Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
easnadh
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFX

Re: Enneagram;)

Post autor: easnadh »

Coldman pisze: 31 maja 2017, 20:25 Dzięki za opinie utwierdzające mnie w przekonaniu, że to zwykła zabawka :D
No tak, bo przecież opcja, że to test jest wadliwy albo że to ludzie się oszukują przy jego wypełnianiu, nie istnieją. :roll:
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Enneagram

Post autor: Agon »

Pierwsza część testu, wybierz A, B lub C

(A) Mam tendencje być całkiem niezależnym i asertywnym: zawsze czułem, że życie wychodzi najlepiej gdy ty wychodzisz mu naprzeciw. Ustalam własne cele, angażuję się i sprawiam, by rzeczy się działy. Nie lubię bezczynnego siedzenia - chcę osiągnąć coś wielkiego, pokazać wpływ. Nie szukam specjalnie konfrontacji, ale z drugiej strony nie dam się popychać. Zazwyczaj wiem, czego chcę, i dążę do tego. Pracuję mocno i bawię się mocno.

(B) Skłaniam się do bycia cichym i jestem przyzwyczajony do zajmowania się swoimi sprawami. Zwykle nie przyciągam zbyt wiele uwagi otoczenia, nie jest też w moim stylu zaznaczanie swojego autorytetu w jakiś szczególny sposób. Nie czuję się dobrze biorąc się za przewodzenie innym, lub za współzawodnictwo z kimś. Wielu przypuszczalnie powiedziałoby, że jestem rodzajem marzyciela - wiele mojego podekscytowania wydarza się tylko w mojej wyobraźni. Potrafię być całkiem zadowolony bez poczucia, że muszę być aktywny przez cały czas.

(C) Zawsze byłem ekstremalnie odpowiedzialny i zaangażowany. Czuję się okropnie gdy nie mogę spełnić swoich zobowiązań i tego, czego ludzie oczekują ode mnie. Chcę by ludzie wiedzieli że jestem tutaj dla nich oraz że uczynię wszystko, co uważam za najlepsze dla nich. Wielokrotnie czyniłem spore osobiste poświęcenia dla dobra innych, niezależnie czy byli tego świadomi czy nie. Często nie dbam o siebie wystarczająco dobrze - robię pracę którą trzeba zrobić i odpoczywam (oraz robię co naprawdę chcę zrobić) tylko jeżeli jest jeszcze czas.

Druga część testu, wybierz X, Y lub Z

(X) Jestem osobą która zwykle utrzymuje pozytywne nastawienie oraz czuje, że rzeczy po prostu ułożą się dobrze. Potrafię zazwyczaj znaleźć rzeczy którymi mogę się cieszyć i którymi zapewnię sobie zajęcie. Lubię być wśród ludzi i pomagać innym w byciu szczęśliwym - cieszę się, dzieląc się z nimi własnym dobrym samopoczuciem. (Nie zawsze czuję się wspaniale, ale staram się nie pokazywać tego nikomu!) Niestety, bycie pozytywnie nastawionym przez cały czas, czasami oznacza iż odłożyłem rozwiązanie niektórych swoich problemów na zbyt długo.

(Y) Jestem osobą, która mocno wyraża swój stosunek uczuciowy do różnych rzeczy - większość ludzi potrafi powiedzieć kiedy jestem niezadowolony z czegoś. Mogę być powściągliwy wśród ludzi, ale jestem bardziej wrażliwy niż to okazuję. Chcę wiedzieć na czym stoję w odniesieniu do innych, oraz na kogo mogę liczyć - dla wielu ludzi jest jasne na czym stoją ze mną. Kiedy jestem czymś zmartwiony, to chcę by inni odpowiedzieli na to i oddali się całkowicie pracy tak jak ja. Znam zasady, ale nie chcę by ludzie mówili mi co mam robić. Chcę decydować sam za siebie.

