Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
arvendanci
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2012, 11:33
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: arvendanci »

Tego testu jeszcze nie robiłem.
Wyszło 5w4 cokolwiek to znaczy ;]
5w4
ISTJ
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

arvendanci pisze:Wyszło 5w4 cokolwiek to znaczy ;]
5w4 znaczy introwertyk ;)
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Enneagram;)

Post autor: Akolita »

Jak dla mnie, to zdecydowanie przyjemniejsza opcja niż 4w5. 4w5 są trudne we współżyciu z ludźmi. One są trudne do wytrzymania same ze sobą. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

Jaka jest różnica między 5w4, a 4w5?
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: Enneagram;)

Post autor: Akolita »

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
mariusz2011
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2011, 23:24
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: mariusz2011 »

Rozwiązywałem ten test kilka razy i zawsze wychodzi mi 4w5 lub 5w4 (przed chwilą znowu wyszło 5w4). Widocznie "pływam" między tymi dwoma typami i nie da się do końca przydzielić mnie do konkretnej cyferki. :lol:
Awatar użytkownika
my_way
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 22 kwie 2012, 22:19
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enneagram;)

Post autor: my_way »

HUUUUUURRRRAAAAA!!!!!
wyszło mi 5w4, a już się bałem że będę 4w5 :lol:
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
maggie
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 02 cze 2012, 11:42
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: maggie »

mariusz2011 pisze:Rozwiązywałem ten test kilka razy i zawsze wychodzi mi 4w5 lub 5w4 (przed chwilą znowu wyszło 5w4). Widocznie "pływam" między tymi dwoma typami i nie da się do końca przydzielić mnie do konkretnej cyferki. :lol:
Mam tak samo..
"To krępujące milczenie. Czemu ględzenie o bzdetach uważamy za wyraz nieskrępowania?
Po tym można poznać kogoś wyjątkowego. Kiedy można zamknąć ryj i wspólnie sobie pomilczeć."
Awatar użytkownika
kukurumba
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 15 sty 2012, 20:44
Płeć: kobieta
MBTI: INFP
Lokalizacja: śląsk

Re: Enneagram;)

Post autor: kukurumba »

my_way pisze:HUUUUUURRRRAAAAA!!!!!
wyszło mi 5w4, a już się bałem że będę 4w5 :lol:
Spadaj :lol: xD

Pani 4w5 ;)
INFP
Awatar użytkownika
Tichy
Intronek
Posty: 34
Rejestracja: 27 mar 2012, 14:36
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enneagram;)

Post autor: Tichy »

Pierwszy raz rozwiązywałem jakieś 6 lat temu, ostatni - przedwczoraj. Prawie zawsze 4w5, raz 4w3. Trochę mnie śmieszą próby zdefiniowania tak złożonego zagadnienia jak czyjś charakter jednym akapitem wysnutym automatycznie na podstawie ankiety... ale każdy chyba ma czasami potrzebę poczytać trochę o sobie, poczuć się zrozumianym chociaż przez psychotest :)
'Nikt nie może być mi bliższy ode mnie, a ja, ja jestem sobie czasem taki daleki...' S.Lem
Awatar użytkownika
Wroblaka
Introwertyk
Posty: 79
Rejestracja: 16 gru 2011, 19:23
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Enneagram;)

Post autor: Wroblaka »

Ooo tak, czuję się bardzo zrozumiana przez ten psychotest, chwała mu za to, choć on jeden! 4w5 i każde zdanie z opisu tego typu oddaje idealnie moją osobowość, przynajmniej te wymienione aspekty.
Np. myślałam, że coś jest ze mną nie tak, bo zawsze fascynowała mnie śmierć. A tu enneagram mi mówi, że to cecha osobowości. Co właściwie nie zmienia faktu, że coś ze mną nie tak... :?
4w5 "Włóczęga"
Obrazek
Awatar użytkownika
Hakuna-Matata
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 06 sie 2011, 23:05
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdynia

Re: Enneagram;)

Post autor: Hakuna-Matata »

A to ciekawe. Rok temu z przekonaniem napisałam, że należę do 4w5. Postanowiłam rozwiązać test jeszcze raz, zważywszy na fakt, że na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy w moim życiu wydarzyło się ogromnie dużo. No i proszę - teraz jest sama piąteczka - "obserwator". :) Ciekawe, że niektóre moje odpowiedzi teraz były zupełnie przeciwne do tych z przeszłości... obrót o 180 stopni. :D
ISTJ/INTJ

UP THE IRONS!
Awatar użytkownika
Giuseppe
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 12 lip 2012, 18:54
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Giuseppe »

Właśnie skończyłem robić test po raz pierwszy, 5w4. I w sumie chyba racja.
Edit:
Drugie podejście, na niektóre pytania odpowiedziałem bardziej stanowczo, w efekcie 1w9. W każdym razie jedno i drugie do mnie pasuje i oznacza naturalnie introwertyka.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enneagram;)

Post autor: Difane »

Mi wyszło 5w4, choć opis nie do końca się zgadza. Bo nie przypominam sobie, abym np. kiedykolwiek dużo czytał :lol: . Ale tak poza tym i paroma innymi detalami treść tekstu jest zgodna w 90 % ze stanem faktycznym :) .
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Enneagram;)

Post autor: Sorrow »

Mi zawsze, cokolwiek się nie wydarzy w moim życiu wychodzi 4w5.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
ODPOWIEDZ