Osobowość dyssocjalna

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
nerdanel
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2016, 19:16
Płeć: kobieta

Osobowość dyssocjalna

Post autor: nerdanel »

Macie w rodzinie albo znacie kogoś z osobowością dyssocjalną? Jaki macie stosunek do takich osób? Ignorujecie ,unikacie kontaktu czy tolerujecie?


Dodaje definicję z wikipedii, w celu rozwinięcia tematu
- Coldman


https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C ... yssocjalna

Zgodnie z przyjętą w Polsce i powszechnie obowiązującą na świecie Klasyfikacją Zaburzeń Psychicznych i Zaburzeń Zachowania ICD-10 (Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych, Rewizja Dziesiąta) dyssocjalne zaburzenie osobowości cechuje się ogromną niewspółmiernością pomiędzy zachowaniem jednostki a obowiązującym systemem norm społecznych. Podczas diagnozy bierze się pod uwagę następujące kryteria:

1)bezwzględne nieliczenie się z uczuciami innych (brak empatii),
2)silna i utrwalona postawa braku odpowiedzialności i lekceważenia norm, reguł i zobowiązań społecznych,
3)niemożność utrzymania trwałych związków z innymi przy braku trudności w nawiązywaniu relacji,
4)bardzo mała tolerancja frustracji i niski próg wyzwalania agresji, w tym zachowań gwałtownych,
5)niezdolność przeżywania poczucia winy i korzystania z doświadczeń, zwłaszcza z doświadczanych kar,
6)wyraźna skłonność do obwiniania innych bądź posługiwanie się racjonalizacjami swoich zachowań, które pozornie wydają się możliwe do zaakceptowania – zachowania te są źródłem konfliktów z otoczeniem.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Osobowość dyssocjalna

Post autor: Coldman »

Szczerze nawet niewiedziałem, ze takie coś jest, zaciekawiłeś mnie tym tematem z chęcią poczytam po internecie.
Te kryteria to jakby definicja płatnego zabójcy
Awatar użytkownika
nerdanel
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 09 lut 2016, 19:16
Płeć: kobieta

Re: Osobowość dyssocjalna

Post autor: nerdanel »

Inaczej na to się mówi "psychopatia".Podejrzewam ,że osoba z którą mieszkam ma taką osobowość.Ciężkie jest z takim kimś życie ..:/ Byłam ciekawa czy ktoś jeszcze ma doświadczenia z takimi osobami. Może znasz takiego kogoś a nawet nie wiesz.Zazwyczaj są oni popularni i lubiani.Potrafią sobie zjednywać ludzi.
ODPOWIEDZ