Zrozumienie

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Zrozumienie

Post autor: Agata »

Moja mama jest typową ekstrawertyczką, która uważa, że jedyną formą absolutnego szczęścia jest wielka impreza. Próbowała mnie tym zarazić z wielkim uporem (wypchnęła mnie nawet na studniówkę), starała się jak tylko mogła ale nie dałam się, i ostatnio dała już sobie spokój. Chyba się przyzwyczaiła. Hurra. Z resztą rodziny nie było większych perypetii. Grzeczne, spokojne, poukładane dziecko. Brat mnie tylko czasem irytuje, bo jak zacznie nawijać... aghr... jest w gimnazjum.
W podstawówce dzieci się ze mnie śmiały, mi się jakoś specjalnie nie chciało odszczekiwać i zostałam pod klasową kreską. Później te dzieci z podstawówki przylazły za mną do gimnazjum, hormony zaczęły buzować, pojawiły się głupie docinki, podśmiewanie, ja się bronić nie potrafiłam, bo "może komuś będzie przykro" :roll: . Kilka razy, kiedy miarka się już przebrała, dostali ode mnie wpierdziel, a prawy sierpowy mam mocny (raz nawet kibicowały mi sprzątaczki). Ratunku w nauczycielach żadnego, rodzice próbowali interweniować, ale przynosiło to odwrotny skutek. Trochę mi się chyba skrzywiła przez to psychika, ale żyję. Teraz jestem na studiach, grupę mam w 80% intro i czuję się jak u siebie.
W kontaktach międzyludzkich nie czuję jakiejś większej dyskryminacji. Ogólnie ludzie nie zwracają na mnie uwagi, chyba, że czegoś chcą. Denerwuje mnie tylko to, że nie mam żadnej siły przebicia. Jeśli w czasie dyskusji rzucę coś błyskotliwego (a jak!) i tak nikt tego nie słyszy, a nawet jeśli słyszy to nie komentuje. Zupełnie jakbym nie istniała. Skutkuje to tym, że po dwóch, trzech próbach w nosie mam całą rozmowę i zajmuję się własnymi myślami.
Pio
Introwertyk
Posty: 87
Rejestracja: 20 cze 2010, 8:49
Płeć: nieokreślona

Re: Zrozumienie

Post autor: Pio »

Agata pisze:Denerwuje mnie tylko to, że nie mam żadnej siły przebicia.
Określiła mnie podobnie pewna urocza koleżanka. 8) Stwierdziła, że przez to nie pasujemy do siebie. Czy można to podciągnąć pod temat zrozumienie? Cóż, faktycznie nie zwykłem rozpychać się w życiu łokciami bo to i nie wypada i zachowanie dziecinne. Myślę, że to są główne przyczyny a nie lęki czy zakompleksienie.
Agata pisze:mi się jakoś specjalnie nie chciało odszczekiwać
właśnie, właśnie. Też słowne bójki nie były nigdy w moim stylu.
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Zrozumienie

Post autor: es_pada »

Gdy bylam uczennicą nazywano mnie milczkiem,smutasem.. W domu rodzina uwaza mnie za odludka,osobę bez emocji. Znajomi mowią,ze jestem nudziarą i nie wychodzę prawie nigdy z domu.
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Zrozumienie

Post autor: Piorun23 »

Osoby które akceptują mnie z całym dobrodziejstwem inwentarza da się policzyć na palcach.

Osoby które mnie nie tylko akceptują, ale i do tego rozumieją da się policzyć na palcach ślepego cieśli :roll: (W całej mojej historii jest ich... 3? może)

Reszta? Do wyboru i co tylko chcecie...
Robot pozbawiony uczuć, szalony naukowiec (Doktor Zło :mrgreen: )... a w najlepszym wypadku absolutnie totalny ekscentryk, który dawno minął granice obłedu i przyśpiesza :wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zrozumienie

Post autor: Inno »

Pio pisze:
Agata pisze:Denerwuje mnie tylko to, że nie mam żadnej siły przebicia.
Określiła mnie podobnie pewna urocza koleżanka.[...]Cóż, faktycznie nie zwykłem rozpychać się w życiu łokciami bo to i nie wypada i zachowanie dziecinne.
Od niedawania po sobie jeździć do rozpychania się łokciami długa droga. Pierwszą umiejętność warto nabyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Zrozumienie

