Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
megi2001

Post autor: megi2001 »

Mi rowniez wyszlo 4w5,zgadza sie w 99%.Jesli lubicie takie zabawy to polecam rowniez numerologie,podajecie ,dodaje sie po kolei liczby z daty Waszych narodzin.Ja mam 7 i tam opis w 100% pasuje do mnie,nawet troche sie przerazilam ze tak moze byc ;).
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Wadą takich testów, jest to, że można odpowiadać tak, by wyszło to co chcemy, a nie to co jest prawdą (pomijając, że enneagram trochę uogólnia i zaokrągla nasz charakter do jednego typu), a przy ułomności ludzkiej natury możemy, na skutek presji podświadomości, dopasowywać odpowiedzi do wyidealizowanego obrazu naszej osoby. No. :)
Numerologia? To nie dla mnie. Enneagram chociaż naukowo nie potwierdzony, to można coś z niego wynieść, ale horoskopy i pochodne, to już czysta zabawa.
megi2001

Post autor: megi2001 »

Osobiscie w horoskopy tez nie wierze i gdyby nie program w tv to do numerologi tez bym nie zajrzala.polecam naprawde.
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Horoskpy w gazetach itp, tak to wyssane z palca niedorzeczności. Natomiast horoskop ułożony na podstawie daty urodzenia tz "radix", to już co innego. Z niego można sie naprawde dużo o sobie dowiedzeć. Astrologia to nauka jak każda inna a nie żadana magia.
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Hm, wg Wikipedii:
Astrologia, jako nie podlegająca zasadom falsyfikowalności jest pseudonauką.
Ale żeby nie było to chętnie sprawdzę na sobie, tylko gdzie lub jak można zrobić ten radix?
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

horoskopy to bzdety
wszystkie
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

jak można zrobić ten radix?
Jest taki program Urania , trzeba tylko powpisywać danie (data , miejsce , godzina urodzenia) i sam nakreśli ułożenie planet w danym czasie, dla odpowiedniej lokalizacji. Trzeba sie na tym znać bo odziaływania i związki miedzy planetami są dość zawiłe. Jeśli ktoś ma bardzo dużo wolnego czasu to polecam.
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

szejk pisze:Jest taki program Urania , trzeba tylko powpisywać danie (data , miejsce , godzina urodzenia) i sam nakreśli ułożenie planet w danym czasie, dla odpowiedniej lokalizacji.
Aha, dzięki.
szejk pisze: Trzeba sie na tym znać bo odziaływania i związki miedzy planetami są dość zawiłe. Jeśli ktoś ma bardzo dużo wolnego czasu to polecam.
Wystarczy jedna książka albo wizyta na odpowiedniej stronie internetowej? Znasz jakieś?
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Zajmowalem się tym już troche dawno temu i troche zapomniałem. Wiedze brałem z netu , jest wiele stronek poświeconych temu tematowi np:

http://www.umysl.pl/astrologia/int_erpretacja.html
http://www.logonia.org/archiwalia/passw ... tra3_7.htm
http://www.astrolabium.pl/astrologia_po ... talny.html

Na początek powinno spokojnie wystarczyć, ale tak jak mówie materiału jest wiele i potrzeba sporo czasu. I te zależności miedzy planetami. Niemniej uważam że jest to bardzo intersujące.
kotek313

Post autor: kotek313 »

Mi w tym Enneagramie wyszło 2w1. Opis bardzo do mnie pasuje.
Awatar użytkownika
eve616
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 18 sty 2008, 17:21
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: eve616 »

mi raz 4w5 i 5w4
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Jakieś kilka miesięcy temu zrobiłem i wyszło 4w5. Myślałem, że doskonale pasuje. Jakiś czas później też. Po kilku tygodniach znowu. A teraz, wyszło 5w4 i nie jestem pewien czy któreś z obu podtypów mi dobrze pasuje. Po przeczytaniu opisów wszystkich 18 podtypów stwierdziłem, że posiadam niektóre cechy z innych. Aha, i wtedy, gdy wychodził mi "włóczęga" miałem bardziej romantyczne podejście do życia, od jakiegoś czasu jestem racjonalniej nastawiony.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Jak_wrak pisze: Po przeczytaniu opisów wszystkich 18 podtypów stwierdziłem, że posiadam niektóre cechy z innych.
To normalne. Człowiek to nie robot, posiada różną kombinację cech. Enneagram polega na podziale ludzi poprzez wyróżnienie u nich pewnych cech wspólnych, które u nich dominują i są stałe. Poza tym u każdego typu wyróżnia się inne podejście do życia i otoczenia- to jest moim zdaniem najważniejsze. Przeczytaj jeszcze raz, ale bardzo obiektywnie i znajdź u siebie typ, którego opis pasuje najbardziej i niezależnie od chwilowych stanów emocjonalnych.
Jak_wrak pisze:Aha, i wtedy, gdy wychodził mi "włóczęga" miałem bardziej romantyczne podejście do życia, od jakiegoś czasu jestem racjonalniej nastawiony.
Bo takie testy robi się obiektywnie, a nie pod wpływem chwili ;P Wybaczcie, że tak się wymądrzam, ale mi zawsze wychodzi to samo.

Wiem, że na początku trudno się w tym wszystkim rozeznać, ale im dłużej człowiek w tym siedzi, tym staje się to wszystko bardziej oczywiste.
Polecam książkę Helen Palmer, jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany istotą enneagramu.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Zrobiłem sobie ponownie ten test i ponownie wyszedł mi obrazoburca. Chyba mam stały charakter.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

obrazoburca:
1. osoba występująca przeciwko powszechnie szanowanym wartościom;

2. członek obrazoburstwa (ruchu rozwijającego się w Bizancjum w VIII-IX w.); ikonoklasta

:)
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
ODPOWIEDZ