Introwertyzm a relacje społeczne lub rodzinne

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
adamoqqq

Introwertyzm a relacje społeczne lub rodzinne

Post autor: adamoqqq »

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy i od niedawna w ogóle dowiedziałem się o czymś takim jak introwertyzm. Ogólnie przez całych 8 lat myślałem że jestem po prostu dziwny bo nie ciągnie mnie do ludzi a wręcz jak pomyślę że muszę iść na jakieś większe spotkanie to dopada mnie niemalże paniczny strach... Ale o co mi chodzi. Ze względu na to że moją pasją jet rower na którym się poruszam cały rok od niedawna zainteresowałem się czymś co się nazywa Masa Krytyczna. Ogólnie fajna sprawa bo się zbierają rowerzyści i jeżdżą po mieście żeby pokazać że też są. Ale to jest ten problem - ludzie. Jak zobaczyłem ten tłum w ilości 20-30 osób miałem ochotę uciekać jak najdalej... To jest dokuczliwe i męczące bo ta akcja jest ważna a ja się ladzi po prostu boję... Do tego dzisiejszego dnia byłem na pogrzebie dziadka i wcześniej prawie pokłuciłem się z dziewczyną bo po prostu nie chciałem na pogrzeb jechać... Nie chodziło o rodzine czy coś ale jak ich wszystkich widziałem miałem ochotę nawrzucać im jakimi są j...nymi świniami i egoistami... Nie interesowało mnie to że ktoś by cierpiał i że sytuacja była niesprzyjająca... Na szczęście jakoś wytrzymałem.. Czy może mi ktoś powiedzieć czy wszyscy wkoło mają rację i powinienem iść do zakładu psychiatrycznego? Sorry że się tak rozpisałem ale mimo bliskiej mi płci pięknej nie miałem do kogo się z tym odezwać. Pozdro
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2141
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Introwertyzm a relacje społeczne lub rodzinne

Post autor: Drim »

Introwertyzm to nie strach, lęk przed kontaktem z drugim człowiekiem czy grupą ludzi.

Jeśli odczuwasz dość duży poziom dyskomfortu (bo co innego zwykła nieśmiałość a co innego jak sam mówisz, ochota ucieczki jak najdalej, czy paniczny strach) to polecam zapoznać się z problemem lęków społecznych czy fobii społecznej.
Czy może mi ktoś powiedzieć czy wszyscy wkoło mają rację i powinienem iść do zakładu psychiatrycznego?
Fobie Społeczną, Lęki Społeczne to choroby które się leczy. Jest wiele metod. Prochy od psychiatry, terapia z psychoterapeutą, grupowa lub indywidualna albo wizyta w szpitalu psychiatrycznym. Pick your favorite.

Wstukaj w wyszukiwarkę Fobia Społeczna i bang, trzy fora są. Szukaj: "Terapia dr.Richardsa".

Jakieś pytania ?
Nie chodziło o rodzine czy coś ale jak ich wszystkich widziałem miałem ochotę nawrzucać im jakimi są j...nymi świniami i egoistami...
WTF ?
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Introwertyzm a relacje społeczne lub rodzinne

Post autor: Sorrow »

Brzmi jak fobia społeczna.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Introwertyzm a relacje społeczne lub rodzinne

Post autor: Czerwona »

adamoqqq pisze: [...] bo po prostu nie chciałem na pogrzeb jechać... [...]
Na pogrzeb nie idzie się po to, by rozmawiać, ale by pożegnać kogoś bliskiego... Może gdybyś od początku miał takie podejście, nie musiałbyś "jakoś wytrzymać".

Co do roweru - nic na siłę. Nawet jak będziesz jeździć sam, inni ludzie to zauważą. Może z czasem jakoś oswoisz się z myślą o innych rowerzystach naokoło i uda się przebywać w ich towarzystwie.
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
ODPOWIEDZ