Introwertyzm a praca

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: czarownica »

Jednak sobie nie wyobrażam pracy nie dającej możliwości kontaktu z innymi ludźmi. W tym roku pracowałam w agencji pośrednictwa pracy i po 3 miesiącach okresu próbnego w myślach podpalałam te wszystkie papierzyska :D Chcieli mnie zatrudnić, ale dla mnie to było ciężkie psychicznie do wytrzymania, tylko ja, własne biurko i stosy papierów. Koniec końców nawiązałam bliższe relacje z konsultantami oraz ze stażystką, żeby mieć się do kogo odezwać. Przynajmniej wiem, że (wbrew pozorom) taka praca nie jest dla mnie.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Marten »

Jak nie lubię zbyt dużego kontaktu z totalnie obcymi ludźmi tak moja praca polega na tym (dobrze że nie osobiście, ale telefon to też był mój koszmar zawsze - dobrze że część spraw można załatwić mailowo :twisted: ). Na początku trochę tym faktem byłem przestraszony, z czasem stawało się to coraz bardziej naturalne i neutralne jak można to tak określić. Plusem jest na pewno to, że lubię pomagać ludziom i dociekać wgłębiać się w różne tematy/problemy mogąc przy tym komuś pomóc. Heh, zdarzają się też niewdzięcznicy którzy wyleją na Ciebie wszystkie najgorsze pomyje, zwyzywają czy będą Cie emocjonalnie niszczyć - ale to zazwyczaj mniejszość. Nauczyłem się trochę mniej to wszystko brać do siebie i wynagradzać to tymi pozostałymi osobami, które swoją życzliwością i pozytywnym nastawieniem potrafię poprawić humor.
Pewnie nie jest to szczyt marzeń, ale ostatnio ogarniam życie na nowo i od czegoś musiałem zacząć, jest spoko, myślałem że będzie gorzej :lol:
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
helganinX

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: helganinX »

Właśnie będę musiał zmienić pracę i z firmy 3 pracowników + 3 "szefowie" może będę musiał iść do dużej firmy :/ Ogromne przerażenie, przecież sobie nie poradze, jak ja wytrzymam z ludźmi. W głowie masakra, introwertyk to lipa :P
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: s1a3p1a1 »

Podobno praca nie hańbi i coś w tym jest. To nie robota wychodzi uszami, tylko jej odbiór, jej koloryt. Osobiście znajduję się gdzieś pomiędzy młotem, a kowadłem. Próbuję przekuć własną pracę w zysk. Najgorsze co mnie spotyka, to styczność z ludźmi. Jakże brakuje im podstawowej wyobraźni... Rynek jest zepsuty, ponieważ ludzi łatwo oszukać. Są przyzwyczajeni do miernych standardów, do kłamstw i dlatego są ich wiernym odbiciem, broniąc własnego bytu w tak rozpaczliwy sposób. Oddając im swoją szczerość proszę się zazwyczaj o kłopoty. Ale nie oszukuję. I idzie coraz gorzej. Coraz bliżej jestem wniosku, że aby się dorobić, trzeba być przysłowiowym gadem. Uch, nic chcę.
Awatar użytkownika
Ally
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 17 lut 2018, 23:52
Płeć: kobieta
MBTI: ENFJ-A
Lokalizacja: Warszawa

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Ally »

Byłam ostatnio na imprezie w pracy i stwierdzam, że jestem 100% ekstrawertykiem. Jestem aż nadto pewna siebie i przebojowa.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Coldman »

Warto rejestrować się w urzedzie pracy ?
Tak patrze na różne strony i na stronie urzędu pracy bywają niektóre ciekawe propozycje tylko są dostepne one dla zarejestrowanych.
Z tego co czytam to zależy jak się trafi, opinie są podzielone.
Awatar użytkownika
Ipis Typographus
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 03 lip 2018, 19:18
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Ipis Typographus »

W UP raczej nie ma zbyt dobrych ofert... :p
Jak jest się bezrobotnym, to to niemal obowiązek inaczej nie masz ubezpieczenia... można też od nich dostać kasę na kursy/szkolenia/założenie działalności itp. szczegóły to u nich.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Coldman »

To wszystko wiem. Ubezpieczenie mam chyba do końca września.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Alphekka »

Ja byłam jakiś czas zarejestrowana w UP, ale nie wiele mi to dało. Fakt, faktem, że w małej miejscowości, więc też ofert dla mnie po prostu nie było. Jednak na jedną sensowną rozmowę kwalifikacyjną mnie wysłali. Za to załapałam się na dofinansowanie na otworzenie działalności.
Mimo wszystko moim zdaniem nie ma to większego sensu. Pracodawcy też raczej szukają osób z inicjatywą - czyli nie takich co siedzą i czekają aż UP im podsunie ofertę pracy pod nos. ;)
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
bittersweet
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:32
Płeć: kobieta

