Jak dzieciństwo wpłynęło na Waszą osobowość?

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Konrad-IAWC
Zagubiona dusza
Enneagram: nr1
MBTI: INFP

Re: Jak dzieciństwo wpłynęło na Waszą osobowość?

Post autor: Konrad-IAWC » 15 gru 2017, 16:28

Jako dzieciak byłem bardzo aktywny z rówieśnikami, często się bawiłem, to ja zapraszałem do wspólnej zabawy znajomych z klasy itp.
Starsze klasy oraz Gimnazjum zauważyły że jestem bardzo wrażliwy na przezwiska i groźby. Powoli odsuwałem się od zabaw i dalej mi dokuczano :/ Reagowałem na to wszystko, więc dalej nasilałem ich zapał. Doszło do tego że musiałem siedzieć sam i pasywnie czekać na koniec dnia.
Moje życie z rówieśnikami pogarszało się coraz dalej, a ja byłem bezsilny na dalsze upokarzania i moje oceny spadały niczym GBP po Brexicie. Zamknąłem się w sobie, nic nie pomagało - aż stara znajoma zapoznała mnie z swoją przyjaciółką. W skrócie - Euforia, byłem strasznie zauroczony, jakbym się znikąd obudził. W sumie to by nawet wyszło by z nią super gdyby nie brak pewności siebie i nieznajomość konceptu randkowania itp.
Ostatecznie doszło do tego że teraz jestem osobą, która bardzo chętnie by poznała nowe ciekawe osoby. Nie było by z tym problemu gdyby nie to że jest bardzo mało osób ,których bym "tolerował". Toleruję osoby pijące ,ale palacze to chodzący rak, przez co imprezy mnie odtrącają. Boje się podejść do jakiejś osoby i ją zagadać, myśląc że zawsze wyjdzie najgorszy scenariusz. ¯\_(ツ)_/¯

Cheers
Well, we know we had the good things
But those never seemed to last
Oh, please just last...

Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk

Post autor: Pomidor » 15 gru 2017, 16:55

Konrad-IAWC pisze:
15 gru 2017, 16:28
Boje się podejść do jakiejś osoby i ją zagadać, myśląc że zawsze wyjdzie najgorszy scenariusz. ¯\_(ツ)_/¯
Podejdź do laski i zacznij śpiewać. Strasznie się zdziwisz gdy ona zacznie śpiewać razem z tobą :) W świecie nie brakuje pokręconym ludzi i niepotrzebnie z góry zakładamy, że wszystko pójdzie nie tak, ktoś nas wyśmieje itd. Jeśli będziesz pewnym siebie, to cokolwiek się nie stanie raczej nie zrobi na tobie żadnego negatywnego wrażenia.

Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Post autor: Coldman » 15 gru 2017, 21:33

Wiesz Pomidor wszystko fajnie, ale niektórzy ludzie nie przeżywają porażek/odrzucenia w lekki sposób. To taki średni sposób, ale koncepcja dobra.
No i pewność siebie też ważna jak mówisz
Biegnij teraz jak łagodny zwierz. Biegnij by dowiedzieć się, o sobie samym i o świecie co zimny jest jak lód.

ODPOWIEDZ