Ekstrawertyzm w internecie

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Agon
IntroManiak
Posty: 700
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Ekstrawertyzm w internecie

Post autor: Agon »

Introman24 pisze:
26 mar 2020, 23:13
Jest coś takiego jest facebookowy ekstrawertyzm - czyli wrzucanie na fejsa informacji co się robiło, gdzie się jechało, zdjęć z podróży, nawet niekoniecznie z miejsca które się odwiedza ale nawet z pociągu którym się jedzie by je odwiedzić, oznaczanie odwiedzonych miejsc, wrzucanie memów a nawet zdjęć posiłków jakie się je. Prawie zawsze robią to osoby ekstrawertyczne w przerwie między jedną imprezą a drugą. No cóż, mimo wszystko łatwiej się od tego wszystkiego odciąć, zwłaszcza teraz.
Obrazek

Ekstrawertycy odciskają swoje piętno na internecie już tak bardzo, że introwertycy powoli wycofują się na różne 4chany, karachany itd. Na szczęście są też fora takie jak to, ale one również ulegają zmianom pod wpływem ekstrawertyków.

Awatar użytkownika
Fairytaled
Introwertyk
Posty: 110
Rejestracja: 01 lip 2019, 17:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: Ekstrawertyzm w internecie

Post autor: Fairytaled »

Wrzucanie na Facebooka wszystkiego jest raczej przejawem głupoty. Wydaje mi się, że część ekstrawertyków zwyczajnie nie ma na to czasu, dlatego trudno byłoby wszystkich od razu utożsamiać z jakąś ekstrawertyczną internetową plagą. To ostatnie zdanie, w którym piszesz o tak druzgocącym wpływie ekstrawertyków na kształt Internetu skojarzyło mi się z rodzajem jakiegoś nowego zabójczego promieniowania. Dostęp do sieci ma każdy, najczęściej widać właśnie takie jednostki, które dokumentują każdy szczegół, a to pokazuje tylko przekrój spółeczeństwa. W Internecie pełno jest przeróżnych treści, jeśli by ktoś zechciał kiedyś zablokować komuś dostęp tylko dlatego, że wrzuca tam mało istotne zdjęcia własnych posiłków, to czym dałoby się takie ograniczenie uzasadnić? Malkontenci powinni opuścić portale społecznościowe, by sobie nie psuć humoru, problem będzie sobie żył własnym życiem, choć podejrzewam, że okazja do ironicznych komentarzy może równie dobrze być sama w sobie rozrywką. Te dwa ludzkie ''plemiona'' współegzystowały jak dotąd, myślę, że nic się nie zmieni. Sieć jest miejscem wzajemnego spotkania wielu jednostek, które próbują pozostawić po sobie jakiś ślad; nie zawsze są to ślady ładne, ale taki brak higieny można jeszcze wybaczyć, także niech sobie żyją; najwyżej zostanie nam wszystkim na koniec jakiś rezerwat.

Introman24
Intro-wyjadacz
Posty: 404
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
Lokalizacja: gdzieś na planecie Ziemia

Re: Ekstrawertyzm w internecie

Post autor: Introman24 »

Tylko że z reguły to właśnie ekstrawertycy są bardziej aktywni w mediach społecznościowych, wrzucają więcej zdjęć, memów, filmów, udostępniają więcej informacji o sobie np. że w danej chwili jadą do jakiegoś miejsca i można z samej facebookowej tablicy dowiedzieć się co robili przez cały dzień. I widzę pewną zależność że zazwyczaj te osoby bardziej aktywne towarzysko są bardziej aktywne na Facebooku natomiast ci bardziej introwertyczni są też bardziej wycofani w social media. Owszem, pewnie idzie znaleźć introwertyków zamkniętych w sobie którzy wrzucają bardzo dużo na Facebooka i ekstrawertyków dla których Facebook mógłby nie istnieć ale zazwyczaj widać pewną zależność między ekstra/introwersją a uzewnętrznianiem się w social media. Cóż, internet stał się takim jakby drugim życiem więc i tutaj ludzie mogą zachowywać się jak w rzeczywistości a przy okazji tą swoją rzeczywistość pokazywać całemu światu.

Awatar użytkownika
jubei
Intro-wyjadacz
Posty: 404
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Ekstrawertyzm w internecie

Post autor: jubei »

No tak, ekstrawertycy ogłaszają wszem i wobec co robia na codzień, ale jakoś nie interesują się swoim ekstrawertyzmem. Czy ekstrawertyzm to normalny stan?