Post autor: Padre »

Inno pisze:
Pio pisze:
Agata pisze:Denerwuje mnie tylko to, że nie mam żadnej siły przebicia.
Określiła mnie podobnie pewna urocza koleżanka.[...]Cóż, faktycznie nie zwykłem rozpychać się w życiu łokciami bo to i nie wypada i zachowanie dziecinne.
Od niedawania po sobie jeździć do rozpychania się łokciami długa droga. Pierwszą umiejętność warto nabyć.
Swieta racja. Warto jest nauczyc odszczekiwania sie. Pieknie osadza to na miejscu niektore typy ludzkie, ktore potrafia zamienic introwertykowi zycie w pieklo. To reakcja obronna i wcale nie oznacza rozpychania sie lokciami.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
hallow
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:11
Płeć: nieokreślona

Re: Zrozumienie

Post autor: hallow »

Padre pisze:Swieta racja. Warto jest nauczyc odszczekiwania sie. Pieknie osadza to na miejscu niektore typy ludzkie, ktore potrafia zamienic introwertykowi zycie w pieklo. To reakcja obronna i wcale nie oznacza rozpychania sie lokciami.
Kurcze, ale strasznie ciężko jest się tego nauczyć. Sama mam problemy z odszczekiwaniem, kiepsko to wychodzi, a wszelkie próby nauki spełzają na niczym.
silent and mysterious pisze:
Czarna_Owca pisze:Niekiedy mam wrażenie, że nie tyle mnie nikt nie słucha, ale to kompletnie nikt, o zrozumieniu nie mówię, tylko o słuchaniu. Co więcej, na każdym kroku, jak z kimś porozmawiam, to się następnie zaczyna schemat: ja się czuję jak obrana pomarańcza, ten ktoś zaczyna analizować, mimo że nie prosiłam o analizę i chciałam tylko porozmawiać... To się zamknęłam. Też źle, bo nic nie mówię. Nic nie rozumiem.


Też często mam wrażenie że mówie do ściany, im więcej osób tym bardziej, ale jak zaczynam być cicho to pojawia się zainteresowanie i pytania typu "no powiedz coś", ostatnio w szkole gdy nie miałem zbytnio ochoty na rozmowy (jak zazwyczaj), zaczęły się pytania "coś taki smutny", "o czym myśliś", "czemu jesteś taki cichy dzisiaj", "czemu nic nie mówisz", "powiedz coś śmiesznego", nie wiem skąd nagle takie zainteresowanie, bo często miałem wrażenie że osoby te mało obchodzi co mam do powiedzenia, i rozmawiają ze mną do momentu przyjścia osoby z którą bardziej lubią to robić.
takie sytuacje totalnie mnie zniechęcają do rozmowy
Dla mnie jest najważniejsze, że rozumie mnie najbliższa rodzina (mama, tata, siostra, dwójka najbliższych kuzynów). A w dodatku przy nich staję się bardziej ekstra :D
Mam jedną przyjaciółkę, której nie przeszkadza moja natura i okazuje pełne zrozumienie. :)
Ale najbardziej to bym chciała, żeby ukochany mnie w pełni rozumiał..
Danny
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:19
Płeć: nieokreślona

Re: Zrozumienie

Post autor: Danny »

Niezrozumienie mnie przez innych to moja codzienność.Zawsze tak u mnie było.Mama, brat i siostra w miarę mnie rozumieją.Ukochana też, choć nie zawsze, ale bardzo się stara.
W podstawówce byłem szykanowany, w liceum było o wiele lepiej, bo akurat trafiłem do bardzo fajnej, inteligentnej klasy.W szkole policealnej też było w miarę dobrze.A w pracy u jednych zyskałem szacunek swoją pracowitościa, a u innych zazdrość i zawiść. I musiałem się nauczyć tam pyskowania, odszczekiwania się, w niektórych sytuacjach bycia twardym i wyzbyć się oporów i konwenansów.Może to i dobrze, choć przez to stałem się bardziej surowy, zgorzkniały i mniej wrażliwy.
ODPOWIEDZ