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: bittersweet »

Ja właśnie zaczynam staż finansowany przez urząd pracy Z tym, że u mnie wyglądało to tak, że zarejestrowałam się tylko dla ubezpieczenia i szukałam na własną rękę zarówno ofert pracy jak i stażu I zaoferowano mi staż, ale po warunkiem, że sfinansuje go urząd Udało się to załatwić, startuję w poniedziałek Pieniądze są marne, ale założenie jest takie że po stażu podpiszą ze mną normalną umowę a w moim wieku bez odpowiedniego doświadczenia trudno wybrzydzać Praca jest związana z rachunkowością- czyli konkretne zadania, jasny przydział obowiązków i ograniczona konieczność współpracy w grupie, żadna sprzedaż, żadne zarządzanie ludźmi Słowem: idealne warunki dla mnie Mam nadzieję, że z czasem uda mi się pójść bardziej w kierunku analizy finansowej żeby było trochę ciekawiej i ambitniej W każdym razie to też mogą być kierunki odpowiednie dla introwertyków ze względu na sporą niezależnośćq
pentan
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2016, 21:37
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: pentan »

Ja pamiętam swój starz z UP. Masakra i tragedia! Tak źle wspominam ten okres, tak psychicznie bylem zdołowany i nie miałem ochoty tam chodzić. Pewnie dlatego, że wybrałem byle jaka firmę, oraz były to moje początki kariery zawodowej.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: Coldman »

Wysyłam CV i cisza ;o
rusty_nails
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2019, 14:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INTJ

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: rusty_nails »

A ja o dziwo lubię pracę z ludźmi. Może lubię to złe słowo, ale powiedzmy, że czuję się w niej swobodnie. Przez 25 lat życia myślałem, że praca z klientem to najgorsze co zawodowo może mnie spotkać, wtedy myślałem, że wolałbym już na taśmie produkcyjnej pracować, ale tak się złożyło, że mając te 25 lat miałem staż jako agent ubezpieczeniowy i chociaż początki były trudne, źle się czułem będąc zmuszonym do kontaktów z innymi ludźmi, to po pewnym czasie przestało mi to przeszkadzać. A aktualnie pracuję jako doradca klienta w jednym ze sklepów i też czuję się z tym dobrze. O wiele większy dyskomfort czuję rozmawiając ze współpracownikami niż klientami. Kontakty czysto pracowe mi nie przeszkadzają. Problem zaczyna sie gdy ktoś chce wjechać rozmową na jakiś osobisty temat, albo poznać mnie prywatnie.
Awatar użytkownika
wydra
Introwertyk
Posty: 91
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:04
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Introwertyzm a praca

Post autor: wydra »

rusty_nails pisze: 20 lis 2019, 20:09 O wiele większy dyskomfort czuję rozmawiając ze współpracownikami niż klientami. Kontakty czysto pracowe mi nie przeszkadzają. Problem zaczyna sie gdy ktoś chce wjechać rozmową na jakiś osobisty temat, albo poznać mnie prywatnie.
Coś w tym jest! Dla mnie to był trochę szok, jak współpracownicy chcieli ze mną gadać. Dla mnie było oczywiste, że do pracy przychodzę pracować, a nie szukać znajomych czy się integrować, więc wszystkie ich paplania czy (o zgrozo) pytania prywatne to był koszmar. Ale dzikus ze mnie wtedy był :D
bittersweet pisze: 03 sie 2018, 12:46 konkretne zadania, jasny przydział obowiązków i ograniczona konieczność współpracy w grupie (...) W każdym razie to też mogą być kierunki odpowiednie dla introwertyków ze względu na sporą niezależnośćq
O Boże, ja też tak chcę! Jaka szkoda, że wybieramy wykształcenie (a w związku z tym zawód) na podstawie szkolnych przedmiotów, a nie predyspozycji interpersonalnych. Nienawidzę nie-konkretnych zadań i nie-jasnego przydziały obowiązków (lub całkowitego braku przydziału) w połączeniu z pracą w grupie. Ugh, i ta zależność od innych...
Awatar użytkownika
romanka
Stały bywalec
Posty: 237
Rejestracja: 30 lis 2019, 22:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

praca a introwertyzm

Post autor: romanka »

Chyba ten temat jeszcze nie był poruszany. Jakie z waszego doświadczenia są najlepsze zawody dla introwertyka? Jakich szczególnie odradzacie? Co, jako introwertykom, przeszkadza Wam w dobrym wykonywaniu pracy?
Ja od siebie mogę dodać, że kłopot w pracy dla mnie stanowi hałas oraz konieczność częstej i nieprzewidzianej zmiany wykonywanych czynności w miejscu pracy. Odkrywcze nie będzie, jak powiem, że jak na introwertyka przystało, wolę pracować sama niż współdziałać w grupie.
Scalony temat - Coldman
ODPOWIEDZ