(Z) Mam tendencję to bycia opanowanym i logicznym - nie radzę sobie dobrze z uczuciami. Jestem wydajny - wręcz perfekcjonistyczny - oraz preferuję pracę na własny rachunek. Kiedy pojawiają się problemy lub konflikty osobiste, staram się nie wnosić swoich uczuć do sytuacji. Niektórzy mówią, że jestem zbyt chłodny i niezaangażowany, ale nie chcę by reakcje emocjonalne odwracały mi uwagę od tego, co dla mnie naprawdę ważne. Zwykle nie okazuję swojej reakcji, gdy inni próbują "zbliżyć się do mnie".

Możliwe kombinacje osobowości

A - asertywny, B - wycofany, C - zgodny (Hornevian http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=3929)
X - pozytywny, Y - intensywny, Z - kompetentny (Harmonics http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=3951)

AX - Siódemka
AY - Ósemka
AZ - Trójka
BX - Dziewiątka
BY - Czwórka
BZ - Piątka
CX - Dwójka
CY - Szóstka
CZ - Jedynka
TheRiddler

Re: Enneagram;)

Post autor: TheRiddler »

Mam 4w5
Nawet opis się zgadza.
Awatar użytkownika
Kuqi
Introwertyk
Posty: 94
Rejestracja: 22 paź 2017, 18:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Enneagram;)

Post autor: Kuqi »

U mnie też 4w5, opis w większości się zgadza. Namówiłem przyjaciółkę na ten test, jej wyszło 5w4 i też uważa, że opis dość zgodny.
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: Pomidor »

Dużo coś tych 4w5, czyli nie jestem sam
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Coldman »

Zawsze mnie śmieszy w enna jak ktoś pisze, że się opis zgadza. :D
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: Pomidor »

Coldman pisze: 26 paź 2017, 11:10 Zawsze mnie śmieszy w enna jak ktoś pisze, że się opis zgadza. :D
A coś więcej? Co dokładnie Cię śmieszy?
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Coldman »

Bo to taka zabawka służąca temu żeby opis się zgadzał. :D
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Enneagram;)

Post autor: Pomidor »

Coldman pisze: 01 lis 2017, 1:51 Bo to taka zabawka służąca temu żeby opis się zgadzał. :D
Nic z tego zdania nie zrozumiałem :/
Awatar użytkownika
NIKTO
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2017, 16:54
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź

Re: Enneagram;)

Post autor: NIKTO »

rita pisze: 19 lip 2007, 22:46 Co sądzicie o testach osobowości?
Ten robiłam kilka miesięcy temu, wyszło, że jestem 4w5 , dzisiaj wyszło mi to samo ...więc chyba coś w tym jest :wink:
Kto następny?

http://enneagram.pl/
A jednak coś w tym jest!
jak powiedział Wacio
klepiąc trumnę z ciotką Heloizą...

Ja też jestem 4w5

Jestem taki już
- nigdy się nie zmienię

butów nie mam
lecz srebra zatrzęsienie

złota ile chcesz
pereł i kamieni
:oops:
- bierz!
Awatar użytkownika
Ugoya
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 08 mar 2018, 18:45
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ-T

Re: Enneagram;)

Post autor: Ugoya »

4w5
Don't be afraid to fall i love,and by love i mean the Endless Void.
MartinMartin
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2019, 23:10
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6w5

Re: Enneagram;)

Post autor: MartinMartin »

Jestem 6w5
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Enneagram;)

Post autor: Arsen »

6w2 to mój wynik. Zgadzam się z nim.
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Coldman »

Arsen pisze: 20 lut 2019, 22:15 6w2 to mój wynik. Zgadzam się z nim.
Nie da się mieć 6w2
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: Enneagram;)

Post autor: bartek93 »

Zrobiłem parę testów Enneagram i na ogół wychodziły mi na przemian 4w5 i 6w7 (częściej 6w7) i w zasadzie w większości identyfikuję się z ich opisami. Ostatnio zrobiłem test na Tritype i wyszło mi 469, a dokładnie 4w5-6w7-9w1. "Dziewiątka" była tu nowością, ale jak poczytałem opis, to też dostrzegłem sporo podobieństw :wink:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
ODPOWIEDZ