Związek z ekstrawertykiem!

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Witajcie kochani! Jestem w zwiazku z ekstrawertykiem. Mam wrażenie że oprócz ważnych domowych tematów nie mamy o czym rozmawiac... czy ja z czasem jeszcze bardziej zdziwaczałam czy jestem po prostu nudna :D
Awatar użytkownika
Gawron
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 18 wrz 2016, 2:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1
MBTI: INTJ

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: Gawron »

Czyli zadziałało po prostu pożądanie? ;)
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Sama nie wiem... pożądanie było i jest ale nie było nigdy najważniejsze. Teraz mam wrażenie że się mijamy. Jak zaczynam jakiś temat to go to nie interesuje. Widzę że z innymi lepiej mu się spędza czas.
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Staram się zawsze odpedzać tą myśl że to było tylko pożądanie a tu od razu taka diagnoza;)
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: Pomidor »

Tak to jest już ze związkami. Byłabyś z introwertykiem, to też po pewnym czasie doszłoby do tego, że jednak nie ma o czym gadać, wszyscy zajęci sobą itd. Ja się trzymam tego, że ludzie z natury są egoistyczni i zawsze myślą o sobie, a że każdy z nas ma inne potrzeby, to dochodzi do braku porozumienia. Oczywiście można na siłę robić coś dla drugiej osoby, ale czy warto? Pogadaj szczerze z tym swoim ekstrawertykiem, wiesz my ekstra mamy problem w czytaniu myśli intro i jak nam się powie w czym jest problem, to może wspólnymi siłami zażegna się konflikt. No i trzeba się pogodzić z faktem, że partner nie zawsze musi być osobą z którą dzielimy wszystkie pasje. Nic nie stoi na przeszkodzie by na pewne tematy rozmawiać ze swoimi znajomymi, a pewną część życia spędzać ze swoją ukochaną osobą. Nie znam całej sytuacji, ale może twój facet jednak sprawia Ci radość nie tylko seksem i jest w nim coś co każe Ci z nim być pomimo tego, że czasami nie ma tematu do wspólnych rozmów.
Malinella15

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: Malinella15 »

PeggyBrown pisze: 01 mar 2018, 11:46 Witajcie kochani! Jestem w zwiazku z ekstrawertykiem. Mam wrażenie że oprócz ważnych domowych tematów nie mamy o czym rozmawiac... czy ja z czasem jeszcze bardziej zdziwaczałam czy jestem po prostu nudna :D
Wypowiem się jako ekstrawertyczka, która była w poważnych, długoterminowych związkach tylko z ekstrawertykami: najprawdopodobniej bycie intro / ekstra nie ma tu nic do rzeczy. Gdy gaśnie namiętności, a nie towarzyszy temu wzrost zaangażowania i intymności, związki się rozpadają. Ludzie nie ma o czym ze sobą rozmawiać (albo przyjaźnie milczeć), bo nie chcą, bo wewnętrznie czują, że ten związek coraz mniej im odpowiada.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: highwind »

Eeee, dla mnie tutaj podstawowe pytanie - ile jesteście razem? :) No i czy, i od jak dawna mieszkacie razem? Ja np. obserwowałem u siebie zmniejszanie natężenia rozmów po zamieszkaniu z kobietą. Ale to raczej dlatego, że po prostu widząc się codziennie, nie zdążyło się uzbierać tyle tematów do omówienia, co wtedy, gdy widywaliśmy się np. co kilka dni, a w międzyczasie tylko SMSując. Wtedy też zaczynaliśmy stopniowo jakoś inaczej spędzać czas - bardziej robiąc coś wspólnie, niż "rozmawiając".
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Myślę że to nasze ekstra / intro ma duże znaczenie. Wiele nas łączy ale też wiele różni. Mój mąż robi wiele rzeczy na raz ciągle ma w głowie nowe pomysły i plany na życie. W ciągu tygodnia potrafi wymyślić 3 plany na biznes, 2 wyjazdy za granicę i remont mieszkania :D Już się przyzwyczaiłam do tego że połowa z nich nie jest zrealizowana. Oczywiście jak mąż mi opowiada o swoich pomysłach to go słucham, dopytuje po prostu jestem a gdy ja coś mówię to albo nie słucha albo szybko kończy temat. Jak poruszam jakieś głębsze tematy(szczera rozmowa na nasz temat) to zazwyczaj sobie ze mnie żartuje, jak go upomne ze chce na serio pogadac to jest ok. Może wcześniej nie zwracałam na to uwagi... To nie jest tak że coś sie rozpada jesteśmy szczęśliwi. Tylko jak widzę jak z kimś innym z zaangażowaniem rozmawia to jest mi przykro :(
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Mieszkamy 5 lat razem:) dopiero niedawno odkryliśmy nasze osobowości i to ze są tak skrajnie różne. .. Ja po wizycie gości mam ochotę na 3 dni schować się w domu i odpoczywać a mąż mógłby codziennie gości przyjmować; ) robimy wiele rzeczy razem. Może wyolbrzymiam tą sytuacje.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: Coldman »

