Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
hipotermia18
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2013, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: hipotermia18 »

Mi od zawsze powtarzali że "dziewczyna powinna sie więcej uśmiechać" albo dość popularne "czemu ciągle jesteś taka smutna, jakbyś w ogóle nie miała energii". I moge powtarzać bez końca że nie jestem tylko o czymś tam sobie myślę i nie zastanawiam sie czy sie uśmiecham czy nie ale większość tego nie rozumie. Zresztą zachowuje sie zupełnie inaczej z osobami które dobrze znam niż z prawie obcymi ludźmi, albo ci pierwsi już sie troche przyzwyczili. Podsumowując myśle jednak, że introwertyk rzuca sie o wiele mniej w oczy niż introwertyczka może dlatego, że większość dziewczyn mówi coś przez 90% swojego życia i śmieje sie na cały głos :roll: Pamiętam też jak byłam mała i lubiłam mieć zamknięte drzwi w pokoju a moja mama sie o mnie bała i zabraniała mi je zamykać...Biedna, w sumie współczuje jej takiego dziecka :lol:
"Przecież każdy ma marzenia. Są moje, są tylko, tylko moje"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Drim »

Na mnie w rodzinie mówią że jestem taki poważny, nie to co inni, dyskoteki i balangi, alkohol, zero myślenia o przyszłości. Nasz syn jest taki poważny i spokojny. Idealny kandydat na partnera.

Nie no, spoko. Wolność. Niech sobie myślą o mnie co chcą. Tak to zawsze pozytywnie podkreślają. Przecież nie będę ani mówił im co mają myśleć, ani płakał bo komplementami mnie obsypują. Bo im to akurat się tak podoba.

Ten mój introwertyzm.

A ja chętnie troszeczkę szaleństwa bym do swojego życia wpuścił.

Do co zdania innych. A nawet nie wiem. Lepsi znajomi uważają że jestem cichy, odrobinę nieśmiały, zamyślony, zakochany w książkach. Inni pewnie mają mnie za dziwaka.

Kiedyś, dawno temu w LO, zapytałem dziewczynę o to kogo jej przypominam. Włóczykija. Say whaaaaaat ?
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: lea »

Drimlajner pisze:Kiedyś, dawno temu w LO, zapytałem dziewczynę o to kogo jej przypominam. Włóczykija. Say whaaaaaat ?
Na mnie m.in. mówią Grumpy Cat. :v Włóczykij nie taka zła postać. Mocno introwertyczna, samotnicza, inteligentna jak i sympatyczna. Czemuż to poirytowane "whaaat?" :wink:
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
hipotermia18
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lut 2013, 23:21
Płeć: nieokreślona

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: hipotermia18 »

Drimlajner pisze: Kiedyś, dawno temu w LO, zapytałem dziewczynę o to kogo jej przypominam. Włóczykija. Say whaaaaaat ?
Powinieneś się cieszyć ja kocham Włóczykija odkąd skończyłam 5 lat :wink:
"Przecież każdy ma marzenia. Są moje, są tylko, tylko moje"
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Drim »

Czemuż to poirytowane "whaaat?"
Miałem wtedy 15 lat, nie miałem rozwiniętej... samoświadomości. Introwertycy, ekstrawertycy, różnych podtypów. Dla mnie 15 latka to nie istniało. Sądziłem że to wszystko jest dużo prostsze. Człowiek jest albo głupi albo inteligentny, albo pewny siebie albo nieśmiały, wysportowany albo łamaga.

Tak też. Moja pierwsza reakcja. "Co ? Ja Włóczykij ? Przecież ja nie mam zielonego płaszcza !"

Parę lat później dopiero te tryby w mózgownicy zaczęły działać i zaczaiłem. Chodziło jej o to że ja jak i Włóczykij, po prostu więcej słuchamy innych a mniej mówimy. Ot co. A nie że płaszcze i glany, i kapelusz.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: vragutinovic »

To ja się pochwalę* i powiem że na mnie w liceum mówili "Robocop".

*no co, może nie ma czym?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Drim »

Powinieneś się cieszyć ja kocham Włóczykija odkąd skończyłam 5 lat
Chwilka, ale co w nim takiego urzekającego jest ?

Robocop :D
slowman
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski a czasem Poznań

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: slowman »

Ja oprócz introwertyzmu odznaczam się jeszcze flegmatyzmem. W związku z powyższym, kiedy w liceum na biologii miało być publiczne mierzenie ciśnienia i mnie nie było na tej lekcji, to żartowano, że nie chciałem, żeby się wydało, że nie mam ciśnienia.

Poza tym przed egzaminami na studiach często słyszę "chciałbym być taki spokojny jak Ty".

Co do Włóczykija - moja ulubiona postać z Muminków odkąd pamiętam.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: lea »

Drimlajner pisze:Chwilka, ale co w nim takiego urzekającego jest ?
To nie oczywiste?
Drimlajner pisze:płaszcze i glany, i kapelusz.
:lol:



A tak na serio. Cały jest urzekający no.
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2139
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Drim »

A tak na serio. Cały jest urzekający no.
Obrazek

Ten błysk w oku.
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: lea »

Ta fajka. :D
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Difane »

Mówicie o swoich ojcach... mi trochę brakuje mojego ponieważ myślę że gdyby żył, to mógłby rozwiać wiele wątpliwości, które wprawiają moją matkę w konsternację. Tym bardziej że z opisów jego zachowania z czasów dzieciństwa dość jasno wynika, że miał dość introwertyczną osobowość; przykładowa sytuacja - wchodzę do kuchni, w której jest już matka i np. jedna z sióstr. Mama pyta nas - "czemu ze sobą nie rozmawiacie ?", na co ktoś reaguje wyjściem z kuchni, kto inny zmienia temat i generalnie wszyscy zachowują się tak, jakby w ogóle nie słyszeli tego pytania, tj. ja z siostrami tak jakby rozumiem się bez słów, ale matka nie rozumie nas kompletnie :P .

