Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
szejk
Introwertyk
Posty: 81
Rejestracja: 25 lis 2007, 23:33
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: szejk »

Jedynka ze skrzydłem dziewięć: 1w9 - "Idealista"

Opis nawet się zgadza, choc troche mnie koniec przeraził
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Raczej nie jestem mieszkańcem Bizancjum i nie chodzę po kościołach i nie niszczę obrazów. Więc skłaniam się do tej pierwszej definicji. Pomijając enneagramowe opisy, a zajmując się samym określeniem "Obrazoburca" to coś w tym jest. Jak ktoś wspomniał przypominam starą sąsiadkę co zrzędzi i nic jej nie pasuję. No coś w tym jest. Wiele z tak zwanych "fundamentalnych" zachowań społeczeństwa mnie mocno irytuję i czasami występuję przeciwko nim. Jednakowoż jako jednostka i to dosyć nieśmiała raczej nic nie zdziałam.
5w4
INTP
ABASCUS!
Awatar użytkownika
Erato
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:59
Płeć: nieokreślona

Post autor: Erato »

5w4
Trochę mnie zdziwiło, nie postrzegam sie jako kogoś aż tak obawiającego się kontaktów, ale jak by się tak zastanowić to jednak wiele w tym z prawdy. No i z własnych obserwacji to jednak bardzo mocny wpływ 4.
Teraz to nieskończenie cienka granica między tym co było, a tym co będzie.
bezimienny
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2008, 13:20
Płeć: nieokreślona

Post autor: bezimienny »

Jaki koń... ups, człowiek jest każdy widzi. Wolę unikać szufladkowania.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

takie testy nie są złe, jeżeli traktujesz je jako pewną pomoc a nie ABSOLUTNĄ PRAWDĘ I OBJAWIENIE na temat twojej osoby.
ja 4w5 oczywiście, bo jakże by inaczej :)
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

jw, 4w5 ; )
przy czym zrobilam ten test trochę 'na szybkiego', ale opis się w zasadzie się zgadza...
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Post autor: Shamicki »

Mi wyszło 5w6 w zasadzie prawie wszystko się zgadza. Wypowiem się dokładniej na ten temat gdy za jakiś czas zrobie ponownie test. Co by pewnym być.
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Teraz mi wyszło 5w4, ale robię ten test już czwarty raz i dwa razy miałem 4w5, które, jak mi się wydaje, bardziej do mnie pasuje.

Oczywiście podchodzić trzeba do takich rzeczy z dystansem no bo to tylko zwykły test stworzony na podstawie interpretacji zachować człowieka jednej osoby.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

Już trzeci raz robię test, każdy z bardzo dużym odstępem czasowym i za każdym razem wychodzi mi 5w4 - Obrazoburca.
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

z 4w5 ewoluowałem w 7w8 :D
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Mi jak zawsze wyszło 4w5 :( ...
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Ostatni raz robiłam ten test jakieś dwa, trzy lata temu. Mile zaskoczył mnie fakt, że dziś wynik był dokładnie ten sam. Znaczy to, że chyba ciągle jestem sobą i nie zmieniłam się w kogoś innego. :lol:
4 w 5 - Włóczęga. Jak miło wiedzieć, że mój ulubiony pisarz został zaliczony do tej samej kategorii osobowości. :)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

iksigrekzet pisze:z 4w5 ewoluowałem w 7w8 :D
Cudotwórca :shock: A który opis naprawdę do ciebie pasuje?
Sorrow pisze:Mi jak zawsze wyszło 4w5 :( ...
Coś taki smutny? To piękny typ ^^ Pewnie dlatego, że mój ;)

Mi nigdy typ się nie zmienia, a test robię sobie co jakiś czas przez dobre kilka lat. Zauroczyła mnie jego trafność spostrzeżeń i podziału osobowości. Dla bardziej ciekawskich gorąco polecam książkę "Enneagram. Zrozumieć siebie i innych" Helen Palmer. Niezwykle poszerza wiedzę na temat Enneagramu.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Rilla pisze: Coś taki smutny? To piękny typ ^^ Pewnie dlatego, że mój ;)
Może smutny dlatego, że dwóch pośród znanych osób z tym typem strzeliło sobie w łeb...
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

Rilla, najlepsze jest to, że oba.
ODPOWIEDZ