Przyjaźń...

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Caroline
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Przyjaźń...

Post autor: Caroline » 01 mar 2017, 17:33

Miałam w swoim życiu dwie osoby, które były dla mnie przyjaciółmi, niestety, z różnych i skomplikowanych powodów, nie utrzymujemy już kontaktu.
Dla mnie słowo "przyjaciel" też ma duże znaczenie, dla mnie to jest taka "bratnia dusza" - osoba, z którą rozumiemy się bez słów, zna nas (a my ją) bardzo dobrze, na której możemy zawsze polegać, z którą czujemy pewną więź. Nie uważam, żeby było to idealizowanie przyjaźni, przyjaciel to nie jest taki "zwykły" znajomy.
Może czasem tak jest, że zna się kogoś wiele lat, aż nagle uświadamiamy sobie, że jest on naszym przyjacielem, ale niekoniecznie. Czasem wystarczy niewiele czasu, żeby się zaprzyjaźnić, przeżyć coś wspólnie, pokonać razem jakiś problem - w trudnych sytuacjach naprawdę można się o tym przekonać. Czasem wystarczy jedna szczera rozmowa i nawiązuje się nić porozumienia. Nie mniej, ciężko jest znaleźć "prawdziwego przyjaciela", a chyba jeszcze trudniej taką przyjaźń utrzymać.

ODPOWIEDZ