MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.

Który z wymienionych typów osobowości pasuje do Ciebie najlepiej?

INFJ
60
20%
INFP
46
15%
INTJ
73
24%
INTP
47
16%
ISFJ
18
6%
ISFP
10
3%
ISTJ
30
10%
ISTP
8
3%
Exxx
7
2%
 
Liczba głosów: 299

Nestor

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Nestor »

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego tylko cztery i dlaczego akurat te wymiary osobowości się mierzy?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Coldman »

Nestor pisze:Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego tylko cztery i dlaczego akurat te wymiary osobowości się mierzy?
Nie mam czasu na rozpisywanie i na szperanie :P
W skrócie, bo tak podzielił to Jung, według swoich badań, a że było to dawno, no to różnie z tym jest :D


Tu masz jeszcze końcówkę książki
Obrazek
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Coldman »

Obrazek
Ale mnie wkurzają takie obrazki :D
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Patrycjusz »

Taa, akurat lepiej byłoby już tam wstawić INTJ jako najrzadszy wśród kobiet (bo "T"), ale nevermind... Ostatnio w ogóle miałem taką myśl, że byłbym ciekawy miny psychologów z XX w., gdyby zobaczyli, że dzisiaj ludzie określają się kodem "XwX XXXX" (enneagram + mbti). Chyba posłużyłoby to im za świetny materiał na niejedną książkę (o swego rodzaju robotyzacji ludzi i tworzeniu coraz większej ilości podziałów).
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Coldman »

Ja właśnie mbti nie lubię, enneagram trochę lepszy, ale najlepsza to jest wielka piątka, ale jej się nie da skrótowo zapisać :D

Na forum wypełniłem, żeby sobie po prostu było.

Myślę, że Jung byłby zachwycony jak i również zażenowany popularyzacją introwertyzmu.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Krata_Browara »

A jest na tą wielką piątkę jakiś test, czy to bardziej skomplikowane "cuś"?
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
Saladin
Ekstrawertyk
Posty: 304
Rejestracja: 10 lut 2014, 23:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 7w8
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Saladin »

Po szczerym wykonaniu kilku testów wyszło mi ESTP. Co najlepsze, jego opis się nawet naprawdę pokrywa z tym co obecnie u siebie obserwuję.

Edit: W oczy kuło
"The worst lies, are the lies you tell to yourself."

"Don't be sorry. Be better."

Mój kanał na youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCBstmW ... LTis8vE-hA
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Coldman »

Saladin dostajesz ostrzeżenie, za kłamstwo i propagowanie 16personalities

To nie ma praktycznie nic wspólnego z wielką piątką.

Bardzo mnie zasmuciłeś, aż mi się źle na serduszku zrobiło :(
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: hermilion »

@Coldman

Z tego co wiem, to INTJ maja problem z określeniem właściwie swojego typu (podobno nawet 50% ma) stąd może niechęć - duże luki w wyniku albo wyniki zafałszowane? Zastanawiałeś się nad pomiarem funkcji jungowskich?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Coldman »

Ja nie mam żadnego problemu z określeniem własnego typu, mam niechęć, bo dużo czytam w tych tematach i po prostu trzymam stronę wykwalifikowanych psychiatrów i psychologów. Uważam to za zabawkę, jak ktoś się chce niech się bawi. Kolega Saladin pomylił się i dał koledze nie ten test co powinien :D
Awatar użytkownika
Restless Dream
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:45
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Restless Dream »

INFP, czasami wychodzi mi ISFP, raz chyba INFS.

Nie traktuję tego jakoś super poważnie, ale lubię o tym czytać. Niemniej – przeglądanie memów związanych z moim typem jest dosyć zabawne, spora część do mnie pasuje. :D
Awatar użytkownika
easnadh
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFX

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: easnadh »

Zawsze wychodziło mi INFP, ale nigdy nie zgadzałam się w 100% z opisem. Jestem czymś pomiędzy INFP i INFJ.
Ledr
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:17
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Ledr »

Parę miesięcy temu odkryłem test MBTI i muszę przyznać, że zafascynowała mnie ta tematyka. Jest to prosta klasyfikacja, lecz jednocześnie bardziej złożona niż zwykły podział intro- ekstra. Jednak potrafię podejść do tego krytycznie i wiem, że nie można wszystkich analizować pod kątem tego, jaki to typ. Ogółem nie jestem zwolennikiem generalizowania ludzi, więc raczej nie postępuje wg zasady- " ten jest z takiego typu, więc nie ma co się z nim zadawać". Ten test to nie wyrocznia- owszem, można dla zabawy określać, jaki typ osobowości mają inni, lecz bez przesady .

Niemniej napisałem, że jestem tą tematyką zafascynowany. Dlaczego ? Otóż uważam, że test MBTI jest to świetna rzecz na użytek własny. Parę razy wykonywałem test, i za każdym razem wychodzi mi INFP. Gdy zacząłem czytać o tym typie, to nie raz czułem, jakby to było o mnie. Świadomość, że są ludzie, którzy podobnie odbierają rzeczywistość i podobnie reagują na wydarzenia, jest dla mnie bardzo budująca. Tylko szkoda, że chyba nie napotkałem takich osób na swojej drodze jeszcze :(
Awatar użytkownika
Visenna
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwie 2017, 9:20
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Visenna »

A ja się pochwalę, że z zagorzałego INTJ przeszłam na INFP. Ale moje F nie jest na poziomie 90 %, raczej strzelam, że takie 60 %. Umiejetność posługiwania się logiką pozostała, ale wiem, że nie zawsze się sprawdza w życiu i nie jest najważniejsza.
Nadal umiem też planować, obmyślać strategię, ale wiem, że ważniejsza jest elastyczność- jeśli chcesz rozśmieszyć Boga to opowiedz mu o swoich planach ;) Życie nauczyło mnie, że nie można się przywiązywać do swoich planów, biorę je jakim jest, co nie znaczy, że nie mam celów. Ale robię raczej zarysy niż szczegółowe harmonogramy (chyba, że coś konkretnego tego wymaga). Planuję zdecydowanie rzadziej, kiedyś każdą bździnę planowałam. Czuję się zdecydowcanie mniej rozczarowana i mniej we mnie strachu, nie muszę ciąglę się skupiać, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jest też więcej działania. Po prostu czuję, że to ja władam umysłem, a nie on mną i czuję się zdecydowanie lepiej z tym :)
hermilion
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 12 sty 2017, 16:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w3
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: hermilion »

@Visenna

Nie ma takiej możliwości - po prostu z wiekiem odkryłaś trzeciorzędną funkcje INTJ - Fi
ODPOWIEDZ