pozowanie do zdjęć

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 640
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Fire »

Nie przepadam za zdjęciami ludzi specjalnie.Przyroda czy martwa natura jak najbardziej.
Siebie na zdjęciach nie bardzo lubię, jeśli już to na zasadzie domieszki sztuki albo czegoś śmiesznego.
Nie typowa fotka, człowiek i tyle. Nudy.
Awatar użytkownika
kacper137
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 07 cze 2020, 1:33
Płeć: nieokreślona

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: kacper137 »

no fotografia sie nieco zmienila. teraz mozna nieskonczonosc zdjec robic, wiec jak ktos w ogole nie umie to w koncu zrobi ladne zdjecie.

mam kilka albumow swoich zdjec, ale rzadko je komu pokazuje.

siostra mnie wkurza - zrobila zdjecia na swieta a ja ich jeszcze nie widzialem
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: bartek93 »

Mi z kolei trudno zachować powagę na zdjęciach. Siostra miała pretensje do mnie, gdy kilka lat temu robiła rodzince zdjęcia podczas świąt i ja na każdym miałem inną, głupią minę :haha:
I breathe the air of my beliefs
INFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Azalea
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 13 lut 2021, 18:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: małopolska

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Azalea »

Ja chyba zawsze, jak przychodzi ten moment na zdjęcia, to od razu mam w głowie myśl że "O, nie!" :D
Bardzo nie lubię zdjęć, a takich specjalnie robionych, kiedy trzeba się ustawić, to najbardziej. Chociaż z zaskoczenia też nie lubię ;)
Za to wprost uwielbiam robić zdjęcia natury. Obowiązek na każdym wyjedzie :)
Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów. // L.M. Montgomery
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Fyapowah »

Ja nie pozwalam sobie robić zdjęć, a jeśli ktoś robi je wbrew mojej woli, to zawsze się zasłaniam, albo odwracam.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Coldman »

Ja myślę nad zakupem selfi-sticka, lepsze ujęcia w górach można zrobić jak jest się samemu :D
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 410
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: intbrun »

Warto. I warto poćwiczyć wcześniej, a aparat lepiej żeby miał stabilizację. Wbrew pozorom łatwo poruszyć, a aparaty potrafią robić psikusa z ostrością. Cwiczyłem z rx100 i skuteczność była taka sobie. Częściej chyba korzystałem z mini statywów, lub jakiejś "poduszki". Kiedyś cofając się od aparatu potknąłem się i mam zdjęcie zadka z nogami w powietrzu :D Takie tam ... ;-)
Ale jeśli jest możliwość, to noszę statyw, mały i lekki, ale robi robotę.
Awatar użytkownika
Jaskolka
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 05 lis 2022, 1:29
Płeć: kobieta
Enneagram: 4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Jaskolka »

Mogę robić zdjęcia kotom,otoczeniu itd ale wara ode mnie.... Nienawidzę zdjęć. Dzisiaj miałam niestety mieć tą "przyjemność" bycia filmowaną w pracy bo przyjechał facet z Włoch do naprawy maszyny (włoskiej) i na koniec postanowił bez mojej zgody nagrać sobie telefonem filmik jak pracuję... Wyobraźcie sobie moje szczęście, nie mogłam mu nic powiedzieć bo sam dyrektor mu pozwolił nagrać pracę maszyn sęk w tym że te maszyny nie pracują bez mojego udziału.
Od lat dziecinnych zawsze byłem
Inny niż wszyscy – i patrzyłem
Nie tam, gdzie wszyscy – miałem swoje,
Nieznane innym smutków zdroje –
I nie czerpałem z ich krynicy
Uczuć – nie tak, jak śmiertelnicy
Radością tchnąłem i zapałem –
A co kochałem – sam kochałem –
Awatar użytkownika
Kosa13
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 15 lut 2012, 20:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ

Re: pozowanie do zdjęć

Post autor: Kosa13 »

A tam, bez przesady. Nie ma co się bać!
Kiedyś też byłem bardzo wstydliwy jeśli chodzi o mój wygląd: ani nie jestem fotogeniczny, ani specjalnie urodą nie grzeszę i do tego miałem kompleks swojego błędnego zgryzu(obecnie jestem w trakcie korekcji), stąd uśmiech odpadał od razu. Plus przez większość życia byłem grubaskiem. Na urodę mamy niewielki wpływ, a rzeczami, na które nie mamy wielkiego wpływu, nie powinniśmy się specjalnie przejmować, stąd pod tym względem mi się zmieniło.

Ale wracając do protoplasty wątku:
Jesteśmy na imprezie/spotkaniu i przychodzi czas na "fajne" zdjęcia. Z tego co zauważyłem, to większość osób pajacuje gdy widzi obiektyw (dziwne miny, pozy, szczerzenie zębów). A ja? Twarz kamienna 8)
Na imprezach to rzadko bywam, więc na szczęście niespecjalnie mam okazję czuć się "jak powinienem się teraz zachować żeby nie wyjść głupio". Takie miny to się raczej strzelało w młodszym wieku :D. Ale czy ja je robiłem? Z reguły nie, to jest chyba poniekąd ekspresja(emocji), której mi raczej brakowało albo po prostu nie miałem ochoty tego robić. Na hasło "strzelcie miny" coś tam zapozuję, ale żeby to ode mnie wychodziło to się nie zdarza. Z reguły po prostu się uśmiecham :P
ODPOWIEDZ