Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Emhyr
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2014, 18:17
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ/ISTJ/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Emhyr »

agness pisze:Mam do was pytanie: czy w związku z waszym introwertyzmem odczuwacie sympatię innych ludzi? Czy biorąc udział w grupowych spotkaniach czujecie się lubiani, mimo tego że nie tryskacie energią i nie mówicie wszystkiego co wam ślina na język przyniesie? Czy może czujecie się tam ,,niepotrzebni", bo w sumie i tak mało mówicie i często jesteście gdzieś tylko ciałem?!
Cóż... Ze swojego doświadczenia wiem, że jest to uwarunkowane tym, jakie to potkanie. Na towarzyskich raczej spotyka się to z niechęcią nieznajomych osób, ale nie zawsze. Niekiedy trafi się w grupie inny introwertyk. Szybka wymiana spojrzeń i od razu wiesz, że to Twój sojusznik :wink: Podczas spotkań służbowych, często wychodzę przez introwertyzm pozytywnie, na konkretną i poważną osobę. Nie jest to jednak tlyko tylko pozór :)
Tańczący Płomień
Ostatnio mam ochotę z kimś pogadać/popisać, podyskutować, więc jak ktoś też czuje chęć zamiany paru słów to pisać do mnie póki ten stan jeszcze się utrzymuje!
Moje słowa nie odpowiadają moim myślom, a to poniża moje myśli ~ książę Myszkin, pióra mistrza Dostojewskiego.
Profile: Steam | MyAnimeList | MyPersonality
Awatar użytkownika
agness
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: agness »

Coś w tym jest. Mnie ludzie także postrzegają jako osobę konkretną, poważną, wiedzącą czego chce (lubię podejmować ostateczne decyzje w sprawach, które bezpośrednio lub pośrednio mnie dotyczą). Wydaje mi się, że bardzo liczą się z moim zdaniem, szanują moje decyzje. Czasem mam wrażenie, że niektórzy traktują mnie jak pewnego rodzaju wszechwiedzącą wyrocznię, mimo tego, że nieraz naprawdę nie mam zdania w jakimś temacie. Introwertyczne wyważenie sprawia chyba, że ludzie są skłonni mi zaufać, wierzą w moje ,,kompetencje". Jest to w pewnym stopniu dobre, bo nie uważam się za osobę niezaradną czy chaotyczną, i cieszy mnie że inni to widzą. Jednak powstaje przez to jakiś dystans do mojej osoby, który czasami trudno jest przełamać i zintegrować się tak po prostu. Z drugiej strony często sama tworzę ten dystans i nie wpuszczam innych ludzi do swojej sfery osobistej. Więc może po prostu tak musi być i już. :)
Qwerty
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 01 maja 2015, 20:21
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: istj

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Qwerty »

W domu podobno żyję sobie we własnym świecie, nie przywiązując większej wagi do rzeczywistości. Poza nim ludzie widzą mnie jako osobę niezwykle poważną i zdystansowaną, podejmującą przemyślane i racjonalne decyzje. Mówią też, że jestem odpowiedzialna i zorganizowana. Trochę mnie to śmieszy, bo zdystansowana i poważna jestem jedynie w stosunku do nieznajomych. Niby taka poukładana, a odkąd pamiętam w domu dookoła mnie niesamowity bałagan :D
Być może reszta mnie tak widzi ze względu na problemy w kontaktach.
Awatar użytkownika
Emhyr
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2014, 18:17
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ/ISTJ/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Emhyr »

agness pisze: Czasem mam wrażenie, że niektórzy traktują mnie jak pewnego rodzaju wszechwiedzącą wyrocznię, mimo tego, że nieraz naprawdę nie mam zdania w jakimś temacie.
Mnie tez często ludzie się pytają o jakieś rzeczy każąc mi decydować, mimo tego, że od razu odpowiadam, że nie wiem, jeśli na prawdę nie mam pojęcia.
Qwerty pisze:Być może reszta mnie tak widzi ze względu na problemy w kontaktach.
Myślę, że może się w ludziach rodzić takie przeczucie, że ktoś mniej potrzebuje innych, bo inni bardziej potrzebują jego, więc musi mieć tę "mądrość życiową".
Tańczący Płomień
Ostatnio mam ochotę z kimś pogadać/popisać, podyskutować, więc jak ktoś też czuje chęć zamiany paru słów to pisać do mnie póki ten stan jeszcze się utrzymuje!
Moje słowa nie odpowiadają moim myślom, a to poniża moje myśli ~ książę Myszkin, pióra mistrza Dostojewskiego.
Profile: Steam | MyAnimeList | MyPersonality
Awatar użytkownika
Bantroth
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015, 23:49
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Bantroth »

