Andrzejki

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Andrzejki

Post autor: grabaż »

przed nami Andrzejki...
zamierzacie wyjść gdzieś??

mnie dziewoja chce wywlec do jakiegoś klubu w krakowie... :?
już to widzę;/ ludzi tyle, że nawet usiąć nie ma gdzie, głośna muzyka, hałas i zero spokojnego miejsca gdzie można usiąść, no i oczywiście tekst: "chodź >grabaż< ze mną się pobawić na parkiet... no chodź, będzie fajnie..."
nawet piwem się nie wspomogę bo autem jak zwykle jadę... ehhh... :roll:

nie umiem się bawić w klubach... brak mi spontaniczności i w dodatku jak widzę jakim drewniakiem jestem to wolę nie odchodzić od stolika...

a Wy planujecie coś?? :wink:
nonconformist!
____________
introvert_78%
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Re: Andrzejki

Post autor: Pałer_Frytas »

grabaż pisze:przed nami Andrzejki...
zamierzacie wyjść gdzieś??

a Wy planujecie coś?? :wink:
Nie ;p

Jakkolwiek zabawa na parkiecie może okazać się fajna zaprawdę, wystarczy trochę wyczucia rytmu ;p

Mnie osobiście zmuszono na jednej osiemnastce do tańca i zostałem komisyjnie okrzyknięty najlepiej tańczącym chłopakiem na imprezie, mimo iż w sumie nigdy nie tańczyłem a tym bardziej towarzysko ;p
Więc może okażesz się gwiazdą kolejnej edycji Tańca z gwiazdami.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Cosh!se
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 30 paź 2007, 19:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Faerie

Post autor: Cosh!se »

Nawet nie pamiętam kiedy są :lol: . A co dopiero żeby gdzieś wyjść hahaha...
"Poeci, magicy, żeglarze
Tancerze wojny i ja
Wygnani z miasta radości
Wygnani bez imion i ciał
Nie dla nas owoce raju"
Awatar użytkownika
el quatro
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:31
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Post autor: el quatro »

Andrzejki, sylwester czy walentynki to są "święta" których nie obchodzę. Najgorsze jest komentowanie rodziny że w takie dni siedzę w domu.
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

Ja idę z koleżanką do pewnego LO na Andrzejki celtyckie- wróżby, taniec itp. Myślę, że będzie sympatycznie mimo iż osób pewnie będzie sporo.
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Post autor: grabaż »

el quatro pisze:Andrzejki, sylwester czy walentynki to są "święta" których nie obchodzę.
na Andrzejki nigdy nie chodziłem - na zabawy w szkole czy klubach... mnie takie imprezy zawsze omijały i nie miałem nic przeciw temu :roll:
sylwester... żadne święto czy powód do radości... zmiana roku tylko - tak jakby coś oprócz daty się zmieniało... phi... :wink: co miesiąc zmienia się... miesiąc i nikt z tego powodu halo nie robi
walentynki - dno wg. mnie... amerykańskie pełne komercji pseudo święto zakochanych... gdzie każdy NAGLE przypomina sobie pod wpływem reklam w Tv i radiu o swojej "walentynce" - nienawidzę walentynek :? - walę tynki :wink:

tylko taki feler, że Ona chce iść... ehhh... jej znajomi będą ze studiów, nasi wspólni znajomi... no i Ona... więc nawet nie próbuję się wymawiać, zamknę się i powiem z uśmiechem "jasne Skarbie"... jakoś wycierpię kilka godzin i wrócę do domu :roll:
nonconformist!
____________
introvert_78%
Awatar użytkownika
el quatro
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 12 lis 2007, 15:31
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Katowice

