Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: highwind »

Moja wychowawczyni z licbazy o mnie: "jego zachowanie jest ze wszech miar właściwe" xD
Wychowawczyni z gimbazy często powtarzała (na matmie, bo ją prowadziła): "Tomuś nie pizgaj", bo zwykle pól lekcji spędzałem na heheszkowaniu, a mój gimnazjalny, mutacyjny śmiech był dosyć piskliwy. Z resztą do teraz jest :P
Awatar użytkownika
Outro
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 13 gru 2015, 22:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5
Kontakt:

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Outro »

Słyszałem o sobie różne opinie.

Ale najczęściej słyszę, że :

-nie mam dziewczyny, a powinienem
-nie mam kolegów
-jestem dzikusem, ciągle siedzę sam w pokoju
-robię dziwne miny, wykrzywiam szczękę
- nikt mnie nie lubi i wszyscy się ze mnie śmieją
-trzepikońca

Ogółem ludzie za mną nie przepadają :(
Zapraszam na mojego rowerowego bloga :)


Obrazek

Zapraszam również na moją stronę o grzybach :)

Zapraszam też na mojego bloga o spacerach :)
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: ponuraczek »

Skoro mowa o czasach nauki w szkole, to przypomniało mi się, że w gimnazjum albo w podstawówce, gdy siedziałam sama na lekcji, nauczycielki czasem dosadzały do mnie zbyt rozgadane i przeszkadzające osoby, bo byłam "oazą spokoju" :P
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coro »

Mi kiedyś koleżanka zwróciła uwagę na moje milczenie pytając powietrze "Ciekawe, o czym on myśli, gdy nic nie mówi?". Odpowiedziałem milczeniem z lekkim uśmieszkiem :)

Dzisiaj delikatnie śmieję na wspomnienie o tym ;)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coldman »

CoroDaNem pisze:Mi kiedyś koleżanka zwróciła uwagę na moje milczenie pytając powietrze "Ciekawe, o czym on myśli, gdy nic nie mówi?". Odpowiedziałem milczeniem z lekkim uśmieszkiem :) , w głębi duszy fantazjując o wakacyjnym numerku z jej udziałem.

Historia Prawdziwa :D :P :P
Sehnsucht
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2015, 15:41
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Sehnsucht »

Ja codziennie słyszę od ludzi w szkole teksty typu 'co jest z tobą nie tak' itp. Najgorszą sytuacją jest, jak podejdzie się do grupy, powie się jakikolwiek tekst, a wszyscy tylko się na mnie spojrzą i nagła cisza :/
Awatar użytkownika
Saite Atara
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2015, 12:17
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Saite Atara »

U mnie niebędzie nic nowego, klasyczne zwroty "co jest z tobą nie tak, co tak cicho siedzisz, czemu nic nie mówisz"itd. Jak na ironię kiedyś chcieli bym się odzywał a jak to robiłem leciał komentarz "oo, w końcu się odezwał" co jeszcze bardziej dawało świadomość że nie warto...
Awatar użytkownika
Coro
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coro »

Oprócz tych milszych zwrotów typu "dlaczego nic nie mówisz?", "musisz być bardziej towarzyski" itp. usłyszałem jeszcze od kolegi, że jego mama twierdzi, iż miałbym autyzm... HAHAHAHA! Dobre, co nie?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coldman »

CoroDaNem pisze:Oprócz tych milszych zwrotów typu "dlaczego nic nie mówisz?", "musisz być bardziej towarzyski" itp. usłyszałem jeszcze od kolegi, że jego mama twierdzi, iż miałbym autyzm... HAHAHAHA! Dobre, co nie?
Nie śmiej się z tępych ekstrawertyków XD
martuella

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: martuella »

Tekst, który słyszę najczęściej: "Coś się stało, że taka smutna jesteś?" :D
Awatar użytkownika
Kys
Użytkownik zablokowany
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2015, 19:46
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Kys »

Do mnie ostatnio wujek coś takiego powiedział. Niby nic, gdyby nie to, że było to na stypie po moim dziadku :D
Ding, dong, ding, dong,
And everything did go wrong
Awatar użytkownika
Saite Atara
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 22 gru 2015, 12:17
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Saite Atara »

