś ma z tym jakieś doświadczenie, to z chęcią posłucham/poczytam.
Awatar użytkownika
Miodunka
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2020, 19:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: co robicie, by czuć się potrzebnymi?

Post autor: Miodunka »

Ja też nic specjalnego nie robię, a wydaję się przyciągać ludzi i inne stworzenia, którym jestem potrzebna. Miałam w życiu niezliczone mnóstwo zwierzaków bezdomnych (kotów, psów), przywracałam użytkowość koniom, które były znarowione czy schorowane do tego stopnia, że czekała je tylko rzeźnia - mam nawet u siebie niektóre z nich. Często zwierzają mi się kompletnie obcy ludzie, pytają o radę, opowiadają mi historię życia. Czasem mnie to bawi, czasem jest miło, a czasami niestety jest to obciążające. Całkiem niedawno od ledwo znajomego człowieka usłyszałam dzieje jego burzliwego i dość brzydkiego rozwodu; poczułam się wtedy, jakby bez ostrzeżenia ktoś wrzucił mi na plecy coś potwornie ciężkiego i niewygodnego do niesienia. Ładnych parę godzin trwało, zanim pozbyłam się tego uczucia. Ale aż tak przykro bywa rzadko; na ogół miło mi jest być komuś w jakiś sposób pomocną.
ODPOWIEDZ