Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Sputnik
Zagubiona dusza
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Sputnik » 14 lis 2016, 18:24

Ja zazwyczaj słyszę: "nie wstydź się" "powiedz coś" "coś się stało?". Swego czasu pracowałem w cukierni, każdy był zintegrowany, ja jako jedyny robiłem swoje nie odzywając się do współpracowników, wystarczyło mi kontaktu z klientami, a jak coś robiłem zazwyczaj się zamyślałem. Często wtedy mówili "jesteś sztywny, nic nie mówisz i pytali czemu się nie uśmiecham". Może i jestem trochę dziwny dla ludzi którzy mnie nie znają dobrze, a osoby, które wiedzą jaki jestem naprawdę można policzyć na palcach.

Awatar użytkownika
Najts
Introrodek

Post autor: Najts » 04 sty 2017, 4:13

Mnie trochę bawią tego typu sytuacje w moim życiu, ponieważ jeśli czasem wychodzimy z przyjaciółmi oraz przyjaciółmi przyjaciół, to często się jakoś specjalnie nie odzywam. Ostatnio dowiedziałem się przez to o sobie, że jestem nieśmiały, a tu niespodzianka! Ja ich po prostu nie lubię :v.

A tak ogólnie, to raczej nie mam takich problemów bo ludzie niezbyt mi bliscy nawet nie wiedzą, że mam introwertyczną stronę. Prawda jest taka, ze jestem tak zwanym ambiwertykiem, więc nie mam problemu z prowadzeniem rozmowy i sprawianiem aby była ciekawa, a dopiero wracając do domu padam na łózko jakbym przebiegł maraton(mówiąc żartobliwie, można to porównać do takiej super mocy która bardzo szybko zużywa energie : p).

Wolfgang
Intronek
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTP-T

Post autor: Wolfgang » 10 lip 2017, 21:49

Mi mówią że mam autyzm i powinienem się wyleczyć z depresji.

ODPOWIEDZ