Toksyczne relacje

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
żyrafa
Introrodek
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ-T

Re: Toksyczne relacje

Post autor: żyrafa » 06 maja 2017, 17:03

Parę lat temu byłam w toksycznym związku z alkoholikiem. Na szczęście tylko przez kilka miesięcy. W tym samym czasie miałam koleżankę- alkoholiczkę... (co za pomysł, łączyć w szpitalu oddział farmakologii z oddziałem detoksykacji, tam ich poznałam).
Świetni manipulanci, ciągle miałam poczucie winy. Ale to stare dzieje.

Awatar użytkownika
Papaja
Intro-wyjadacz
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ

Re: Toksyczne relacje

Post autor: Papaja » 06 maja 2017, 21:20

Z perspektywy czasu patrze na toksyczne relacje jak cos dobrego,taki przelomowy moment w moim zyciu,ktory dal mi poczatek do rozwoju,stawania sie dojrzalszym,pewniejszym siebie ect. Gdyby nie te niepoprawne relacje bylabym innym czlowiekiem,jestem wdzieczna ze trafilam na kilka toksycznych osob,mimo ze kosztowalo to sporo nerwow,bo dzieki nim wiele sie nauczylam na przyszlosci
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?

ODPOWIEDZ