rozmowy przez telefon

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: rozmowy przez telefon

Post autor: olender4 » 23 gru 2016, 17:42

U mnie jest na odwrót... nie lubię pisać sms czy coś podobnego, niektóre sprawy łatwo się załatwia przez telefon rach, ciach... i masz sprawę załatwioną zamiast pisania... sms jest wtedy potwierdzeniem załatwienia sprawy czy ustalenia warunków aby mi ktoś bzdur później nie gadał... Przy kimś rzadko rozmawiam, a jak ktoś dzwoni to mówię że nie mogę teraz rozmawiać bo mam coś tam...
Astra castra - numen lumen

Awatar użytkownika
wazz
Rozkręcony intro
Enneagram: 5w4

Post autor: wazz » 23 gru 2016, 19:49

Sporo rozmawiam przez telefon w pracy, dopóki nie myślę jak głupio brzmi mój głos to wszystko jest w porządku xD
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.

Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Post autor: Radek » 27 gru 2016, 21:08

Gdy mam sprawę do załatwienia to nie mam problemu z rozmową przez telefon, nauczyłem się tego w pracy.
Problem pojawia się, gdy konkretna rozmowa zamienia się w pogawędkę (bo na przykład trzeba na coś poczekać przy słuchawce). Z ludźmi których nie znam, do tego w 95% kobietami. W takich przypadkach gdy ktoś zagaduje, kompletnie nie wiem co mam odpowiadać. Small talk to dla mnie koszmar, potrafię to robić swobodnie tylko z osobami, które dosyć dobrze znam (czyli niemalże nikim) i nie czuję tyle stresu.
Nie tekstuję w ogóle bo nie mam z kim.

ODPOWIEDZ