MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.

Który z wymienionych typów osobowości pasuje do Ciebie najlepiej?

INFJ
62
21%
INFP
46
15%
INTJ
73
24%
INTP
47
16%
ISFJ
18
6%
ISFP
10
3%
ISTJ
30
10%
ISTP
8
3%
Exxx
7
2%
 
Liczba głosów: 301

Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Dant3s »

alicjaa pisze:Jak nie czujesz się specjalnie wyalienowany i to już od dziecka to jesteś S-ką, N-ów jest ok. 25% a S-ów ok. 75% i N-ki zawsze narzekają na życie w sensorycznym świecie. I to głównie one błądzą w necie w poszukiwaniu własnego Ja. Zresztą jak widać na wykresie u góry INXX przodują na tym forum (18 na ten moment), ISXX (5) Sensorzy wg. kryteriów ustalonych na tym świecie wydają się "normalni" i "przystosowani" i pewnie nie mają aż takich problemów z dostosowaniem się jak N-ki. Dałam test koleżance, która na bank wydawała mi się ekstrawertyczna a tu zonk, bo wyszło jej ISTJ.
Szczerze... to czułem się wyalienowany... ale jak widać na grafice w podpisie
mógłbym być równie dobrze INTP,INTJ,INFP,INFJ,ISTJ,ISTP,ISFJ lub ISFP ponieważ różnica między nimi nie jest olbrzymia,to zaledwie kilka procent :o
Ostatnio zmieniony 05 mar 2015, 21:02 przez Dant3s, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: highwind »

@Up. Raczej nie. Znawcą nie jestem, ale te procenty informują o przewadze jednej literki z pary nad drugą, a nie o ich stosunku. Znaczy jeśli masz sensing 53%, to nie masz intuicji na 47%, tylko masz o 53% więcej sensu od intuicji. Do the math.
Awatar użytkownika
koszka matreszka
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 11 lut 2015, 20:56
Płeć: kobieta
Enneagram: 6w5
MBTI: ENFJ

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: koszka matreszka »

Sensorzy wg. kryteriów ustalonych na tym świecie wydają się "normalni" i "przystosowani" i pewnie nie mają aż takich problemów z dostosowaniem się jak N-ki.
Brzmi jak Zespół Aspergera lub inna forma autyzmu wysokofunkcjonującego które objawiają się właśnie takim nieprzystosowaniem do świata oraz bardzo słabą sensoryką...
Jeszcze czarne pod kopalniami
hałdy i widma domostw.
Przyszłość przed nami!
Byt określa świadomość!
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Dant3s »

highwind pisze:@Up. Raczej nie. Znawcą nie jestem, ale te procenty informują o przewadze jednej literki z pary nad drugą, a nie o ich stosunku. Znaczy jeśli masz sensing 53%, to nie masz intuicji na 47%, tylko masz o 53% więcej sensu od intuicji. Do the math.
W takim razie ta grafika jest trochę myląca, bo właśnie w ten sposób widać na niej stosunek jednej literki do drugiej
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: highwind »

Taaaak, teraz się nad tym zastanawiam. Mogę się mylić i mogło mi się popieprzyć na odwrót - i jest dokładnie przeciwnie niż napisałem ;) Trzeba by sprawdzić czy można mieć któregoś wskaźnika mniej niż 50%, np. czy można mieć N 18%. Jeśli tak, to jest tak jak napisałem powyżej. Jeśli nie - kajam się. Zastanawiam się, gdzie mogło mi się to co napisałem wcześniej ubzdurać :P

EDIT: Przejrzałem temat wstecz i widzę że ludziom padają wskaźniki poniżej 50% - nawet 1-2%.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Dant3s »

Sam miałem wartości poniżej 50% ale na teście z http://www.humanmetrics.com/, tam chyba jest to jakoś inaczej liczone bo nawet inny wynik mam
Dant3s pisze:

Kod: Zaznacz cały

INTJ
Introvert(83%) iNtuitive(12%) Thinking(25%) Judging(22%)

 You have strong preference of Introversion over Extraversion (83%)
 You have slight preference of Intuition over Sensing (12%)
 You have moderate preference of Thinking over Feeling (25%)
 You have slight preference of Judging over Perceiving (22%)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: highwind »

