pozowanie do zdjęć

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: enter enigma »

W ogóle nie pozuję do zdjęć robionych przez kogokolwiek innego niż przez moją najbliższą rodzinę. Odkąd są media społecznościowe, takie zdjęcia żyją sobie własnym życiem w internecie, a ja nie chcę, żeby moja śliczna inaczej twarz zdobiła jakąś stronę www. I dlatego nie pozwalam się fotografować obcym. Rodzina na szczęście nie korzysta ze społecznościówek.
nika35
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 31 mar 2020, 8:07
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: nika35 »

Nie lubię jak mi ktoś z zaskoczenia zrobi zdjęcie a ja źle wyjdę na tym zdjęciu.
Awatar użytkownika
Lew
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:12
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFP

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Lew »

Nie lubię być na kiepskich zdjęciach. Odkąd miałem epizod fotograficzny, nauczyłem się też fotogeniczności, więc nie mam z tym problemu. Jednak czasami z przekory się chowam. :)
anneline_87
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Opole

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: anneline_87 »

Lubię pozować, gorzej ze zdjęciami niepozowanymi. Na tych ustawionych w swojej opinii wychodzę dobrze, zwłaszcza jak się uśmiecham. Słyszałam często, że jestem niepodobna do siebie, właśnie dlatego że poza zdjęciami uśmiecham się niezwykle rzadko. Taka ze mnie pozerka.
„Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju”
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Coldman »

W sumie w wielu sytuacjach chciałbym zapozować i mieć fajną fotkę, problem w tym, że najczęściej nie ma kto mi zdjęcia zrobić :D
Awatar użytkownika
Solitude
Intronek
Posty: 40
Rejestracja: 22 lut 2013, 23:06
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Solitude »

Raczej nie unikam pozowania do zdjęć, bo lubię mieć pamiątki, które przypominają mi o ludziach, z którymi byłam blisko lub o ładnych miejscach, w których byłam. Te zdjęcia nie powstają raczej przypadkowo, tylko wiążą się z jakimś dobrze spędzonym czasem. Co prawda wybrzydzam później i na większości zdjęć nie podobam się sobie, ale doceniam, że ludzie je robią. Dawniej miałam z tym inaczej i na przykład z okresu kilkuletniej, jednej z ważniejszych przyjaźni mam raptem kilka zdjęć... A z niektórymi ludźmi, którzy kiedyś byli ważni nie mam nic i żałuję.
Wszystkie zdjęcia jakie mam są typowo amatorskie i przeciętne, raczej nie znam nikogo, kto by zajmował się tym jakoś bardziej profesjonalnie. Chciałabym mieć kiedyś jakąś ładną sesję.
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: tove »

U mnie pozowanie do zdjęć wygląda mniej więcej tak jak u Chandlera Binga:

Image
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Percy »

Ze swoją facjatą mógłbym w słowniku figurować jako przykład do hasła "niefotogeniczny". Zdecydowanie wolę być innej stronie obiektywu.
Awatar użytkownika
tove
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 20 wrz 2018, 12:04
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: tove »

Percy pisze: 05 sty 2021, 20:28 Ze swoją facjatą mógłbym w słowniku figurować jako przykład do hasła "niefotogeniczny". Zdecydowanie wolę być innej stronie obiektywu.
Yup, dlatego zawsze jestem fotografem rodzinnym i eventowym.
Dobrze wyjdę jedynie na selfie. Jak ktoś mi robi zdjęcie to mi z kolei robi się przykro, kiedy na nie patrzę.
Awatar użytkownika
shai-hulud
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2021, 8:31
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: shai-hulud »

Ja staram się uśmiechać. Wychodzę różnie. Na ogół dobrze, jeśli sam sobie robię zdjęcie. A inni mi nie robią więc nie ma problemu. :P
Awatar użytkownika
aporia
Pobudzony intro
Posty: 138
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:43
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: aporia »

uciekam, lub kompletnie nic nie robię
Nic się nie da zmienić, statystycznie wypada jedna śmierć na jednego człowieka.
Awatar użytkownika
Miodunka
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2020, 19:00
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Miodunka »

Kiedyś bardzo nie lubiłam, jak mi się robiło zdjęcie. Ale mój chłopak, potem mąż, był fotografem, więc w końcu się z tym oswoiłam, zwłaszcza, że robił niesamowite portrety. Z każdego modela potrafił wydobyć jakieś wewnętrzne piękno. Ja się w końcu zgodziłam nawet na akty i jedno z takich zdjęć było pracą zaliczeniową męża w szkole fotograficznej. Dostał ocenę celującą ;)
Z racji mojej pracy z końmi musiałam się oswoić także z nagrywaniem filmików ze mną w roli głównej - filmy z treningów. Było mi to niezbędne do kontrolowania moich i konia postępów. Ale już na filmowanie naszego ślubu i wesela się nie zgodziłam. Uznałam, że zdjęcia to i tak już nadto ;)
Awatar użytkownika
spacerova
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 25 gru 2019, 21:26
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: spacerova »

Od dłuższego czasu już nie unikam zdjęć. Nie zawsze wychodzę na nich korzystnie, ale stwierdziłam, że to nie jest najważniejsze. Po latach fajnie poprzeglądać fotki, bo wracają wspomnienia, a to jak się wygląda schodzi na dalszy plan. No i zawsze można się pośmiać z siebie ;) Zresztą uważam, że takie spontaniczne i nieidealne zdjęcia mają coś w sobie, bo pokazują prawdziwe życie. Nie mam nic przeciwko pięknym i pozowanym, po prostu lubię takie i takie.
Awatar użytkownika
Dubler
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 16 gru 2020, 16:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INFJ

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Dubler »

Jestem nie fotogeniczny moje zdjęcie nie wychodzi idealnie tak jak bym chciał, moje pozowanie z 1-5 godzin przechodzi w 3-5 dni rozłożone w sesje 1-2h.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: patha »

Kiedyś zdjęcie to było coś, przychodził pan fotograf ze swoim aparatem, ustawiał naświetlenie i robił pamiątkę na całe życie. I ludzie pozowali w poważnych pozycjach. Lubię te pozy na lata 30-te
ODPOWIEDZ