Enneagram;)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Domator
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2016, 11:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: opolskie

Re: Enneagram;)

Post autor: Domator »

Test wykonywałem parokrotnie, zmieniając minimalnie moje odpowiedzi (co do których nie byłem do końca pewien), jednakże za każdym razem wynik był jednoznaczny:

Jestem typowym przedstawicielem typu 5w4 :)

Z opisem zgadzam się w zupełności, tym bardziej ze skrzydłem 4.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

eddard pisze:Ale przecież każdy typ z Enneagramu może być introwertykiem. Jak również ekstrawertyk może być piątką. Ja rozumiem te typy jako różne motywacje w życiu: piątki motywowane są zdobywaniem wiedzy, a czwórki wyrażaniem siebie artystycznie. I tak dalej.
Ale statystycznie to typ 5, 4 i 6 są najczęściej introwertyczne.

http://i.imgur.com/dBpdRMN.gif

To jest forum introwertyków, więc nie dziwi tak duża ilość typów 5w4 i 4w5, ale nie sugeruj się tym co widzisz tylko na forum. Tu jest specyficznie, jest też dużo INTJ, a to ponoć najrzadszy typ w mbti.
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: Enneagram;)

Post autor: ćma »

Agon pisze:
To jest forum introwertyków, więc nie dziwi tak duża ilość typów 5w4 i 4w5, ale nie sugeruj się tym co widzisz tylko na forum. Tu jest specyficznie, jest też dużo INTJ, a to ponoć najrzadszy typ w mbti.
Według mojej wiedzy najrzadszy jest INFJ niestety.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Enneagram;)

Post autor: Faramuszka »

@up różne źródła różnie podają, ale zanim zaczniecie sobie słodzić kto jest większym jednorożcem, to warto to rozdzielić na płcie, bo chyba wszystkie źródła są zgodne, że jeśli chodzi o złoty róg jednorożca to należy się on Panom INFJ i Paniom INTJ. Howgh :P (A może tych drugich jest faktycznie więcej, ale to wtedy te badania by musieli łażąc po domach robić :P)

A odnośnie tego co napisał Agon, to może wynikać właśnie z tego, że częściej takie człowieki interesują się tymi śmiesznymi literkowymi rzeczami i częściej są świadomi swojego introwertyzmu. No i styl życia robi swoje.

(A tak w ogóle to nie ten temat, wiem wiem)
Arti
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2014, 20:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Enneagram;)

Post autor: Arti »

eddard pisze:Ale przecież każdy typ z Enneagramu może być introwertykiem. Jak również ekstrawertyk może być piątką. Ja rozumiem te typy jako różne motywacje w życiu: piątki motywowane są zdobywaniem wiedzy, a czwórki wyrażaniem siebie artystycznie. I tak dalej.
Niestety nie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak przebojowa i energiczna trójka zastanawia się cały dzień nad losem wszechświata, a ekstrawertyczna piątka to oxymoron.
Awatar użytkownika
Alice
Introwertyk
Posty: 82
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enneagram;)

Post autor: Alice »

Ja ten test robię z czystej ciekawości chociażby raz w roku już od jakiegoś czasu i zawsze niezmiennie wychodzi 4w5..
Chociaż 1 też w jakimś stopniu do mnie pasuje, jednak emocje zawsze biorą górę.
"Zapytasz ją, gdzie jest sens
Wśród szarych dni szarego przemijania
Ona - Alicja to wie
Szczęśliwa jest, choć żyje całkiem sama.."
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram;)

Post autor: eddard »

Arti pisze:Niestety nie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak przebojowa i energiczna trójka zastanawia się cały dzień nad losem wszechświata, a ekstrawertyczna piątka to oxymoron.
To ciekawe, bo z wykresu, wrzuconego w innym wątku przez Agona, wynika, że trójki częściej są introwertyczne niż nie.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: Agon »

eddard pisze:
Arti pisze:Niestety nie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak przebojowa i energiczna trójka zastanawia się cały dzień nad losem wszechświata, a ekstrawertyczna piątka to oxymoron.
To ciekawe, bo z wykresu, wrzuconego w innym wątku przez Agona, wynika, że trójki częściej są introwertyczne niż nie.
3 to typ chcący wygrywać, zdobywać różne osiągnięcia, tytuły, trofea itd. Ktoś taki może być zarówno ekstrawertykiem, jak i introwertykiem. U niektórych introwersja pozwala się skupić na celu zamiast spotykać się z ludźmi i rozmawiać o niczym. Wielu 3 to sportowcy, a wielu z nich to introwertycy, odważni, nie nieśmiali, ale jednak introwertycy. Oczywiście są też 3 ekstrawertycy, typowe gaduły i tacy zwykle rozwijają swoje społeczne zdolności w celu zdobywania osiągnięć w dziedzinie w której ekstrawersja się przydaje np. sprzedaż, marketing i inne takie.
3 pragnące zdobywać osiągnięcia akademickie i będące naukowcami mogą przypominać 5. Różnica polega na motywacji tych typów, dla 3 ważne są osiągnięcia, dla 5 wiedza sama w sobie.