Post autor: el quatro »

grabaż dlatego napisałem "święta" w cudzysłowiu....dla mnie święto jest wtedy gdy mam wolne od szkoły :)
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Post autor: grabaż »

dla mnie święto jest wtedy, kiedy dzieje się coś niezwykłego dla mnie i wokół mnie... kiedy jest jakiś wyjątkowy dzień, o którym pamiętam nie przez to, że ksiądz mi powie, że jest w kalendarzu, czy ktoś wymyślił sobie jak te nieszczęsne walentynki, tylko przez to, że właśnie dla mnie ten dzień jest szczególny i staram się aby taki był
:)

el quatro rozumiem Cię :wink: kiedy chodziłem do LO też miałem takie "święta" :roll: :lol: teraz mi się szykuje święto w pracy - szef dał mi 6dni roboczych wolnego, po roku pracy, więc TO będzie święto :roll:
nonconformist!
____________
introvert_78%
radek

Post autor: radek »

Ja nie wybieram się nigdzie, cóż wolę w domu spędzić ten czas (a i tak pewnie nikt mnie nie zaprosi, cóż mówi się trudno, ich strata :P)
Co do tańców, to ja odkąd pamiętam to w ogóle nie tańczyłem. Ciekawe, czy uda mi przez całe życie nie zatańczyć :P
Taak święto jest wtedy, kiedy jest wolne od szkoły...
PoCO

Post autor: PoCO »

A co to są Andrzejki? Kiedy się je obchodzi i jak się to robi? :lol:
radek

Post autor: radek »

Na te pytanie wszystkie pytania mam jedną odpowiedz:
nie wiem :P Ale brzmi tak.... intrygująco... Andrzejki (światowy zjazd Andrzejów?) <lol> ^^
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Ta rozmowa wydaje mi się zbytnio już naciągnięta, jak sądzę zdajecie sobie sprawę z tego co to są andrzejki czy inne święta tylko mnie tu probujecie udowdnić jacy jesteście bardzo intro. ;p
5w4
INTP
ABASCUS!
rosemary

Post autor: rosemary »

Zgadzam się z przedmówcą. Święta to święta - są utrwalone w tradycji od pokoleń. Można je czcić hucznie i traktować jako wspaniałą okazję do wielkiej imprezy, lub też spokojnie w gronie najbliższych, gdzieś w domowym zaciszu. Można też ich nie obchodzić wcale, jeżeli ktoś nie przywiązuje do tego większej wagi.

Myślę jednak, że tak czy inaczej trzeba uszanować tradycję. Dlatego moim zdaniem takie "gadanie" prowadzi donikąd.
PoCO

Post autor: PoCO »

Nie nie, ja na prawdę nie kojarzę, zawsze olewałem tego typu święta. To to gdzie przelewa się wosk przez klucz itd? A z jakiego powodu to święto naprawdę już nie wiem, chyba obchodziłem to w szkole jak byłem mały, ale z dzieciństwa w sumie niewiele pamiętam :P
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Post autor: grabaż »

Andrzejki – dzień świętego Andrzeja, który jest patronem Szkocji, Grecji i Rosji. Święto w Polsce jest obchodzone w noc z 29/30 XI, zaś w Szkocji: 30 listopada. Pierwotnie tylko przez panny (dla chłopców były "katarzynki"), obecnie jest imprezą skupiającą młodzież obojga płci, tzn. kobiety i mężczyzn.

Święto pochodzące ze Szkocji, gdzie jest to święto bankowe. Tam czci się je hucznie, jedząc i pijąc.

W Polsce w czasie obchodów tego święta odbywają się wróżby na przyszłość najczęściej jest to lanie wosku na zimną wodę, często przez klucz. Ta wróżba przeznaczona jest dla wszystkich uczestników zabawy andrzejkowej.

Inna znana powszechnie wróżba, związana z "andrzejkami", przeznaczona jest tylko dla niezamężnych panien na wydaniu. Uczestniczki zabawy ustawiają swoje buty gęsiego jeden za drugim, przy czym ostatni trzewik przestawiany jest potem na początek kolejki, która zmierza do progu drzwi wejściowych. Wierzy się, że ta panna, której bucik pierwszy przekroczy próg izby pierwsza też wyjdzie za mąż.

- wikipedia
---
raz w przedszkolu lałem wosk przez klucz, wyszedł mi z niego smok :roll:
andrzejki są ostatnią "okazją" do zabawy... bo potem się zaczyna post... dobrze piszę? sam nie wiem,
nonconformist!
____________
introvert_78%
ODPOWIEDZ