Pytanie do czworek i piatek

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Pytanie do czworek i piatek

Post autor: ewka »

Inne typy osobowosci tez moga się wypowiadac choc mnie najbardziej interesuja te dwa, które jakby nie było są w sporej większości na tego rodzaju forach. ;) Jaka ceche najbardziej u siebe cenicie i nie chcielibyscie zmienic, a ktora wam najbardziej przeszkadza? Pytanie w odniesieniu do enegramu, jeśli komus wyszla np. 4 a nic lub prawie nic mu się nie zgadza z opisem, to to nie koniecznie jest pytanie dla niego. :)

Mnie w byciu czworka najbardziej przeszkadza zbyt duza emocjonalnosc. Nie chodzi o to ze latwo się wzruszam, na okraglo placze ani ze jestem rozhisteryzowana wariatka, ( choc czasem mi się zdarza ). Chodzi o to ze chcialabym myslec i dzialac bardziej racjonalnie, czasami zle oceniam sytuacje bo gore biora emocje, nawet jeśli te emocje nie sa wcale bezposrednio zwiazane z konkretna sytuacja. A to co lubie w czwroce, to kreatywnosc.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: Coldman »

W 4 przeszkadza mi częste poczucie pustki i zamartwianiem się byle czym . Przez to spada pewność siebie, której mi brakuje.
Ogólnie nie mam z emocjami dużo problemów, trochę książek, trochę kombinowania i wszystko można doprowadzić do normalności.
Ja jestem 4w5 dawka introwertyzmu, jak najbardziej na +
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: ewka »

Coldman pisze:W 4 przeszkadza mi częste poczucie pustki i zamartwianiem się byle czym .
To ja znowu z tym nie mam takiego duzego problemu. Poczucie pustki czasem sie pojawia a czasem w ogole go nie odczowam, zalezy jak akurat w danym momencie mi sie uklada w zyciu.
Coldman pisze:Ogólnie nie mam z emocjami dużo problemów, trochę książek, trochę kombinowania i wszystko można doprowadzić do normalności.
To zazdroszcze. A co to za techniki, moglbys jakos szerzej cos na ten temat napisac? :)
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: nyarlathotep »

Według testów wychodzi mi 5w4 i jakieś cechy tego odnajduję. Największym problemem u mnie jest analizowanie wszystkiego, włącznie z własnym stanem. Tak więc swoją wartość już dawno poznałem (bezużyteczny) i trudno się żyje wiedząc, że tego się nie da zmienić.
Paradoksalnie nie chciałbym tego zmienić, bowiem analizowanie otoczenia jest również zaletą. Pomimo braku umiejętności dość szybko rozpracowuję stopień znajomości i wymiany informacji między ludźmi z pracy. No graf mógłbym z tego narysować. Dzięki temu wiem co komu podsunąć, by przestał się czepiać, i co komu gadać by przestał wątpić i zaczął myśleć, że ta zewnętrzna warstwa abstrakcji prowadzone tylko dla niego to ja i nie ma drążyć spraw głębiej. Wiem, manipulacja, ale utrzymanie się w pracy, do której nie ma się predyspozycji (powiedzmy szczerze, jestem wyjątkowo tępy) tego wymaga.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: ewka »

nyarlathotep pisze: Największym problemem u mnie jest analizowanie wszystkiego, włącznie z własnym stanem. Tak więc swoją wartość już dawno poznałem (bezużyteczny) i trudno się żyje wiedząc, że tego się nie da zmienić.
Do takich wnioskow najczesciej prowadzi właśnie zbyt gleboka analiza i skupianie się na sobie. I z tych tez powodow lepiej jest tego nie robic. :P
nyarlathotep pisze: Pomimo braku umiejętności dość szybko rozpracowuję stopień znajomości i wymiany informacji między ludźmi z pracy. No graf mógłbym z tego narysować.
nyarlathotep pisze:(powiedzmy szczerze, jestem wyjątkowo tępy)
Raczej jedno przeczy drugiemu
Awatar użytkownika
BiałyGuzik
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 10w
MBTI: ERROR
Lokalizacja: świat prostopadły

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: BiałyGuzik »

W byciu czwórką lubię moją inność. Czasem nieodgadnioność, to że lubię czasem (lubię że lubię.. tak:)) siedzieć z boku cicho, nic nie mówić i tyko obserwować. I że mnie to nie przeszkadza i nikt nie ma o to pretensji. Lubię nostalgię.
A strasznie nie lubię mojej reakcji na krytykę ze strony innych "kurczę się w sobie zamykam". Powinnam być bardziej asertywna
Życie jest ciężkie jak worek ziemniaków.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: nyarlathotep »

Nieustającego doła zaakceptowałem i uznałem za normalną sytuację. Im dalej tym gorzej, kolejna zasada, tak samo do zaakceptowania jak prawa fizyki czy chemii.
ewka pisze: Raczej jedno przeczy drugiemu
Właśnie niekoniecznie. Można takie rzeczy zauważać i wykorzystywać nieświadomie, a świadomie być tępy. Ja sam się przyłapuję na takich manipulacjach z pewnego rodzaju zdziwieniem, bo nie lgnę do ludzi.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: Arti »

Jako 5 na plus zaliczyłbym nieprzejmowanie się opinią innych. Robię to co uważam za słuszne, nawet jeśli komuś wydaje się to zupełnie nieracjonalne.