agness pisze:Czasem mam wrażenie, że niektórzy traktują mnie jak pewnego rodzaju wszechwiedzącą wyrocznię, mimo tego, że nieraz naprawdę nie mam zdania w jakimś temacie.
Coś w tym jest. Sam łapię się na tym, że ludzie mają mnie, za eksperta w wielu tematach, o których faktycznie mało wiem. Wszystko jest dobrze, póki można powiedzieć "nie wiem", bez konsekwencji. Gorzej, jak ktoś się pokłóci i nagle jest wymagane, by stanąć, po którejś, ze stron, gdzie bezstronność jest uznawana, jako coś bardzo negatywnego.
"The lesson is, that anyone who looks on the world as if it's a game of chess deserves to lose."
Introvert:95% Intuition:74% Thinking:63% Judging:63%
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: sweetspot »

Odnośnie tego, że możemy być ekspertami w jakichś sprawach: Pracuję w grupie samych ekstrawertyków, którzy mnie zakrzykują w każdej sprawie. Potrafię przewidzieć różne sytuacje, podać dobre rozwiązania, ale nikt oczywiście mnie nie słucha. Postępujemy tak jak chcą pozostali, bo moje zdanie się nie liczy. Tracimy dużo czasu. Po jakimś czasie koleżanki zauważają, że ich działanie nie przynosi rezultatów, że poglądy były błędne i dochodzą do takich pomysłów, o jakich ja mówiłam na samym początku, oczywiście podają je jako swoje. Wprowadzam w pracy różne innowacje, przez pół roku robię sama coś innego niż wszyscy, po pół roku orientuję się, że inni robią to samo co ja, papugują za mną, a udają, że sami wymyślili. A jak pójdzie coś nie tak i dyrekcja pyta: kto to wymyślił, wszyscy wskazują na mnie :)
JamesKKS
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 28 lut 2015, 23:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: JamesKKS »

Osobiście nie lubię takich komentarzy. Uważam, że to, czy ktoś się odzywa w grupie ludzi, czy nie to jego sprawa. Dlatego słysząc takie komentarze tracę i tak małą ochotę do wypowiedzenia swojego zdania.
Awatar użytkownika
Bantroth
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015, 23:49
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Bantroth »

sweetspot pisze:Odnośnie tego, że możemy być ekspertami w jakichś sprawach: Pracuję w grupie samych ekstrawertyków, którzy mnie zakrzykują w każdej sprawie. Potrafię przewidzieć różne sytuacje, podać dobre rozwiązania, ale nikt oczywiście mnie nie słucha. Postępujemy tak jak chcą pozostali, bo moje zdanie się nie liczy. Tracimy dużo czasu. Po jakimś czasie koleżanki zauważają, że ich działanie nie przynosi rezultatów, że poglądy były błędne i dochodzą do takich pomysłów, o jakich ja mówiłam na samym początku, oczywiście podają je jako swoje. Wprowadzam w pracy różne innowacje, przez pół roku robię sama coś innego niż wszyscy, po pół roku orientuję się, że inni robią to samo co ja, papugują za mną, a udają, że sami wymyślili. A jak pójdzie coś nie tak i dyrekcja pyta: kto to wymyślił, wszyscy wskazują na mnie :)
To dość typowe. :D Dobrze, że podchodzisz do tego z uśmiechem (tak zakładam), bo ja bym się nieźle frustrował. Zwłaszcza przez to, co napisałaś w ostatnim zdaniu. :)
"The lesson is, that anyone who looks on the world as if it's a game of chess deserves to lose."
Introvert:95% Intuition:74% Thinking:63% Judging:63%
Awatar użytkownika
agness
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:25
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: agness »

