Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
rita

Enneagram;)

Post autor: rita »

Co sądzicie o testach osobowości?
Ten robiłam kilka miesięcy temu, wyszło, że jestem 4w5 , dzisiaj wyszło mi to samo ...więc chyba coś w tym jest :wink:
Kto następny?

http://enneagram.pl/
Majka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Majka »

Ja robiłam test Enneagram 3 razy w odstępie kilku miesięcy, za każdym razem wyszło mi coś innego i żaden opis się ze mną nie zgadzał :? .
Hator

Post autor: Hator »

dowiedziałem się o enneagramie całkiem niedawno (choć wcześniej słuchałem piosenki " The Voyage Of Gurdjieff" Theriona :) ). Wykonałem test. Wyszło 1w2. Na początku pomyślałem sobie: fajnie! nie dość że introwertyk, neurotyk, "panna", to jeszcze 1w2. Koniec Świata!
Jednak przeczytanie opisów mojego enneagramu zadziałało jak najlepsza psychoterapia. Po raz pierwszy od ładnych kilku lat zaczynam odczuwać wewnętrzny spokój. Powoli prostuje blaszki w mózgu. Wcześniej nie akceptowałem swoich cech charakteru, wiecznie z nimi walczyłem. Teraz powoli zaczynam dostrzegać swoje prawdziwe słabe i silne strony co niezmiernie mi ułatwia odnajdywanie właściwej drogi (czwartej drogi ;) )

Polecam enneagram każdemu. Odnoszę wrażenie, że nam (introwertykom) dobrze rozpracowane enneagramy pomagają podwójnie.
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Jak większość ludzi siedzących na forach: 4w5 :) Mam świra na punkcie Enneagramu i jestem stałym gościem na jego forum, do ktorego gorąco zapraszam!! Już dawno miałam zamiar założyć taki temat, ale nie miałam odwagi.

Enneagram to mój ulubiony test, jedyny, który sprawdza się za każdym razem w zupełności, gdy go robię, a robiłam go już z dwadzieścia razy. Zawsze wracam do niego, gdy jest mi źle i chcę się lepiej zrozumieć.
Myślę, że Enneagram pomaga każdemu w zgłębieniu swojej osobowości i uspokaja, że nie jesteśmy sami, że osób z podobnymi problemami, cechami charakteru i osobowości jest więcej niż sądziliśmy.
Od urodzenia czułam się inna od wszystkich, ni lepsza, ni gorsza, tylko poprostu inna. Nierozumiałam świata, ludzi mnie otachających, a sama też czułam się nie rozumiana Od kiedy zrobiłam ten test, wiem, że moje patrzenie na otaczającą mnie rzeczywistość jest dość normalne, jest skutkiem mojej skomplikowanej osobowości, a takich jak ja było, jest i będzie wielu.

Pomógł mi tak samo jak Hatorowi.
INFp, gr. B
Pomyk

Post autor: Pomyk »

7w6.

Sporo rzeczy sie zgadza, ale czesc zupelnie nie pasuje ;)
Łukasz

Post autor: Łukasz »

1w9 tak jak u reszty nie wszystko się zgadza z moją osobowością lecz te zdania najbardziej mnie oddają:

- jestem zdenerwowany gdy inni nie starają się tak samo mocno jak ja

- jestem zbyt spięty, nerwowy i biorę wiele rzeczy zbyt poważnie

- aura spokoju, choć nadal możliwe są wybuchy gniewu

- jeśli mają odpowiedni powód lub misję, będą ciężko i odpowiedzialnie pracować aby ją spełnić

- zbytnio przejmuję się tym co inni o mnie myślą
Komarzyca

Post autor: Komarzyca »

no mi wyszla 5 w teście. dość koszmarny typ;) trochę się przeraziłam. ale jak poznajecie to "skrzydlo" ? samemu to się wybiera?
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

mi wyszło 4w5 - "włóczęga"
określenie "tragiczny romantyk" trochę mnie zbiło z tropu, ale później rzeczywiście jakbym czytał o sobie.. zgadzało się prawie wszystko, może poza paroma zdaniami z opisu
na dodatek, jak poczytałem o piątce, to ten opis już do mnie nie przystawał, a spodziewałem się, że będzie inaczej - także myślę, że ten test jest na prawdę dobry, na pewno jeszcze poczytam o enneagramie
Komarzyca pisze:ale jak poznajecie to "skrzydlo" ?
mi po ostatnim pytaniu na samym dole po prostu pojawiło się "4w5"
rawel

Post autor: rawel »

Mi wyszło w teście 5w4 - "Obrazoburca".
Z opisu większość cech do mnie pasuje.
Awatar użytkownika
Cosh!se
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 30 paź 2007, 19:39
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Faerie

Post autor: Cosh!se »

rawel- mi wyszło to samo :) Trochę mnie przeraziło to o schizofrenii...
"Poeci, magicy, żeglarze
Tancerze wojny i ja
Wygnani z miasta radości
Wygnani bez imion i ciał
Nie dla nas owoce raju"
makarena

Post autor: makarena »

Zrobiłam test kilka razy, będąc w różnych stanach emocjonalnych. Nie zdziwiłam się, że za każdym razem wychodziło mi coś innego, ale najczęściej 4w5. Jestem wyubuchową mieszanką kilku typów osobowości.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2007, 18:43 przez makarena, łącznie zmieniany 1 raz.
rawel

Post autor: rawel »

No tak, jak już pisałem wcześniej też jestem ofiarą testu, z którego wyszło mi 5w4 :)

Cosh!se to z tą schizofrenią to raczej problem tych mniej zdrowych piątek. Nam to chyba nie grozi :wink:

makarena no masz rację, z taką osobowością ciężko jest być w związku z osobą, która nie wyczuwa, że jest kochana ( choć na swój sposób to okazujemy ) i pragnie tylko słów, a nie czynów.

Wierzę jednak, że z naszą osobowością jest to możliwe. musimy tylko trafić w swoim życiu na odpowiednia osobę.
A ta prawidłowość tyczy się już każdego człowieka, nie tylko intro :wink:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ekwiwalencja
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 16 lis 2007, 18:40
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z własnej krainy

Post autor: Ekwiwalencja »

5w4
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Jak każdemu porządnemu introwertykowi wyszło 5w4 "Obrazoburca" ;p

JEdnak większość moich znajomych ma 4w5 nie wiem czemu ;p
5w4
INTP
ABASCUS!
Pomyk

Post autor: Pomyk »

Dzisiaj ponownie zrobilem ten test i tym razem wyszlo mi 4w5. Jednak wydaje mi sie ze lepiej pasuje do mnie 7w6, ktore wyszlo mi 3 miesiace temu. Na samym koncu opisu 7 jest:
Zadziwiająco, siódemki potrafią się mylnie identyfikowac z czwórkami. Gdy siódemka dostrzega u siebie częste przechodzenie z bycia optymistyczną osobą, na osobę okazującą innym swoje lęki i wewnętrzny niepokój ducha, często myli to z melancholijną postawą czwórki. Jednakże siódemki starają się uciec od tego lęku i bólu, podczas gdy czwórka często kultywuje w sobie ten stan negatywnych emocji.
Wiec pewnie czesc 4 to tak na prawde 7 :)
ODPOWIEDZ