A 5 to typowi rozkminiacze, filozofowie, badacze i obserwatorzy świata. Lubią obserwować, myśleć i nie ingerować, a jak już ingerują to w celach eksperymentalnych, bo nie chcą angażować się emocjonalnie. 5 odcinają się od emocji i są nieco podobne do 9, ale 9 odcina się głównie od gniewu, a 5 nie tylko od gniewu, ale nawet od tych pozytywnych, bo każda emocja zakłóca w jakiś sposób myślenie. 9 podzieli się z innymi emocjonalnym ciepełkiem, a 5 będzie zimne i dosłowne.
Awatar użytkownika
easnadh
Zagubiona dusza
Posty: 3
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFX

Re: Enneagram;)

Post autor: easnadh »

Arti pisze:
eddard pisze:Ale przecież każdy typ z Enneagramu może być introwertykiem. Jak również ekstrawertyk może być piątką. Ja rozumiem te typy jako różne motywacje w życiu: piątki motywowane są zdobywaniem wiedzy, a czwórki wyrażaniem siebie artystycznie. I tak dalej.
Niestety nie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak przebojowa i energiczna trójka zastanawia się cały dzień nad losem wszechświata, a ekstrawertyczna piątka to oxymoron.
To, że nie możesz sobie czegoś wyobrazić, nie znaczy, że to nie istnieje. Poza tym kłuje w oczy fakt, że twoje rozumowanie bazuje na stereotypach mówiących, że jak 3, to zawsze przebojowe i energiczne, a jak introwertyk, to "cały dzień zastanawia się nad losem wszechświata". To NIE SĄ definicje tych typów ludzkich. Równie dobrze mógłbyś mówić, że każdy prostokąt jest kwadratem.
Awatar użytkownika
chrom491
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2017, 23:41
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: (ISFP-T)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Enneagram;)

Post autor: chrom491 »

No mi za każdym razem 9w1 i się nie dziwię bo 90% opis sie zgada, te 10%"mnie" poprostu sprawia że mam trochę bardziej wyrąbane niz przeciętna 9 ale tylko trochę.

w sumie jak przeczytałem 9w8 to też troche mam wspólnego lub bardziej polaczenie 9w1 i 9w8
bo np. jak już coś robię to porządnie oraz jestem świadomy moich "braku?" Uczuć

lub może jestem raz tym raz tym ale ani razu nie miałem 9w8 eh nie wiem
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 22:36 przez chrom491, łącznie zmieniany 2 razy.
9w1 - "Marzyciel" 9w8 - "Komfortowy"
Generalnie jestem szczęśliwy, ale brakuje czegoś.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Coldman »

Dużo tu 9 nie mamy :D
Wyrąbanie jest dobre, trochę luzy nigdy nikomu nie zaszkodziło ;)
Awatar użytkownika
beh
Intronek
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2015, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: Enneagram;)

Post autor: beh »

Pierwszy test zrobiłem parę lat temu i wyszło mi 5w4, a zaraz potem 1w9 lub 9w1. Powtarzałem to parę razy i za każdym razem wychodziło mi na zmianę (przeważnie wystarczyło zmienić jedną odpowiedz). Jak czytam opisy to pasuje bardziej piątka, ale czy mam aż taką potrzebę wiedzy to nie wiem, ale wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Enneagram;)

Post autor: avatariks »

beh pisze: 21 mar 2017, 23:21 Pierwszy test zrobiłem parę lat temu i wyszło mi 5w4, a zaraz potem 1w9 lub 9w1. Powtarzałem to parę razy i za każdym razem wychodziło mi na zmianę (przeważnie wystarczyło zmienić jedną odpowiedz). Jak czytam opisy to pasuje bardziej piątka, ale czy mam aż taką potrzebę wiedzy to nie wiem, ale wiem, że nic nie wiem.
Mam podobną sytuację, za każdym razem wychodzi mi co innego a testy jak MBTI
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Enneagram;)

Post autor: Coldman »

Dzięki za opinie utwierdzające mnie w przekonaniu, że to zwykła zabawka :D
Awatar użytkownika
avatariks
Intronek
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2017, 7:30
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Danzig

Re: Enneagram;)

Post autor: avatariks »

avatariks pisze: 31 maja 2017, 17:59
beh pisze: 21 mar 2017, 23:21 Pierwszy test zrobiłem parę lat temu i wyszło mi 5w4, a zaraz potem 1w9 lub 9w1. Powtarzałem to parę razy i za każdym razem wychodziło mi na zmianę (przeważnie wystarczyło zmienić jedną odpowiedz). Jak czytam opisy to pasuje bardziej piątka, ale czy mam aż taką potrzebę wiedzy to nie wiem, ale wiem, że nic nie wiem.
Mam podobną sytuację, za każdym razem wychodzi mi co innego a testy jak MBTI
... a testy jak mbti nie zmieniają mi się
ni wiem czemu mi usunęło linijkę :/
ODPOWIEDZ