Osobowość, a ubiór.

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: nyarlathotep »

Ja za to garniturów unikam jak ognia. Po pierwsze trudno znaleźć coś, co pasuje na zaburzone proporcje. Po drugie, wyglądam w garniturach po prostu śmiesznie. Nie, elegancja do wszystkich nie pasuje.
Mam prosta metodę: Ubieram się na czarno. Komponuje się z innym czarnym, więc odpadają problemy natury kolorystycznej. Więc naprawdę wielka musi być okazja żebym ubrał się inaczej niż czarna koszulka, czarne dżinsy i czarna bluza.
Do tego jakiś czas miałem długie włosy, co umożliwiło przynajmniej chwilowe ukrycie tego, czego ubraniami przykryć nie można, ale przeprowadzka bliżej lotniska wywołała skutecznie wypadanie.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Awatar użytkownika
BiałyGuzik
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 10w
MBTI: ERROR
Lokalizacja: świat prostopadły

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: BiałyGuzik »

Czasem ubrania szyję sobie sama. Jako jedyna w klasie nie miałam nic przeciwko awangardzie i tym "dziwnym" stylizacjom na wybiegu. Kiedyś zestawiałam nietypowe kompozycje, spodnie w kwiatki + koszula w kratę i było widac, ze to Ja to JA ide haloł. Glany byly po kolana. Teraz stonowalam (wiek wymaga:p) wiec mam spódniczkę z ceratkowego materialu z wzorem z wycinek gazet z Marylin Monroe.^^ a na co dzień lubię luz
Życie jest ciężkie jak worek ziemniaków.
Awatar użytkownika
mada
Introwertyk
Posty: 105
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w2
MBTI: ISFJ-T
Lokalizacja: Miasteczko festiwalowe w WLKP

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: mada »

Zawsze ubieram się w nieco luźniejsze ciuchy i to takie, które jakoś do siebie pasują. Bardzo lubię chodzić w obraniach pod kolor, chociaż nie zawsze mi się to udaje. Od jakiegoś czasu mam też manię na noszenie białych butów, chociaż w zamiennych warunkach klimatycznych często tracą swój blask. Na pewno nigdy nie ubrałbym wąskich spodni do szerokiej bluzy, bo wyglądałbym jak pajac. Poza tym strasznie denerwuje mnie, gdy kołnierzyk koszulki rozchodzi się pod bluzą na wszystkie strony i nie przylega dokładnie do szyi (nienawidzę tego!). Jednym słowem przywiązuję ogromną wagę do wyglądu. Wszystko ma być perfekt, inaczej nie czuję się komfortowo.
"Ciemno, nudno, brudno, choć czuć zapach orchidei, a oczy chcą patrzeć na kolory zieleni"
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: es_pada »

Mam swoj wlasny styl. Nie interesuje mnie moda czy takie tam.
Strojem wyrazam siebie,wiec w dresie mozna mnie zobaczyc tylko w domu lub wlasnym ogrodku czy sadzie.
Ubieram sie raczej romantycznie,zwlaszcza na miasto,do pracy skromnie i wygodnie. Nie lubie spodni.
Awatar użytkownika
Viljar
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 mar 2017, 11:08
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: Viljar »

Ubieram się praktycznie tylko i wyłącznie na czarno. Kiedyś wynikało to z tego, że byłem mocno związany z kulturą fanów Depeche Mode. Potem tak mi zostało. Teraz DM niewiele słucham, ale czerń została, bo jest praktyczna i dobrze mi w niej :)
Wyjątek robię dla koszulek. Kupuję na konwentach i w miastach, które zwiedzam, także na każdej mam jakiś rysunek przywołujący wspomnienia lub miły memu sercu.
Strzeż się ludzi, którzy nie lubią kotów (przysłowie irlandzkie)

Moja strona
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: jubei »

Hehe też od jakiegoś czasu mam czarne/ciemne i białe ciuchy. Może ze trzy czerwone i tyle kolorów. A jak to ułatwia pranie.

A co do elegancji, to na codzien noszę elegancke półbuty do pracy. Reszta jeans i bluzy z kapturem, koszule. Skórzane eleganckie buty są wbrew pozorom bardzo wygodne bo skóra się łatwo dostosowuje i do tego oddycha. Nieraz można się naciąć na materiałowe buty co grzeją bardziej.

A czemu czarne? może dlatego że najbardziej przyciągają ciepło i promienie słoneczne :)
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
serdeczności
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 lip 2017, 22:40
Płeć: kobieta

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: serdeczności »

Ja tam lubię kolorki, byleby były przygaszone, w jaskrawych nigdy się nie noszę. Z jednej strony mnie denerwują, a z drugiej po prostu źle się w nich czuję. Z serii co znosi psychika grafika, wszystko musi być dopasowane do naturalnego kolorytu ;>
Najbardziej przepadam za połączeniem typowego casuala z elegancją, niebieski, beż, głęboki brąz, biel i czerń.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: bartek93 »

Ja nie znoszę pospolitych ubrań, bo nie lubię wyglądać tak, jak większość. Kiedyś było mi obojętne, w co się ubieram, wychodziłem z założenia, że ma pasować i być w miarę tanie. Teraz dobieram ciuchy bardzo konkretnie i byle czego na siebie nie włożę :lol:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: Arsen »

Ja ostatnio przerzuciłem się na jaśniejsze ubiory, bardziej żywe. No i troszkę ograniczyłem się jeśli chodzi o dresy i bluzy z kapturem. Za dużo tego było xD. W planach mam też ogarnąć sobie bardziej eleganckie ubranka :D
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Skryty
Pobudzony intro
Posty: 167
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:36
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: Skryty »

Jeżeli chodzi o mój ubiór to mniej więcej od gimnazjum jest cały czas taki sam. Moim typowym zestawem są ciemne dżinsy (a w okresie letnim również beżowe spodnie), koszulka polo, lub koszula w kratkę, i oczywiście zwykłe codzienne adidasy, gdy robi się chłodniej noszę do tego skórzaną kurtkę, no a w zimie zimową. Jeżeli chodzi o ubiór bardziej "roboczy", np. gdy jadę do mechanika albo kupić coś przy czym mogę się ubrudzić (materiały budowlane) i w tym podobnych sytuacjach w jesieni noszę zwykłą bluzę z kapturem i kurtkę "tirowca". Ponadto lubię chodzić w garniturach, czy wogle mieć na sobie marynarkę
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Osobowość, a ubiór.

Post autor: Coldman »

To u mnie to wygląda tak: na co dzień t-shirt + chinosy + buty (w sumie ciężko określić typ, nie znam się, takie zwykłe jednokolorowe)
Coś ważniejszego to koszula tylko na długi rękaw+chinosy+buty (takie prawie lakierki :))

W dresach na ulicy mnie nie zobaczycie (nie dotyczy strój sportowy)

Ci co byli na zlotach znają moją oficjalną stylówe i pasuje ona do charakterku xD
ODPOWIEDZ