Alchemiczny psychotest

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Alchemiczny psychotest

Post autor: iksigrekzet »

Powie wam co nie co o was, ale językiem alchemii:http://alchemylab.com/quiz.htm
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Mój wynik to 37 : You are becoming a Spiritual Warrior and must accumulate both power and presence to continue your transformation. Hmmm... brzmi intrygująco. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

63: You are emerging from the dark night of the Soul and entering into the brilliant light of pure Spirit.

Ciekawostka. W sumie jestem zbyt sceptyczny żeby wziąć to na poważnie, ale przyjemnie się wypełnia. Jakbym bardziej siedział w klimacie RPG to mój opis byłby cholernie inspirujący :wink:
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Aha. Ciekawy test.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

Wyszło mi 50. Zabawny ten test ;)
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Tak :) A mi wyszło 73 i mam ten sam opis co underdog: " You are emerging from the dark night of the Soul and entering into the brilliant light of pure Spirit".
Bardzo ciekawy test. A pytanie końcowe mnie rozwaliło. Czego tak na prawdę biedny ma więcej niż bogaty według Was? Siedziałam nad tym dobre parę minut, bo żadna odpowiedź kompletnie mi nie pasowała do mojego pojmowania świata.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

wynik: The deeper essences and energies of your soul are surfacing.

^^
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
bezimienny
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2008, 13:20
Płeć: nieokreślona

Post autor: bezimienny »

Akolita pisze:Mój wynik to 37 : You are becoming a Spiritual Warrior and must accumulate both power and presence to continue your transformation.
Mi wyszło to samo. :) Pełnego opisu jeszcze nie czytałem.
introintro
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:25
Płeć: nieokreślona

Re: Alchemiczny psychotest

Post autor: introintro »

38. "Staję się duchowym wojownikiem" :shock: Czy to oznacza, że niedługo przywdzieję moherowy beret? :wink:
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Alchemiczny psychotest

Post autor: Sorrow »

9
You are entering a period of intense bodily, mental, and spiritual transformation.

You have begun a process of profound change in which you have pierced through the illusions of everyday life and seek something greater and more truthful to live by. However, to transform anything permanently, it must first be reduced to its most fundamental ingredients. All the dross, falsity, and extraneous material must be removed. It is the job of this fundamental operation in alchemy to see that this purification is done correctly and completely. The Emerald Tablet tells us “Its father is the Sun,” and the alchemists called this initial Fire operation "Calcination" and represented it by the symbol for a crucible. Calcination means literally "reduced to bone" by burning in an open flame. In the laboratory, it is the heating of a substance in the fire until all that is left is a pile of white ashes. On the personal level, those white ashes represent the purified essences of your personality ¾ the real you stripped of all pretenses.

If you do not begin Calcination with the right attitude, it can be a negative and even frightening experience. Signs that your attitude during Calcination is wrong are usually expressed as constant frustration and anger. You feel as if everything is going wrong in your life no matter what you do. Everything you attempt seems to backfire on you. These are the fires of Calcination attacking your ego, assumptions, and habitual thoughts. As strange as it seems, your quality of consciousness or inner attitude has a lot to do with how life treats you, with what kind of "justice" comes your way on a daily basis. The only proper approach to Calcination is one of humility and sacrifice. Like it or not, you are moving to a higher level of consciousness, and the stronger you cling to the previous level, the hotter the fires of Calcination become.

Psychologically, Calcination is the destruction of the leaden center of consciousness, which is the ego and all the illusions and self-deceptions it maintains to protect or enshrine itself. Personal Calcination means getting free of the stranglehold of earthbound ego and replacing it with the true Self, which is rooted on a higher plane of reality. For most of us, Calcination is a natural humbling process as we are gradually assaulted and overcome by the trials and tribulations of life. People caught up in Calcination often feel as if they are trapped in the fires of Hell, burning up and suffering through their life yet unable to escape. Surprisingly, it is not until these fires are burning that your transformation begins, for the only way out of Hell is rise up with the flames.

