poczucie "dziwności" własnego ja

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Domator
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 12 paź 2016, 11:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: opolskie

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Domator »

Będąc swego czasu na konwencie mangowym, odbył się panel pod tytułem: "Fandom oczami psychologa".

Uczestnicząc w panelu usłyszałem piękne słowa z ust pani psycholog: "Wy jesteście inni, wy jesteście dziwni i tacy macie pozostać!". Dało mi to wtedy do myślenia i chociaż już od dłuższego czasu tak o sobie myślałem, to jednak jej słowa dosadnie mnie w tym utwierdziły. W innym przypadku bym przecież się na tej sali nie znalazł :)

O tym, że jednak nie wpasowuję się w "normy" społeczne, wiedziałem już od dosyć dawna. Zawsze starałem się wybierać inną drogę niż reszta w moim otoczeniu. Znalazłem przy okazji bratnią duszę, z którą mam kontakt po dziś dzień. Mowa tutaj o moim najlepszym przyjacielu z podwórka. Razem staramy się być "innymi" ludźmi i tego się trzymamy. Nudy w życiu "normalnych ludzi" nam już wystarczy.
Awatar użytkownika
Aga91
Introwertyk
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2016, 23:16
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Aga91 »

Odnosząc się do pierwotnego pytania. Tak, już jako dziecko zastanawiałam się nad tym dlaczego ja to akurat ja i w tym konkretnie ciele, i dlaczego urodziłam się akurat tutaj i w tej rodzinie, a nie jako ktoś inny np.w Brazylii. Najgorszym bólem byłoby musieć istnieć ponownie jako ktoś inny, mam nadzieję, że reinkarnacja nie istnieje.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Coldman »

Nie czuję się dziwakiem, bardziej nazwałbym to indywidualistą.
Każdy jest sobą, każdy jest kimś innym.
Awatar użytkownika
bartek93
Ambiwertyk
Posty: 320
Rejestracja: 15 kwie 2018, 22:29
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ENxP
Lokalizacja: Okolice Siedlec

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: bartek93 »

lajlen_ pisze: 06 sie 2010, 17:04 chodzi mi o to, że czasami wydaje mi się dziwne, że istnieję, że ja to ja, że jestem właśnie taka, a nie inna.
Haha, bardzo często mam takie rozkminy :lol:
I breathe the air of my beliefs
ENFP 962(171) sp/so
mindlessness

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: mindlessness »

Coldman pisze: 30 gru 2016, 3:06 Nie czuję się dziwakiem, bardziej nazwałbym to indywidualistą.
Każdy jest sobą, każdy jest kimś innym.
Dokładnie! Też jestem tego zdania!
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Arsen »

Ja to osobiście uważam się za normalną osobę jednak czasem wpadam w takie poczucie że moje zachowanie jest jakieś z kosmosu a ja tylko udaje normalność :/
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
StaraDusza

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: StaraDusza »

Poczytajcie sobie o starych duszach młodych i dziecinnych. Może odkryjecie czemu miewacie lub nie poczucie dziwności.
ODPOWIEDZ