Ahh, aż mi przypomniałaś, tekst "dlaczego jesteś smutny" powtarzał się dość często, raz miałem przypadek, że ktoś zauważył jak płacze... Dla wyjaśnienia, zdarzało mi się tak zanudzić na lekcjach, że ziewałem 5 razy w ciągu minuty i łzy mi leciały, ktoś to zauważył i od razu "czemu płaczesz, co się stało, ktoś ci coś zrobił, jesteś chory?"
I tak śmiejąc się, chociaż pewnie to brzmiało jak szloch próbowałem powiedzieć "wszystko ok" :D
Jestem ciekaw, czy tylko u mnie jest taki stan płakania z nudów :D
Ani
Introwertyk
Posty: 78
Rejestracja: 02 gru 2015, 13:47
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Ani »

Osobiście jestem właśnie na etapie rozważań na temat płci i tego jakie ma tak naprawdę znaczenie. Ostatnio dostrzegłam w swoim najbliższym otoczeniu, i totalnie mnie to przeraziło i sprawiło, że się wycofałam, że moi znajomi tak strasznie kierują się stereotypami. To jest straszne. Dosłownie wszyscy uważają, że "on jest konkretny jak każdy facet", albo "ona kocha ciuchy jak każda kobieta" itd itd itd. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego "jak każda kobieta", albo "każdy mężczyzna". Być może kiedyś tak było, ale dzisiaj obserwując ludzi tak nie jest. Ilu facetów na co dzień spotykam, którzy są wygadani, że dosłownie nie mogę wcisnąć słowa? Ilu jest takich którzy nie znają się na samochodach? Ile kobiet jest bardzo konkretnych i potrafiących odróżnić lewą stronę od prawej? A najlepsze, że nawet tacy mają stereotypowe poglądy. Nic z tego nie rozumiem. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy są stereotypami, ale kiedy siedzę obok nich i słyszę takie rzeczy, to po prostu czuję się dziwna i niepasująca do innych. A ostatnio słyszę je nawet od osoby, którą uważałam za przyjaciółkę. Ale co to za przyjaciółka, która nie akceptuje tego jaka jestem i nie próbuje sprawić, żebym czuła się pewna siebie i normalna? Nawet nie mówię jej tego co naprawdę myślę, bo wiem, że to nie mieści się w jej ramach normalnych ludzi.
liari

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: liari »

Stereotypy dla mnie są niezrozumiałe. Mój mózg nie potrafi pojąć, jak można uważać, że ktoś powinien zachowywać się w określony sposób, bo jest kobietą albo facetem. Nie rozumiem na przykład problemu, jakie ogromne rzesze mają z homoseksualistami. W głowie mi się nie mieści, jak można powiedzieć komuś, że ma się zmienić albo że postępuje wbrew naturze. Moja ciotka uważa np. że robię źle, bo ubieram się niekobieco. Mam nosić kiecki i czuć się w nich źle?

Ślepe przyjmowanie stereotypów dot. płci świadczy według mnie o niskiej inteligencji. Moi współpracownicy rzucają szowinistyczne żarty i dziwią się, że reaguję źle - jeden niedawno przekonywał mnie, że tacy są faceci i jeśli np. mój chłopak mówi mi, że wcale taki nie jest, to kłamie. Kim trzeba być, żeby tak uważać? Mało inteligentnym człowiekiem. Inteligentny człowiek, nawet jeśli po prostu ma samych podobnych do siebie znajomych (którzy wszyscy śmieją się z kobiet, bo to męskie), nie uznaje automatycznie, że wszyscy tacy są. Dostrzega złożoność świata i społeczeństwa. Potrafi przyznać, że nie każdy jest taki, jak jego otoczenie.
Całe szczęście, że wśród moich bliskich nie ma prostaków. :)

PS: Nie chodzi mi oczywiście o zachowania złe, krzywdzące innych (gwoli ścisłości - kto chce, i tak się doczepi).

PPS: W związku z tematem wątku - dzisiaj usłyszałam właśnie, że powinnam się zmienić, reagować bardziej emocjonalnie i mniej flegmatycznie. Czyli mam udawać, że coś mnie rajcuje, skoro mam to gdzieś, tak?
Awatar użytkownika
lonelywolf
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 09 sty 2016, 17:44
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: lonelywolf »

Kilka razy ostatnio spotkałem się z komentarzami jakiejś osoby, że jestem "najspokojniejszym człowiekiem, jakiego spotkał(-a)" i pytaniami w stylu: "czy ty się kiedyś złościsz?". Bardzo mnie wkurzają takie komentarze i właśnie wtedy się złoszczę, ale nie okazuję tego na zewnątrz, tak jak w większości nie okazuję otwarcie innych emocji. Uwagi o byciu smutnym też się kiedyś zdarzały. Ogólnie dziwi mnie, że ludzie się dziwią, jak ktoś może być inny niż oni i zachowywać się inaczej.
ODPOWIEDZ