During this primary phase of transformation, you have to turn up the fire of consciousness and concentrate on your thoughts, habits, assumptions, and judgments. You have to be utterly truthful about all situations, all relationships. In this way, you learn to recognize falsity and burn away the leaden or crystallized thoughts that often take on a mind of their own and become unintended responses or robotic reactions to people and events. During Calcination, you use the flames of consciousness to burn through illusion, self-deception, defense mechanisms, bigotry, and all the other dogmas and dramas of the Tyrant Ego that has usurped the throne of the transpersonal Self, who is the rightful ruler of the personality. As in the Grail legend, the kingdom of your personality will wither and decay until the true King is restored.

Controlled Calcination begins with a deliberate surrender of our inherent hubris (pride or vanity) through a variety of spiritual disciplines that ignite the fire of introspection and self-evaluation. Before undergoing Calcination, people are stubborn, materialistic, and fearful of change. About the only positive quality that can be found in such a person is a certain practicality born from having their dreams repeatedly squashed. However, those who have passed through Calcination no longer approach the world through the pulpit of ego, for they have discovered a more genuine identity at the tabernacle of soul. People describe being in the presence of a calcined person as “refreshing.” They sense the freedom of no longer having to be manipulated or controlled by deceits of someone else's ego.

Remember to keep a sense of humility during Calcination. Seek out new teachers, read books on alchemy and other spiritual sciences, and stay open to new ideas. Realize that the viewpoint of ego is materialistic and narrow and concentrate more on intuitive feelings, invisible forces, and lasting truths.
Nie wiem co to znaczy.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Alchemiczny psychotest

Post autor: Coldman »

Your Personal Alchemy Quiz results are indicated in the boxes below.

LUNAR (Intuitive) Score:
15
.

SOLAR (Intellectual) Score:
6
.

HERMETIC (Metaphysical) Score:
5
.

YOUR TOTAL SCORE IS
26
.

Taki trochę dziwny, ale ok
666a
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 06 lut 2016, 19:37
Płeć: kobieta

Re: Alchemiczny psychotest

Post autor: 666a »

Ertix pisze:Hm, wynik jest raczej subiektywny niż obiektywny, bo na niektóre pytania nie wiedziałem co zaznaczyć.
Mnie wyszło:
Lunar: 39
Solar: -7
Hermetic: 6
Total: 38
A tutaj opis (mógłby mi ktoś przetłumaczyć? :#): http://www.alchemylab.com/quiz3.htm
Z "lekkim" opóźnieniem, ale przetłumaczone (mniej lub bardziej poprawnie) :)
Stajesz się Duchowym Wojownikiem i musisz zgromadzić zarówno moc, jak i aparycję, by kontynuować swoją transformację.
To czas, aby podnieść się z bagna twojego rozbitego ego i poznać Nienarodzonego Siebie. Przełamując się do najbardziej podstawowych cech i pragnień, staniesz się świadomy wewnętrznej istoty i oddzielisz ją od kompleksów swojego ego i niechcianych, bezwiednych elementów. Osobista Separacja jest odkryciem twoich indywidualnych istot i odzyskaniem wizjonerskiego „złota”, wcześniej odrzucanego przez racjonalną część twojego umysłu. Przejrzyj niegdyś ukryte wspomnienia i zdecyduj, które wykluczyć, a które zintegrować ze swoją wyrafinowaną osobowością. Wiele z nich to rzeczy, których się wstydzisz lub nauczano cię, by je ukrywać, przez twoich rodziców, kościoły czy szkoły. Separacja to dostawanie się przez te ograniczenia do twojej natury, aby ten „ prawdziwy ty” mógł przedostać się na zewnątrz. Powinieneś spróbować spojrzeć szczerze na siebie i cechy, które chcesz, aby liczyły się w późniejszym życiu.

Chemiczna separacja to oddzielenie pożądanych składników z dwóch poprzednich operacji oczyszczających (kalcynacji i rozpuszczania). W laboratorium, składniki oczyszczonego roztworu są oddzielane poprzez filtrację itp. Każdy nieprawdziwy lub niewartościowy materiał jest wtedy wyrzucony, a najbardziej podstawowe składniki są ujawniane.
W podobny sposób, szereg psychologicznych technik przesiewania jest dostępny dla alchemików, by przedostać się przez doczesną iluzję i złapać ego w swoich zwodniczych nawykach i manipulacjach.