Jeżeli natomiast chodzi o włóczykija to przyznam się bez bicia, że niewiele już pamiętam z czasów, gdy oglądałem "Muminki" :lol: . Inna sprawa, że najbardziej w pamięci zapadła mi inna postać z tej bajki, którą darzę dokładnie odwrotnymi pokładami sympatii, niż intro włóczykija. Najogólniej mówiąc - cholernie nie lubiłem tej pyskatej Mał(py w czerwonym)ej Mi :mrgreen: . Zresztą z tego co przed chwilą wyguglowałem wnioskuję, że wspominany tu bohater też raczej za nią nie przepadał :) :
http://www.wgrane.pl/9fd1af8fc512a69d11ada3a4464b6351
Co prawda w tej scenie wyszła jeszcze dość pozytywnie, ale nie dajcie się zwieźć pozorom, bo to zła kobieta była :wink: .
Awatar użytkownika
lea
Rozkręcony intro
Posty: 332
Rejestracja: 07 sty 2013, 7:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 0w0
MBTI: CATS

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: lea »

Difane pisze: Najogólniej mówiąc - cholernie nie lubiłem tej pyskatej Mał(py w czerwonym)ej Mi :mrgreen: . Zresztą z tego co przed chwilą wyguglowałem wnioskuję, że wspominany tu bohater też raczej za nią nie przepadał :) :
http://www.wgrane.pl/9fd1af8fc512a69d11ada3a4464b6351
Co prawda w tej scenie wyszła jeszcze dość pozytywnie, ale nie dajcie się zwieźć pozorom, bo to zła kobieta była :wink: .
Mówiąc o ojcach i "Muminakach", gdy byliśmy mali [ z bratem ] ojciec mnie właśnie Małą Mi zwał, z racji moich pyskówek. Do teraz mu się zdarza rzec "że jestem jak Mi z Muminków". Niepozorna a nad wyraz kąśliwa.*

I zabawna postać właściwie i z wyobraźnią. :D I ojtam od razu zła. O wiele lepsza niż Migotka ze zwierciadełkiem i obsesją na temat grzywki i ogonka, i wgl. zapatrzona w siebie i niezbyt ogarnięta. :v
Książki o wiele lepsze sa, i odbieram postacie bardziej pod kątem tego jak w lekturze było dokładniej. A takich tekstów w książce nie było, czuję oburzona jako czytelniczka. :D

* < ale tylko do tych, co na to zasłużyli. I nie pyskuje, tylko własną opinię wyrażam.
Tak o, uważam się za człowieka nawet sympatycznego... [ choć ponurego ] :mrgreen: >
hueh lekki offtop?

Ryjek dobra postać, choć niezbyt się utożsamiam. A może troszkę...? :roll:

A jeszcze co do rodzeństwa, to nawet jak w jednym autobusie z bratem jadę, to on siada gdzie indziej ja gdzie indziej. I kłócimy się okrutnie. A matka do nas mówi "tylko siebie macie, więcej dzieci mieć nie będę! Kochać, i się wspierać!".
Wygnaj ludzi z twych myśli, niech nic zewnętrznego nie kala twej samotności, błaznom pozostaw troskę o szukanie podobnych im.
Inny cię umniejsza, bo zmusza cię do odgrywania jakiejś roli; ze swego życia usuń gest, ogranicz się do tego, co istotne.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Difane »

lea pisze:Książki o wiele lepsze sa, i odbieram postacie bardziej pod kątem tego jak w lekturze było dokładniej. A takich tekstów w książce nie było, czuję oburzona jako czytelniczka. :D
Ano całkiem możliwe, że w wersji animowanej przedstawiono ją trochę w "krzywym zwierciadle" :P . Także będę pamiętał, aby już nie oceniać tej bohaterki, z tak zawężonej perspektywy :) .
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Jeanne »

hipotermia18 pisze:Mi od zawsze powtarzali że "dziewczyna powinna sie więcej uśmiechać" albo dość popularne "czemu ciągle jesteś taka smutna, jakbyś w ogóle nie miała energii". I moge powtarzać bez końca że nie jestem tylko o czymś tam sobie myślę i nie zastanawiam sie czy sie uśmiecham czy nie ale większość tego nie rozumie. Zresztą zachowuje sie zupełnie inaczej z osobami które dobrze znam niż z prawie obcymi ludźmi, albo ci pierwsi już sie troche przyzwyczili. Podsumowując myśle jednak, że introwertyk rzuca sie o wiele mniej w oczy niż introwertyczka może dlatego, że większość dziewczyn mówi coś przez 90% swojego życia i śmieje sie na cały głos :roll: Pamiętam też jak byłam mała i lubiłam mieć zamknięte drzwi w pokoju a moja mama sie o mnie bała i zabraniała mi je zamykać...Biedna, w sumie współczuje jej takiego dziecka :lol:

Ja też często słyszę: "Uśmiechnij się"!- ludzie nie rozumieją, że nie jestem smutna, tylko w obecnej chwili przebywam w swoim prywatnym świecie. Czasami już mi się nie chce uśmiechać na siłę.
Obrazek
ODPOWIEDZ