Jesteście wrażliwi?

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Coldman »

Oto ci chodziło kolego :D https://charaktery.eu/artykul/wysoko-wr ... by-wwo-hsp
Tak to prawda i w jakiejś części ma to związek z introwertyzmem
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: manat »

Chyba pasuję do opisu. Wzrusza mnie byle co, przeżywam filmy i książki, bardzo łatwo się wczuwam w emocje innych osób i przejmuję ich nastroje. Jestem nadwrażliwa na światło i dźwięki.

Bardzo dużo energii poświęcam na ukrywanie własnych emocji, wstydzę się tej nadwrażliwości. Nikt nie lubi płaczliwych łajz :D.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Pomidor »

Wrażliwa kobieta i tak ma lepiej niż wrażliwy facet. Mężczyzna to ma być samiec alfa a nie popierdółka!
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Hazaks »

Pomidor pisze: 15 gru 2017, 16:51 Wrażliwa kobieta i tak ma lepiej niż wrażliwy facet. Mężczyzna to ma być samiec alfa a nie popierdółka!
Czy ja wiem? Zależy do jakiego środowiska trafisz. Jeżeli kobieta będzie ofiarą losu to też sobie nie będzie radzić.
Tonhar pisze: 13 gru 2017, 15:31 - drażliwością przy zbyt wielu rzeczach do zrobienia
Gdy nam dużo do zrobienia to pewnie będę niezadowolony, ale drażliwy? Raczej nie.
Tonhar pisze: 13 gru 2017, 15:31 - wysoką wrażliwością na głośniejsze dźwięki
Zdecydowanie tak mam. Nie cierpię wrzasków, huków, pisków, jak ktoś jeździ markerem po kartce, a na ulicę nie wychodzę bez słuchawek. Jedyne głośne dźwięki jakie toleruje to muzyka na koncertach.
Tonhar pisze: 13 gru 2017, 15:31 - wytrąceniem z równowagi podczas czyjejś obserwacji
W sensie, że nie umiem się skupić jak ktoś na mnie patrzy? Nie zdarza mi się.
Tonhar pisze: 13 gru 2017, 15:31 - mieleniem przez długi czas swoich przeżyć
Potrafię wrócić do rozmowy sprzed kilku tygodni i dogłębnie ją przeanalizować.
Tonhar pisze: 13 gru 2017, 15:31 - ogólnie bardzo wrażliwym charakterem
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi w tym punkcie. Łatwo mnie zranić? Wzruszam się z byle powodu?

Zaobserwowałem, że miewam problemy z rozpoznaniem czy ktoś mówi poważnie czy ze mnie rzartuje. Ma to jakiś związek z wrażliwością?
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Pomidor »

Hazaks pisze: 15 gru 2017, 18:44 Zaobserwowałem, że miewam problemy z rozpoznaniem czy ktoś mówi poważnie czy ze mnie rzartuje. Ma to jakiś związek z wrażliwością?
Prędzej z poczuciem humoru :)
Awatar użytkownika
Canis Latrans
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 17 gru 2017, 16:00
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Canis Latrans »

Słabe myślenie - facet to kupa mięcha, wojownik, zero łez i przynosi kolację w zębach z lasu. Niestety popularne lecz jak dla mnie błędne. Osobiście jestem wrażliwy i bardzo uczuciowy. Wzruszają mnie losy innych, filmy a czasem sama muzyka. Jeżeli naprawdę zostanę skrzywdzony zapłaczę gdzieś tam w domu i nie wstydzę się tego.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Hazaks »

Pomidor pisze: 17 gru 2017, 18:50
Hazaks pisze: 15 gru 2017, 18:44 Zaobserwowałem, że miewam problemy z rozpoznaniem czy ktoś mówi poważnie czy ze mnie rzartuje. Ma to jakiś związek z wrażliwością?
Prędzej z poczuciem humoru :)
Ja nie mam problemu z tym, że ktoś się ze mnie śmieje. Proszę bardzo, ja się śmieje z was wy się śmiejcie ze mnie :D Ale masz rację, moje poczucie humoru jest lekko mówiąc skrzywione :D
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Nocnik »

Myślałem że jestem wrażliwy, ale teraz bardziej bym powiedział że neurotyczny jednak :)
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Coldman »

Nocnik pisze: 18 gru 2017, 20:32 Myślałem że jestem wrażliwy, ale teraz bardziej bym powiedział że neurotyczny jednak :)
No to współczuje.
O wiele lepiej być mega wrażliwym niż mega neurotycznym
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: SCD »

No nie wiem, neurotyczność można leczyć, przynajmniej w teorii. Może też zaliczyć lvl up do wkurwi*jącego bordera co już może być problematyczne. HSP jest zbyt rozległe by uznać je za "te lepsze", kwestia warunków.
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Coldman »

Neurotyczność jest negatywną cechą osobowości, leczyć to się raczej tego nie leczy, tylko uczy radzić sobie z tym. Skrajna neurotyczność potrafi być odpowiedzialna za choroby. HSP z definicji za to nie jest przedstawione za coś negatywnego, normalna cecha jak niski ekstrawertyzm.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Pomidor »

SCD pisze: 21 gru 2017, 15:01 No nie wiem, neurotyczność można leczyć, przynajmniej w teorii. Może też zaliczyć lvl up do wkurwi*jącego bordera co już może być problematyczne. HSP jest zbyt rozległe by uznać je za "te lepsze", kwestia warunków.
Nawet mi nie wspominaj o borderach. Poznałem jedną taką osobę i wystarczy mi to doświadczenie na całe życie :/
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Nocnik »

Coldman pisze: 21 gru 2017, 17:38 Neurotyczność jest negatywną cechą osobowości, leczyć to się raczej tego nie leczy, tylko uczy radzić sobie z tym. Skrajna neurotyczność potrafi być odpowiedzialna za choroby. HSP z definicji za to nie jest przedstawione za coś negatywnego, normalna cecha jak niski ekstrawertyzm.
Jakby przyjrzeć się faktom a nie "historiom na temat faktów", to rzadko jestem neurotykiem, czy introwertykiem, czy kimś innym.
Bo kim jestem jak śpię ?
Albo kim bym był i jakbym się czuł jakbym nie miał na temat siebie żadnych "historii kim jestem" ?
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: Pomidor »

Nocnik pisze: 22 gru 2017, 11:38 Jakby przyjrzeć się faktom a nie "historiom na temat faktów", to rzadko jestem neurotykiem, czy introwertykiem, czy kimś innym.
Bo kim jestem jak śpię ?
Albo kim bym był i jakbym się czuł jakbym nie miał na temat siebie żadnych "historii kim jestem" ?
Typowa czwórkowa "poetycka" odpowiedź :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Jesteście wrażliwi?

Post autor: highwind »

Z wiekiem coraz bardziej ruszają mnie ckliwe momenty w szeroko pojętej sztuce. Kiedyś byłem na to totalnie obojętny. Dziś potrafię mieć trudności z zapanowaniem nad wzruszeniem.
ODPOWIEDZ