Metoda zwana „Przesiewem Tożsamości” jest prywatną medytacją, w której łatwo koncentrujesz się na oddechu i czasem zadajesz sobie pytanie: „Kto jest świadomy?”. W ciszy odpowiedzi możesz poczuć swoją własną świadomość na samej podstawie jej istoty. Usiądź w cichym, ciemnym pokoju i powtarzając swoje imię na głos zastanów się, co ono naprawdę znaczy. Obserwując siebie wkraczasz w niekończący się postęp, w mentalną pętlę - dopóki nie dostrzeżesz żadnej różnicy pomiędzy tobą - obserwatorem, a tobą - obserwowanym, pomiędzy twoją własną świadomością. Ta pierwotna świadomość to naprawdę duża część twojego prawdziwego Oblicza. Poza skupianiem jej na sobie, twoja indywidualność odchodzi w cieniu do bezgranicznej sfery i zostaje zastąpiona przez coś tak ogromnego i wiecznego, że nawet śmierć wydaje się śmieszną niemożliwością. Podczas Separacji zdajesz sobie sprawę, że utrata osobowości zdominowanej przez ego nie jest tak naprawdę stratą, lecz jedynym dobrym życiem.

„Wiatr nosi to w swoim brzuch” - mówi Szmaragdowy Pamiętnik tego stadium (?). Alchemik widział to jako impregnację osobowości z czymś zupełnie nowym, jak wtedy, gdy nasze prawdziwe esencje stają się realne, i prześwitują przez mroczne wody rozpadu. Teraz to jest robota elementu przynoszącego życie powietrzu, aby izolować i odświeżać materiały warte dalszej atencji. Obok technik psychologicznych, jest szereg fizycznych metod dla separacji ciała. Niektóre z nich sięgają ponad 3500 lat wstecz, aż do egipskich alchemików nauczających niegdyś duchowego oddechu w mieście zwanym Akhetaton. Te sposoby koncentrowały się na pracy z subtelną siłą życia, którą „wiatr nosi w swoim brzuchu”. W Indiańskiej alchemii jako „prana” i tajskiej jako „chi”, ten witalny oddech był odpowiedzialny za stan zdrowia danej osoby ,mógł też ujmować jego lub jej przemianę psychologiczno-duchową.

Ludzie, którzy nie zaczęli jeszcze procesu Separacji mogą być nadto asertywni i kontrolujący się, odmawiający kompromisu nawet w najbardziej świeckiej sprawie. Ze szkodą dla nich, są kierowani frustracją oraz wściekłością, mogą stać się podli i niepohamowani. Z drugiej strony, osoby poddające się Separacji są dzielne i przekonujące, często inicjują ważne zmiany w świecie przez nich zamieszkiwanym i w życiu ludzi naokoło. Podczas tego procesu musisz odciąć się od wszystkiego, poza najczystszymi esencjami wokół ciebie.To jest to, co alchemicy nazwali obcowaniem z „prawdziwymi postaciami” każdego człowieka, rzeczy, wydarzenia czy sytuacji.
Miecz, którego używasz, aby przedostać się przez rzeczywistość jest twoją własną świadomością szlifowaną tak, aby dostrzec nawet najgłębszą iluzję. Ostrzysz ten miecz wiedzy swoim własnym życiem balansując pomiędzy tym, a następnym światem, pomiędzy materią a umysłem, pomiędzy życiem a śmiercią. Nie zatapiasz się już dłużej w codziennym świecie, lecz ofiarujesz się wyższej rzeczywistości. Sposób, w który przykładamy uwagę do codziennego świata został nazwany Pierwszą Atencją. Większość ludzi zna tylko pojedynczy sposób opowiadania o otaczającym świecie. Jednakże, jeśli odroczysz wyrok i użyjesz Drugiej Atencji, możesz doświadczyć prawdziwego stanu rzeczy i ich charakteru, najgłębszych sekretów, a nawet stanu zdrowia. Aby wyrobić Drugą Atencję, spróbuj zidentyfikować prawdziwe postaci, które Szmaragdowy Pamiętnik nazwał „korespondencjami” pomiędzy wyższością i niższością, pomiędzy Bogiem i jego pracą reczną.
ODPOWIEDZ