Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Alphekka
Pobudzony intro
Posty: 150
Rejestracja: 22 kwie 2018, 22:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Ziemia

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Alphekka »

"To jak w związku jest dwoje introwertyków, to oni siedzą cały dzień na siebie obrażeni?!"

"Ja nie wierzę w introwertyzm. Wymyśliłaś to."

"A bo ty jesteś taka jakaś... nieżyciowa!"

"O Boże! Pani myśli nad tym, co mówi! To wspaniałe, niesamowite! To teraz tak rzadko spotykana cecha..."

"Przez to, że tak milczysz, wszystko co mówię, wydaje mi się głupie."
Dwa razy dwa równa się siedem i pół, minus trzy i jeszcze trochę więcej. G. I. Gurdżijew
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: jubei »

W sumie teraz mi do głowy przyszło że przez całe młode zycie nikt mi introwertyzmu nie wypomniał. Raz sie spotkałem w odniesieniu do innej osoby, ale wypowiedział ten termin nie polak:) NIe wiem czy na zadupiu mieszkałem czy taka świadomosć społeczna jest w ogóle?

Głównie na osoby niekontaktowe mówi się ze się O! wstydzi się.. - co powoduje że takiej osoby juz się nie lubi :), albo rzucają okresleniem niesmiały, albo boi sie ludzi. Często mam wrażenie że osoby postronne nie kojarzą w ogóle tematu że ktos może nie chcieć rozdziawiać gęby na cała ulice, byc w centrum uwagi i do kazdego gadac jaki się nawinie. Pewnym stresogenem może być cisnienie wywierane na bycie bardzo towarzyskim.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: bartek93 »

Ja to najczęściej słyszałem, że jestem aspołeczny albo obrażony. W poprzedniej pracy nazywano mnie niemową :lol:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coldman »

Nie straszcie mnie tak tą pracą i komentarzami :D
Awatar użytkownika
Leviathan
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ (IIL)

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Leviathan »

Mój chyba ulubiony zestaw cennych uwag to otrzymałem od własnej matki:

"Nie będziesz zamykać tych drzwi bo to jest mój dom, nie będę pukać jak w jakimś więzieniu. Nic tutaj nie należy do Ciebie."
"Wiem, że ty chcesz tylko abym Ci dała spokój, ale ja Ci tego spokoju nie dam."
"Wreszcie zachowujesz się jak człowiek." (- kiedy pewnego dnia na 5 minut usiadłem na kanapie, jal leciały jakieś jej ambitne seriale.)
"Ja tylko chcę mieć normalne dziecko" (-kontekstu nie pamiętam)
“You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.”
~ Harlan Ellison
coil

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: coil »

W sumie, podobno robię wszystko na odwrót, nieracjonalnie..., ale - ''po owocach ich poznacie'' ;)
Awatar użytkownika
Nathas
Rozkręcony intro
Posty: 292
Rejestracja: 08 paź 2017, 21:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Nathas »

Leviathan pisze: 06 maja 2018, 19:31 Mój chyba ulubiony zestaw cennych uwag to otrzymałem od własnej matki:

"Nie będziesz zamykać tych drzwi bo to jest mój dom, nie będę pukać jak w jakimś więzieniu. Nic tutaj nie należy do Ciebie."
"Wiem, że ty chcesz tylko abym Ci dała spokój, ale ja Ci tego spokoju nie dam."
"Wreszcie zachowujesz się jak człowiek." (- kiedy pewnego dnia na 5 minut usiadłem na kanapie, jal leciały jakieś jej ambitne seriale.)
"Ja tylko chcę mieć normalne dziecko" (-kontekstu nie pamiętam)
Nie widzę tu komentarza odnośnie introwertyzmu sensu stricto, bardziej nasuwa mi się termin 'toksyczny rodzic'. Nie chcę oceniać sytuacji po jednym poście, bo nie trudno o pomyłkę, ale poczytaj np. Susan Forward 'Toksyczni rodzice', albo idź na skróty i obczaj to https://www.youtube.com/watch?v=CNTOYmcYrM0 - nie zrażaj się po minucie, koleś ma bezpośredni przekaz, ale zna się na rzeczy i wie co mówi.
..:: Nie zmusisz nikogo żeby cię pokochał, ale zawsze możesz zamknąć go w piwnicy, żeby rozwinął się u niego syndrom sztokholmski ::..
Awatar użytkownika
Leviathan
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: INTJ (IIL)

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Leviathan »

@nath

Ta osoba jak najbardziej zaliczała się do grona toksycznych, jestem tego w pełni świadomy. Powiedzmy że temat był przeze mnie wałkowany długo i dogłębnie. :wink:

Teraz, po zerknięciu na te zdania świerzym okiem stwierdzam, że rzeczywiście brakuje im kontekstu. Konteks był taki, że taka pasywna-agersja włączała się u tego człowieka za każdym razem, gdy przejawiałem ogólnie rozumiane zachowana intowertyczne (potrzeba pozostania z samym sobą pokoju, niechęć pójścia na kolonię, ograniczanie grona znajomych do kilku przyjaciół, itd, itp.). Teoria jest taka, że w tych zachowaniach przypominałem swojego ojca, osobe przez nią, bez wyolbrzymiania - znienawidzoną. Z resztą, nie tylko mnie w jej gronie oberwało się z powodu zestawu introwertycznych cech.

