Rozmowy

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
BestEight
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 06 kwie 2015, 20:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: intj

Re: Rozmowy

Post autor: BestEight »

Naprawdę coś w tym jest. Nieraz złapałem siebie na debacie w głowie w sytuacjach, w których nie było to najlepszym pomysłem, no bo czasem trochę irytujące może być toczenie wewnętrznego monologu przy prowadzeniu z kimś rozmowy. Dużo też myślę, analizuję, coby nie powiedzieć niczego co sprawi komuś przykrość albo zostanie źle odebrane - mimo wszystko uważam się za osobę empatyczną. Pamiętam, że kiedyś było mi naprawdę trudno przestać tworzyć alternatywne możliwości dla danej rozmowy. Przeważnie przed snem miałem szybkie przypomnienie tego, co się w danym dniu wydarzyło, z kim pogadałem i wtedy się zaczynała zabawa, której koniec był odległy. Inaczej też odbieram ciszę, gdy obok mam znajomego, a inaczej gdy kogoś nieznanego. W tym drugim przypadku mam wrażenie, że powinienem coś z siebie wydusić, żeby nie zostać odebranym jako niekontaktowy, ale wtedy zazwyczaj zaczyna się rozważanie w głowie, co byłoby odpowiednim posunięciem - niczym w szachach - i dochodzi do tego, że z kamienną miną usta pozostają w bezruchu. Chociaż czasem zdarza się, że słowa wylatują w setkach na minutę, no ale to są sytuacje szczególne i niezwykle rzadkie, jeśli chodzi o mnie. :D
Awatar użytkownika
27pazdziernik
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2014, 13:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Rozmowy

Post autor: 27pazdziernik »

@BestEight
"Mam tak samo jak ty", prawie, różnica jest taka, że gdy nie musze to nie rozmawiam z nieznajomymi a nawet ze "znajomkami" a cisza już nie sprawia mi dyskomfortu jak kiedyś ale wyczuwam lekki dyskomfort u osób które ze mna musza przebywać, przed snem identyko rozkminiam wszystkie sytuacje i rozmowy :D
SellSowa
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:20
Płeć: kobieta

Re: Rozmowy

Post autor: SellSowa »

Mam dokładnie tak samo...Myślę co powiedzieć zamiast to po prostu powiedzieć...I zawsze wychodzi tak, że nic nie mówię...
ODPOWIEDZ