współpraca z innymi

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
bittersweet
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:32
Płeć: kobieta

współpraca z innymi

Post autor: bittersweet »

Temat nasunął mi się podczas realizacji grupowego projektu na studia. Większość osób była zachwycona z takiej formy zaliczenia zajęć, bo to mniej czasochłonne, łatwiejsze niż stworzenie czegoś samemu itd A ja bez wahania wybrałabym pracę indywidualną Zdecydowanie wolę sama zorganizować sobie tryb pracy, mieć możliwość realizacji własnego pomysłu, wiedzieć, że efekty pójdą na moje konto (zarówno te pozytywne, jak i negatywne, jak robię tylko wymagane minimum to też lepiej mi z myślą, że nie "bruździ" to innym) Konieczność podziału zadań, potencjalne konflikty, zależność od terminowości innych, ich błędów czy braku zaangażowania są dla mnie psychicznie męczące

Czy to charakterystyczne dla introwertyków? Jak sobie z tym radzicie? Przejmujecie dowodzenie i macie dzięki temu większą kontrolę i wpływ na oststeczny efekt? Odpuszczacie, robicie przydzieloną Wam część zgodnie z sugestiami grupy? Jeszcze inna strategia? Pytam, bo w życiu zawodowym nie zawsze da się uniknąć pracy w zespole
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: współpraca z innymi

Post autor: s1a3p1a1 »

Bardzo częstym warunkiem zatrudnienia, jest umiejętność odnajdywania się w grupie. Osobiście jednak wolę pracować na własny akord. Akurat mam zajęcie, w którym lepiej być dokładnym, a większość ludzi dokładna nie jest. Oczywiście to nie oznacza, że przewodzenie wszystkiemu jest najlepszą opcją. Czasem ma się tej kontroli po prostu dosyć. Łatwiej jest być podwykonawcą i nie robić za Atlasa. W każdym razie praca grupowa nigdy mi nie leżała. Taki charakter ;). Gdyby jednak przycisnąć, wykonałbym zadanie zgodnie z wytycznymi. Fair play mówi, aby nie wchodzić w paradę innym. Pracować tak, aby ktoś poprawiać nie musiał.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: współpraca z innymi

Post autor: czarownica »

Na moich studiach było bardzo dużo grupowych projektów do zrobienia. Jako, że do każdego projektu była wymagana prezentacja w PowerPoincie to przy pierwszym takim projekcie zaproponowałam, że ja to zrobię. A, że lubię robić prezentacje to były bardzo dopracowane, więc potem nikt nawet nie próbował i nie chciał zresztą przejąć mojego zadania. Może po prost trzeba znaleźć dla siebie jakieś stałe zadanie, w zależności od tego co za projekty robicie. Możesz tworzyć prezentacje jak ja, robić plakaty czy coś innego, co możesz robić sama, w czym się niejako wyspecjalizujesz.
Albo porozmawiać z wykładowcą, czy jest taka możliwość, żebyś sama zrobiła jakiś projekt.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
bittersweet
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:32
Płeć: kobieta

Re: współpraca z innymi

Post autor: bittersweet »

Na studiach na szczęście rzadko muszę współpracować z innymi, tym razem wyjątkowo obowiązkowe było wspólne przygotowanie i zaprezentowanie zadanego tematu W pracy tez do tej pory problem mnie nie dotyczył bo pracowałam na niewymagających kwalifikacji stanowiskach przy banalnych, powtarzalnych czynnościach Teraz szukam czegoś lepszego, akurat w dziedzinie, która daje duże szanse na względnie samodzielne i precyzyjnie określone obowiązki, ale całkowitą niezależność można mieć chyba tylko jako freelancer I zaciekawiło mnie jak jako introwertycy radzicie sobie w sytuacjach zawodowych

W przypadku wspomnianego projektu skończyło sie na tym, że sama opracowalam plan, określiłam jakimi zagadnieniami ja się zajmę, resztę zostawiłam do podziału między pozostałych, a na końcu poskładałam wszystko do kupy Z tym, że większość zrobiła swoją część po łebkach, czego ze wzgledu na tendencje do perfekcjonizmu nie potrafiłam zignorować więc poświęciłam sporo czasu na poprawki i uzupełnienia Mam poczucie że sama zrobiłabym to szybciej i chyba lepiej
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: współpraca z innymi

Post autor: czarownica »

Robię dokładnie tak samo, jak na studiach, czyli szukam zadania, które mogę wykonać sama, ewentualnie z kimś,z kim chciałabym współpracować. Albo stanowiska, które daje mi dużo samodzielności.
Aczkolwiek praca na etacie to nie jest coś, co mi do końca pasuje.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
ODPOWIEDZ