Psychologia to bardzo ciekawa dziedzina nauki. :roll:
“You are not entitled to your opinion. You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.”
~ Harlan Ellison
Awatar użytkownika
czarownica
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 27 maja 2018, 9:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: czarownica »

Co najmniej 3 razy słyszałam, że jestem jak Sheldon ( z "The Big Bang Theory"), od kompletnie różnych osób, ale nie jestem pewna, czy to "wina" introwersji.
"ja cóż- włóczęga, niespokojny duch ze mną można tylko pójść na wrzosowisko i zapomnieć wszystko..."
"Kobiety są aniołami, lecz gdy ktoś złamie im skrzydła, kontynuują lot na miotle... " :)
"Jesteśmy tym, co myślimy. Nasze emocje są niewolnikami naszych myśli, a my jesteśmy niewolnikami naszych emocji. "
"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. "
Awatar użytkownika
Redoks
Introwertyk
Posty: 107
Rejestracja: 18 wrz 2017, 0:18
Płeć: kobieta

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Redoks »

Możemy przybic sobie żółwika. Tez nie wiem czy bycie introwertykiem bardzo decyduje o byciu Sheldonem w swojej rodzinie, ale ja to przezwisko słyszę od dobrych kilku lat. :)

A mój ulubiony komentarz na temat introwertycznosci padł, gdy pewien kolega przeczytał gdzieś o ekstra i introwertyźmie i bardzo się tym podjarał, jakby odkrył Amerykę. Od razu zaczął przyporzadkowywac ludzi do tych dwóch grup, a gdy przeszedł do mnie stwierdził tylko "Chyba jesteś intro. Strasznie mi przykro. Może sprobowalabys być trochę bardziej jak ta druga grupa?".
Jasne, pstrykam palcami i już jestem inny człowiek.
Awatar użytkownika
Leander
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2018, 15:54
Płeć: nieokreślona

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Leander »

Moja koleżanka ze szkoły nazywa mnie "mędą społeczną" za każdym razem jak próbuję się wykręcić z jakiegoś spotkania. Ogólnie mnie to bawi, bo znam ją na tyle dobrze by wiedzieć, że nie chce mnie urazić ale podczas gorszych dni mnie to boli.
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: czarnadziurawelbie »

"Mów coś" Nie przypominam sobie, by do moich obowiązków zaliczało się zabawianie ludzi gadaniem dla samego gadania.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2018, 0:23
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Mandragora »

Owszem, pewnie każdy z nas doświadczył czegoś podobnego. Dzieje się tak, ponieważ osobowość introwertyczna jest kreowana na tą złą osobowość. Już od najmłodszych lat dzieci są uczone, że "odludek i dziwak" są złymi charakterami w bajkach, a Ci dobrzy są mili, pomocni i mają full przyjaciół. Dlatego później, osoby ekstrawertyczne, widzą w takich ludziach pewnego rodzaju błąd, czy chorobę. Ile razy ja, mówiąc, że jestem introwertykiem, dostałam propozycję, żeby się z tego WYLECZYĆ? Serio?
Moim zdaniem jest to bardzo nieodpowiednie, nie sądzę, żeby osobowość introwertyczna była gorsza, jest to jedna z osobowości występującej naturalnie i powinna być tak samo uwzględniana i przede wszystkim uczona... Wielu ludzi nie wie, czym tak naprawdę jest introwersja, albo w ogóle nie wiedzą, że takie coś istnieje, skoro tylko jedna osobowość jest "poprawna". Albo jeszcze myli ją z nieśmiałością, a to nie zawsze się łączy. Często ludzie mówią mi, że nieśmiałość "da się pokonać", kiedy słyszą, że jestem introwertykiem. jakby to był powód i jedyna "przeszkoda" do bycia idealnym... Dla ścisłości, nie jestem ani trochę nieśmiała...
Oczywiście człowiek jest istotą społeczną, w to nie wątpię, ale nie każdy dobrze się czuje w tłumie, nie każdy przebywa tam non stop i woli dobrać sobie własne towarzystwo. Choć taka walka z ludźmi, to walka z wiatrakami. Żenada. Ja już się w ewolucję nie wpieprzam... :|
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coldman »

Kurde ostatnio się naczytałem i tak mandragora masz racje ze wszystkim, ale introwersja według innych teorii jest powiązana z wieloma negatywnymi cechami :D Tak teraz się sam do siebie śmieje, jak czytam posty na intro.
house
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:55
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: house »

Naszła mnie myśl, że dawno nie słyszałem komentarzy o intro, widocznie musiałem się zmienić przez te kilka lat :>
ODPOWIEDZ