Test osobowości- NERIS

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Test osobowości- NERIS

Post autor: Saladin »

Cześć wszystkim,
przeglądając ostatnio grupę ''INTJ' na FB (swoją drogą polecam, z racji dużej liczby członków różnych narodowości można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy) trafiłem na ciekawy test osobowości opierający się na modelu NERIS. Tu znajdziecie wyczerpujące wyjaśnienie tegoż modelu.

Wiedziony czystą ciekawością wypełniłem test który dał mi następujący wynik: Obrazek

Co ciekawe, większość opisu całkiem do mnie pasuje.

Ciekaw jestem Waszych wyników i opinii o tym teście. ;)
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 19:18 przez Saladin, łącznie zmieniany 1 raz.
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Racter

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Racter »

Obrazek

True to their name, Scientists are the most analytical and logical of all personality types. They are able to focus on just what really matters in a particular situation, tuning out all other distractions. Thanks to their desire for effectiveness, and their unrelenting perfectionism, Scientists are a formidable force wherever there is a need for a sharp and encyclopedic mind.

These traits are clearly visible in Scientists’ everyday lives as well. Pensive and detached, people with this personality type may often seem so deep in thought that they do not really pay any attention to their surroundings. Scientists are fascinated by models, concepts and unexplained patterns, knowing no greater intellectual pleasure than to finally find a way to link two seemingly unrelated facts or events, or create order out of chaos.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: highwind »

Obrazek
These are tireless workers who push forward and don’t quit until they’ve met all their goals satisfactorily (...). Inspectors thrive on a sense of responsibility and take pride in accomplishment. Sometimes these personalities even sacrifice their personal lives to get a job done.

(...) These personalities readily change their positions under the right circumstances. It takes strong counter-evidence presented in a rational manner to make them reconsider a belief or a method, though. If the person presenting the alternative is an established and trusted expert, Inspectors accept a different way of thinking or doing something much more quickly. Purely emotional appeals have the opposite effect (...).

(...) Usually more comfortable in conservative social, political, or religious settings, Inspectors regard traditions and fixed institutions with great respect. These personalities don’t always welcome change, and there is essentially no room for abstract and avant-garde ideas (...).


No czyli ISTJ robocop. To by się zgadzało :P
saizou

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: saizou »

Obrazek

Hmm.. sama nie wiem co myśleć o tym teście :P Z kilkoma zdaniami mogę się utożsamić, ale bardziej w luźny sposób, niż pomocny w czymkolwiek. Trochę jak horoskop, zawsze coś pasuje. Test mbti bardziej przypadł mi do gustu.
Omijając jakieś ogólnikowe peany początkowe, na kilka stwierdzeń potakuję..
(,,,) Difficult projects and tight deadlines stress Researchers out, but also kick them into high gear.
(...) Researchers familiarize themselves with every component of those projects. Leaving things to fate or the ineptitude of others is a risk they can hardly bear
Researchers often overdo it though. They are perfectionists, and they push themselves hard to meet their own highest standards
(...) Researchers push themselves, hard, and while this helps them to be successful just about anywhere they apply their efforts, it also means their failures haunt them bitterly, and woe to those who mock them.
Researchers are highly intuitive and original, and beneath their often cold, stoic exteriors there actually lies a quirky sense of humor. Their ability to make connections between seemingly unrelated things lets them speak ironic and often hilarious truths
Hee..na to akurat zwracają mi uwagę w pracy
Nestor

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Nestor »

Tutaj jest po naszemu: https://mindtrackers.com/pl/akademia

Wyszedł mi strateg (sowa). No nie wiem, może ktoś potwierdzi?

Ale macie odchyły ku introwertyzmowi. Ja mam tylko 26%.
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Tranquillo »

Mi wyszedł Reformator - również sowa :wink:
W takim testach poziom introwertyzmu wychodzi bardzo różnie. W moim przypadku jest to w głównej mierze przyczyna aktualnego samopoczucia, kontaktu z osobami w danym dniu a nawet pogody.
Wynik introwertyzmu z dzisiaj to 62%.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2119
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Drim »

Polska wersja ma błędy w tłumaczeniu. Miło :D

Nie umiem wyeksportować obrazka więc tak: badacz (podobnie jak Saizou) z tym że NATURE i EXTERIOR prawie na 0% (3% i 4%) a introwertyzm na 43%.

No trochę w tym racji jest.
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: limonka »

Ciekawy test, wyszedł mi rzecznik :) Sporo z opisu się nawet zgadza.
Obrazek
martuella

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: martuella »

Obrazek

Aż 86%? To przerażające :D
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Fangtasia »

Nestor pisze:Ale macie odchyły ku introwertyzmowi. Ja mam tylko 26%.
Ja też Nestor. Jesteśmy mniejszymy intronami. :O
Mam 28% i jestem sówką reformerem (reformatorem). Bardzo przyjemny opis, szczególnie jeden akapit bardzo się zgadza.
Dzięki za teścik Saladin ;)
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Uciekinierka »

No to też się podzielę wynikami. Taka ironia. Doradca.

Wizjoner 49
Obserwator 55
Ekstrawertyk 16
Wspierający

"Doradca może zaskoczyć swoich przyjaciół zachowaniem przypominającym introwertyka." Ha.
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
Heimurinn
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2016, 11:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Heimurinn »

Wyniki
Czyli też sowa, jak miło :D
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: patha »

Visionary 39%
Observant 13%
Introverted 54%
Perfecting

Wyniki z jednego dnia są mało ważne, trzeba by zapewnić jakąś powtarzalność wyników i policzyć średnią i różne cuda statystyczne ,żeby coś z tych wyników wynikało. :P

Poza tym niektóre pytania bardzo przypominają te z testu MBTI. Ciekawe jak duża zachodzi korelacja pomiędzy VOI-P.
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Test osobowości- NERIS

Post autor: Des »

Jestem orłem - rozjemcą.
68% - wizjoner
19% - obserwator
36% - introwertyk

Czy ja wiem ,czy pasuje?
''Ta nabardziej marzycielska i idealistycznie usposobiona jednostka ze wszystkich typów osobowości nigdy nie spoczywa na laurach, jej życzliwość wraz z dużą wrażliwością i perfekcjonizmem są bodźcami, dzięki którym zawsze wynajdzie sposób, aby dobro mogło zwyciężyć zło.'' Cóż.. nie jestem głupia by wierzyć,że zawsze istnieje jakiś sposób by dobro mogło zwyciężyć :P Tym bardziej,że uważam, iż ludzie są z natury bardziej źli niż dobrzy.
Nooo.. chyba,że powybijanie najgorszego robactwa zalicza się do tych ''cudownych sposobów'' hłe hłe..
ODPOWIEDZ