Właśnie tak jest. Często nikt nas nie słucha, bo jako ci spokojni i zrównoważeni nie potrafimy się przebić wśród rozkrzyczanych ekstrawertyków, którzy często nie mają racji w swoich poglądach, ale ich natura podpowiada im, że muszą postawić na swoim. Po czym, gdy dany pomysł nie wypali, słyszę: to dlaczego nie powiedziałaś głośniej o swoim pomyśle; mogłaś nam o tym powiedzieć wcześniej itd. Często ekstrawertycy nie pytają mnie o zdanie, bo jako osoba cicha nie będę się sprzeciwiać i zrobię to, co przeforsują wszyscy - tzn. w ich przekonaniu nie mam nic ważnego do powiedzenia, skoro nic nie mówię sama z siebie, niepytana. Są też osoby, które tak bardzo wierzą w moje umiejętności, że są po prostu bierne - same nie myślą nad rozwiązaniem problemu i tylko czekają, aż ja podejmę decyzję (bo przecież jestem poważna, cicha i spokojna, a co za tym idzie z pewnością kompetentna i odpowiedzialna). Sama nie wiem co gorsze :D
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Arti »

U mnie jest tak, że ekstrawertycy przychodzą do mnie po poradę/pomoc, ale na osobności- sam na sam, bo wiedzą, że ich wysłucham. A w grupie rzeczywiście odnoszę wrażenie, że takiego cichego nie warto słuchać.
Awatar użytkownika
Emhyr
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2014, 18:17
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ/ISTJ/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Emhyr »

Arti pisze:U mnie jest tak, że ekstrawertycy przychodzą do mnie po poradę/pomoc, ale na osobności- sam na sam, bo wiedzą, że ich wysłucham. A w grupie rzeczywiście odnoszę wrażenie, że takiego cichego nie warto słuchać.
Tez tak mam co do pierwsze go zdania. Jednak do do dalszej części, to w moim przypadku najczęściej mnie się pyta o decydujący głos, bo siedzę cicho i reszta chyba myśli, że bardzo głęboko rozmyślam nad ich propozycjami. :lol:
Tańczący Płomień
Ostatnio mam ochotę z kimś pogadać/popisać, podyskutować, więc jak ktoś też czuje chęć zamiany paru słów to pisać do mnie póki ten stan jeszcze się utrzymuje!
Moje słowa nie odpowiadają moim myślom, a to poniża moje myśli ~ książę Myszkin, pióra mistrza Dostojewskiego.
Profile: Steam | MyAnimeList | MyPersonality
sweetspot
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 26 wrz 2014, 19:09
Płeć: kobieta

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: sweetspot »

trochę mnie denerwuje zachowanie ekstrawertyków u mnie w pracy, ale nie zależy mi, aby być prymuską, pokazać się, być najlepszą, nie obchodzi mnie zdanie innych o moich umiejętnościach w pracy, bo ważniejsze jest dla mnie życie prywatne :)
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Ceper »

Nie znoszę się odzywać na forum grupy, gdy nagle w jednej chwili wzrok wszystkich skupia się na mnie. Pół biedy gdy ja mam coś do powiedzenia. Na ogół sobie coś tam układam w głowie na wypadek gdyby ktoś się mnie spytał..taka moja "obrona konieczna". Jeśli rozmawiać to raczej w cztery oczy..
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Papaja »

samotny wśród ludzi pisze:Nie znoszę się odzywać na forum grupy, gdy nagle w jednej chwili wzrok wszystkich skupia się na mnie. Pół biedy gdy ja mam coś do powiedzenia. Na ogół sobie coś tam układam w głowie na wypadek gdyby ktoś się mnie spytał..taka moja "obrona konieczna". Jeśli rozmawiać to raczej w cztery oczy..
tez tak mialam,wynikalo to troche z niesmialosci,troche z niskiego poczucia wlasnej wartosci.jak popracowalam nad soba, to odkrylam, ze nawet lubie skupiac na sobie czasem na krotka chwile uwage,zwrok i zainteresowanie wszystkich. byle nie za dlugo ;p
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Ceper »

Na pewno brakuje mi pewności siebie, bo i wiele od siebie wymagam. Może jak coś osiągnę, to będzie inna rozmowa..hmmm :roll:
ODPOWIEDZ