A co mi przeszkadza? Chyba najbardziej inni ludzie :-) Nie lubię przebywać z kimś sam na sam, szczególnie w sytuacji gdy nie mam o czym rozmawiać.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: patha »

nyarlathotep pisze:Największym problemem u mnie jest analizowanie wszystkiego, włącznie z własnym stanem
O własnie. Co prawda jest to i wada i zaletą. Wadą, gdy prowadzi do amplifikacji stresu i negatywnych emocji, wywołane czynnikami, których inni nawet nie zauważają.
Arti pisze:Nie lubię przebywać z kimś sam na sam, szczególnie w sytuacji gdy nie mam o czym rozmawiać.
Też mi się to zdarza, że w sytuacji sam na sam zapada niezręczna cisza, bo mam problem z dobraniem adekwatnego tematu do rozmówcy.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: eddard »

BiałyGuzik pisze:W byciu czwórką lubię moją inność. Czasem nieodgadnioność, to że lubię czasem (lubię że lubię.. tak:)) siedzieć z boku cicho, nic nie mówić i tyko obserwować. I że mnie to nie przeszkadza i nikt nie ma o to pretensji. Lubię nostalgię.
A strasznie nie lubię mojej reakcji na krytykę ze strony innych "kurczę się w sobie zamykam". Powinnam być bardziej asertywna
Czwórki i piątki są bardzo asertywne przecież, i w cale nie przejmują się krytyką, tylko robią swoje.
Awatar użytkownika
BiałyGuzik
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2016, 17:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 10w
MBTI: ERROR
Lokalizacja: świat prostopadły

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: BiałyGuzik »

eddard pisze:
BiałyGuzik pisze:W byciu czwórką lubię moją inność. Czasem nieodgadnioność, to że lubię czasem (lubię że lubię.. tak:)) siedzieć z boku cicho, nic nie mówić i tyko obserwować. I że mnie to nie przeszkadza i nikt nie ma o to pretensji. Lubię nostalgię.
A strasznie nie lubię mojej reakcji na krytykę ze strony innych "kurczę się w sobie zamykam". Powinnam być bardziej asertywna
Czwórki i piątki są bardzo asertywne przecież, i w cale nie przejmują się krytyką, tylko robią swoje.
Eddard gdyby każde 4w5 posiadało wszystkie cechy dla 4w5 to każde 4w5 byłoby niemal identyczne.
Życie jest ciężkie jak worek ziemniaków.
Awatar użytkownika
nogitsune
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 01 sty 2016, 22:26
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: nogitsune »

Jestem 5w6.
podobają mi się u mnie: determinacja, nastawienie na osiąganie celów, żelazna konsekwencja w działaniu
nie podoba mi się: ogólnie mówiąc to nieprzystosowanie społeczne, mój sposób myślenie znacznie odbiega od większości ludzi, nie mam problemu z nawiązywaniem znajomości, ale nie umiem ich utrzymywać bo dla mnie to jest przykładowo normalne, że nie rozmawiam z kimś przez miesiąc i nie uważam tego za przejaw ochłodzenia stosunków z tą drugą osobą, większość aktywności towarzyskich mnie nie dotyczy, rozmowy zwykle wydają mi się błahe i pozbawione sensu, ogólnie to w kontaktach z innymi zachowuję się w bardzo sztuczny sposób. Brakuje mi chyba jakiejś otwartości, tolerancji i zrozumienia innych ludzi.
Awatar użytkownika
krucha_babeczka
Introwertyk
Posty: 113
Rejestracja: 15 lis 2015, 19:58
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: krucha_babeczka »

Lubię swój abstrakcyjny umysł, natomiast przeszkadza mi konieczność alienacji i depresja.
Awatar użytkownika
Adis
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 08 sty 2017, 11:15
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ-A
Lokalizacja: WLKP

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: Adis »

Ja lubie niezaleznosc, zdystansowane spojrzenie na swiat, zawsze chlodno oceniam sytuacje, w zyciu kieruje sie logika, rzadko daje sie poniesc emocjom.
Przeszkadza mi wlasnie poczucie odosobnienia. Przez przebywanie w samotnosci brakuje mi umiejetnosci spolecznych. Nie umiem przejsc tej granicy gdzie po poznaniu sie wypadaloby sie blizej poznac. Wtedy stawiam taka niewidzialna szklana banke dookola siebie i sie wycofuje.
Patrycjusz
Rozkręcony intro
Posty: 280
Rejestracja: 08 sty 2015, 15:47
Płeć: mężczyzna

Re: Pytanie do czworek i piatek

Post autor: Patrycjusz »

Skoro odkopane... 5w4/4w5 (bardziej 5w4).

1. Lubię:
a) z 5: intelekt, wiedza, obiektywność - to wiadomo,
b) z 4: introspekcja, talent do sztuksu (u mnie muzyka), "bycie" drugą osobą (psycholog).

2. Nie lubię:
a) z 5: nic mi nie przeszkadza. Wady takie jak alien, wymądrzanie się to dla mnie pozytywy,
b) z 4: bardzo długa lista, egocentryzm, emocjonalność Wertera (dziecka), rozpieprzanie praktycznej strony życia decyzjami podjętymi pod wpływem emocji, no i ten skurwysyński dół. Syf.
Mistyk
Wystygł.
Wynik:
Cynik.
ODPOWIEDZ