Zrobiłem krótki resercz na temat ile jest informacji w mediach HASEŁ intro vs ekstra:

POLSKA

Youtube
Hasło
Introwertyk:
Miejsce oglądalności:
1. 1.3M
2. 1.1M
3. 727K ,.. itd
Ekstrawertyk:
1. 58K (sic!)
2. 47K
3. 31K

Hasło
Introwertyzm:
1. 225K
2. 67K
3. 59K
Ekstrawertyzm:
1. 6.4K (sic!)
2. 946
3. 193

Google Trendy - ostatnie 12 mcy
Hasło:
Introwertyk: 50
Ekstrawertyk: 16
Obie wartości średnie

Hasło:
Introwertyzm: 44
Ekstrawertyzm: 15
Obie wartości średnie


ŚWIAT

Youtube
Hasło
Introvert:
Miejsce oglądalności:
1. 10M (pierwszą piosenkę mająca 15M opuściłem)
2. 10M
3. 10M
Extravert:
Trzy pierwsze miejsca to Intro & Extra, 4,5M, 1.1m, 121k, reszta to miazga.
Extrovert: nie wystepuje samo, oprócz piątego od góry 3.8M i kilku poniżej 1m

Hasło
Introverts:
10M
5.8M
3.7M
Bez miejsc, większość haseł tyczy się słowa introvert
Extraverts/Extroverts: schemat się powtarza, głównie ilość znacznie poniżej 1M. Większość haseł tyczy się róznicy intro vs extra

Hasło
Introversion:
Mieszane wyniki, dwa główne 10M i 8.2M dla hasła introvert(s)
Ekstraversion:
1. 110K (sic!), reszta jeszcze mniej - w połączeniu z innymi hasłami

Google Trendy - ostatnie 12 mcy
Hasło:
Introvert: 60
Extravert: 2 (sic!)
Extrovert: 38
Wartości średnie

Hasło:
Introverts: 54
Extraverts: 1 (sic!)
Extroverts: 11
Wartości średnie

Hasło:
Introversion: 56
Extraversion: 61
Extroversion: 5
Wartości średnie

Hasło Extraversja i extroverted pojawia się często razem z introwersją albo neurotyzmem, raczej nigdy samodzielnie!!! Filmiki ze słowem extra to tylko pojedyncze przypadki z małą ilością odwiedzin.
W obiegu są dwa słowa dla extrawertyków po angielsku: Extro... i Extra....
Jak widać z powyższego zestawienia, introwersja jest traktowana jako swego rodzaju zaburzenie. Zdecydowanie widać w wynikach typu poradniki, jak się obchodzić z introwertykiem, wyjasnienia co to introwertyzm, jak rozpocząć konwersacje itp. Resztę wniosków wyciągnijcie sami.
Ciekawe sa wyniki cząstkowe dla państw/rejonów google trendy, ale to już niech sobie każdy zobaczy sam. Są na tyle dziwne że może nie sa pełne. Np w Rosji nikt nie szuka wyrażenia extraversion, może tam takich nie ma.
"Life is so unnecessary"

Awatar użytkownika
spacerova
Intronek
Posty: 51
Rejestracja: 25 gru 2019, 21:26
Płeć: kobieta

Re: Ekstrawertyzm w internecie

Post autor: spacerova »

jubei pisze:
26 lip 2020, 22:23
No tak, ekstrawertycy ogłaszają wszem i wobec co robia na codzień, ale jakoś nie interesują się swoim ekstrawertyzmem. Czy ekstrawertyzm to normalny stan?
Za ogół społeczeństwa nie będę się wypowiadać, ale w moim otoczeniu tak właśnie jest. Siedzenie w domu, unikanie częstych spotkań czy imprez uchodzi za odstępstwo od normy i wywołuje zdziwienie.
Jak widać z powyższego zestawienia, introwersja jest traktowana jako swego rodzaju zaburzenie. Zdecydowanie jest wydzielone w wynikach typu poradniki, jak się obchodzić z introwertykiem, wyjasnienia co to introwertyzm, jak rozpocząć konwersjacje itp. Resztę wniosków wyciągnijcie sami.
Jak wyżej, skoro zachowania ekstrawertyczne stanowią normę, to nie trzeba się w to wgłębiać. Dziwi zawsze coś, co odbiega od ogólnie przyjętych standardów i szuka się na to wytłumaczeń.

ODPOWIEDZ