Walnąłem na szybko:

Kod: Zaznacz cały

Introvert(33%)  Sensing(1%)  Thinking(62%)  Judging(56%)

    You have moderate preference of Introversion over Extraversion (33%)
    You have marginal or no preference of Sensing over Intuition (1%)
    You have distinct preference of Thinking over Feeling (62%)
    You have moderate preference of Judging over Perceiving (56%)
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Dant3s »

No i teraz jak to się ma do wyników z mypersonality.info gdzie masz Intro-89%? :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: highwind »

Yup. Pewnie inna notacja. Nawet jak wlazłem w profil na mypersonalityinfo, to widzę że wyświetlają się też procenty z przeciwległej mańki - 63% S / 37% N.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Agon »

Zamiast robić testy po prostu poczytajcie opisy typów i tych literek i wybierzcie te, które lepiej oddają waszą osobowość, tyle. Mi też różnie wychodziło: INTP, ISTP, INTJ, a nawet ENTP (ekstrawertycznie ^^), ale ostatecznie uznałem się za INTP, bo ten typ i te literki najlepiej do mnie pasują. Trochę dziwne, że w żadnym teście nie wyszła mi ani razu eFka, bo jednak potrafię być empatyczny, ale tak czy owak INTP najlepiej mi pasuje. Zresztą INTP ze wszystkich "T" typów są najbardziej empatyczni i choć mogą być bardzo zimni w swojej logice, to jednak rzadko kogoś krzywdzą by coś osiągnąć.

INTP są niesamowicie wkurzający ze swoim teoretyzowaniem i dziwnymi pomysłami, bywają niezdecydowani i chaotyczni i mają tendencję do bycia enneagramowymi Piątkami, lub Dziewiątkami - cały ja.
alicjaa
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, 18:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: alicjaa »

A co jeśli to wszystko ściema z tym oficjalnym rozkładem z MBTI ? I ktoś tam kiedyś robił w jakimś miejscu pracy, w którym można znaleźć więcej sensorów i wyszło, że jest ich aż 75%. Albo może wręcz uczestnicy dostali przekaz podprogowy, że lepiej żeby im wyszło że są sensorami więc ściemniali :lol:
Australia przebadano 11538 mężczyzn i 8263 kobiety, tu na stronie siódmej mamy S (58%) N (42%) czyli tylko nieznaczna przewaga sensorów
http://dro.deakin.edu.au/eserv/DU:30020 ... s-2005.pdf
Tu kolejne: przemysł spożywczy czyli zawód bardziej dla sensorów strona 6 - S (57%) N (43%) za to wielka przewaga P (63%) nad J (37%)
https://www.cpp.com/Pdfs/Food_Services.pdf
Zresztą wejdźcie na dowolne forum poświęcone MBTI zawsze najwięcej wątków mają działy NT i NF
Awatar użytkownika
kkamo
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 09 mar 2015, 23:22
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: kkamo »

Pamiętam, że kilka miesięcy temu wyszło mi INTJ, a ostatnio bardziej się przyłożyłem i kilka razy wyszło mi ISTJ. Ostatni, najbardziej wiarygodny wynik miał następujące parametry: I - 78%, S - 12%, T - 38%, J - 33%. Czy się z nim zgadzam? Nie do końca, nie do końca, nie wydaje mi się. Wiele cech pasuje ale również niektóre nie. Wydaje mi się, że balansuję gdzieś pomiędzy INTJ i ISTJ. Może wynik wyszedł zakłamany bo udzielałem nieprawidłowych odpowiedzi z powodu swego ubogiego życiowego doświadczenia? Bardzo możliwe. Za jakiś dłuższy czas ponownie spróbuję wykonać ten test, tym razem przykładając się jeszcze bardziej.
PedoSusek

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: PedoSusek »

Introvert(100%) Sensing(38%) Thinking(50%) Perceiving(11%)
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: ENTP female 33 »

Witajcie! Trafiłam na tę stronę przypadkiem. Chciałam w końcu poznać jakiegoś INFJ-ta, bo ponoć ten typ najbardziej do mnie pasuje, a jest niezwykle rzadki. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję! :)
ODPOWIEDZ