PeggyBrown pisze: 01 mar 2018, 20:32 Myślę że to nasze ekstra / intro ma duże znaczenie. Wiele nas łączy ale też wiele różni. Mój mąż robi wiele rzeczy na raz ciągle ma w głowie nowe pomysły i plany na życie. W ciągu tygodnia potrafi wymyślić 3 plany na biznes, 2 wyjazdy za granicę i remont mieszkania :D Już się przyzwyczaiłam do tego że połowa z nich nie jest zrealizowana.
To akurat nie ma nic wspólnego z introwertyzmem. To bardziej wynika z cechy "otwartości na doświadczenia"

Znalazłem takie coś :D
Mam też gdzieś jakiś szerszy opis.
Ekstrawertyk + Introwertyczka to najpowszechniejsza para.
Obrazek
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Chodziło mi bardziej o to że mój mąż jest typowym ekstrawertykiem - wizjonerem, żeby podkreślić że typ osobowości w naszym przypadku jest bardzo ważny. ( nie wiem jak wyciąć ten fragment wypowiedzi :D )

Co do plusów i minusów to strzał w 10 ! Dziękuję :D :D
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: Pomidor »

Wiedziałem, że Coldu znów wrzuci foty z książki :D PeggyBrown, to co, kryzys już zażegnany?
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Hmm, wasze wypowiedzi dużo mi dają do myślenia. Od tak nie zmienię swojego nastawienia... Pomidor czy myślisz ze wyolbrzymiam problem ? Dla mojego męża to nie jest problem jak mamy iść gdzieś osobno a dla mnie jest. Może to wynika z mojego niskiego poczucia własnej wartosci...
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: Pomidor »

PeggyBrown pisze: 02 mar 2018, 16:47 Hmm, wasze wypowiedzi dużo mi dają do myślenia. Od tak nie zmienię swojego nastawienia... Pomidor czy myślisz ze wyolbrzymiam problem ? Dla mojego męża to nie jest problem jak mamy iść gdzieś osobno a dla mnie jest. Może to wynika z mojego niskiego poczucia własnej wartosci...
Trudno coś stwierdzić, bo nikt z nas dokładnie nie zna sytuacji. Może i wyolbrzymiasz, a może faktycznie do siebie nie pasujecie i będziecie się tylko męczyć ze sobą. Jesteś szczęśliwa z nim? Naprawdę potrzebujesz tego by robić wszystko z nim razem? Czasami można rozejść się w różne strony a wracać do siebie w spełnianiu tej najważniejszej potrzeby. Myślę, że te wszystkie romantyczne filmy przekłamują rzeczywistość i chyba nie da się stworzyć takiej idealnego związku gdzie z partnerem dzielimy pasje, każdą chwilę naszego życia itd. Czasami trzeba zaakceptować, że ta druga osoba nie spełnia wszystkich naszych wymogów, ale jeśli na płaszczyźnie potrafimy się odnaleźć, to wtedy możemy przymknąć oko na pozostałe "nieporozumienia". Takie jest moje zdanie, ale w sumie to nikt tutaj nie będzie wiedzieć lepiej od Ciebie, czy twój aktualny związek to jest to czego pragniesz, czy jednak wolisz szukać dalej.
PeggyBrown
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:51
Płeć: kobieta

Re: Związek z ekstrawertykiem!

Post autor: PeggyBrown »

Spróbuję się nie spinać tyle i zobaczymy co z tego będzie. Jestem szczęśliwa na prawdę i kocham męża. Nie chcę nikogi innego; p Może czasami wychodzą różne moje braki i dziwactwa. Wiem, trochę pobieżnie opisuję ale nie jestem zbyt wylewna. To bardzo mądre co piszesz : )
ODPOWIEDZ