poczucie "dziwności" własnego ja

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Dziecko Indygo
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 25 kwie 2015, 1:23
Płeć: mężczyzna

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Dziecko Indygo »

lajlen_ pisze:Wiem, tytuł wątku jest durnowaty, ale nie wiem, jak to inaczej nazwać...
No juz po wstepie do tego posta zaczynam rozumiec co masz na mysli :)
Awatar użytkownika
Dziecko Indygo
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 25 kwie 2015, 1:23
Płeć: mężczyzna

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Dziecko Indygo »

Ja od dziecinstwa mialem programowanie na niskie poczucie wlasnej wartosci, a moje poczucie innosci od swiata nadal jest na wysokim poziomie. To sie ciaglo za mna jak kula u nogi, beznadzieja. Trzy, moze cztery lata temu zaczelo sie cos zmieniac, wpadla mi w rece przypadkowo ksiazka ''Potega podswiadomosci'', potem inne, znalazlem swoich mentorow, ktorzy pomogli mi zrozumiec, ze jestem oryginalem, tak jak kazdy z nas. Wszystko lezy w perspektywie z ktorej patzrymy i w ludzich, ktorych sluchamy.
''Urodziles sie jako oryginal, nie umieraj jako kopia''
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Ceper »

Hmm nie jestem pewien czy autorce chodziło o to, że mamy w tym wątku się nad sobą użalać.
Poczucie dziwności pewnie częściej towarzyszy intro niż ekstra, chociażby z tego powodu że mają więcej czasu na rozmyślanie. Ja uważam za dziwne robienie czegoś, tylko dlatego że wszyscy tak robią, np bo jest moda na coś. Również uważam za dziwną chęć wyróżnienia się na siłę z tłumu, np. idiotycznym dzwonkiem w telefonie...Najdziwniejsze było to, że kiedyś wielu ludzi uważałem za idiotów, bo tak się zachowywali przy znajomych, ale w jakiejś poważnej dyskusji mówili całkiem sensownie. Ja jakoś tak nie mam, nigdy nie miałem potrzeby zaimponowania znajomym - kobiecie owszem.
Dziwnie się też czuję też za każdym razem jak piszę na tym forum, bo 4 zdania układam w pół godziny....
Awatar użytkownika
inhale
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 22 maja 2015, 11:44
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: o.O
Kontakt:

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: inhale »

takie rozkminy to ja miałam w wieku 3/4 lat i mój ojciec przede mną uciekał bo myślał, że chcę się dowiedzieć jak zostałam poczęta.
Eileen

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Eileen »

Takie rozkminy chyba każdy ma choć raz w życiu :D. Ja jeszcze często mam poczucie właśnie takiej "dziwności", ale nie w stosunku do siebie, tylko do chwili. Np. Wiedzę sobie w autobusie, gapię w okno i nagle zaczynają mi przychodzić do głowy różne myśli: "Jakie to dziwne, że teraz jest teraz, które teraz już jest w przeszłości(...)" i "Jakie to dziwne, że za dziesięć lat nie będę pamiętać tej dziewczyny siedzącej dwa miejsca dalej".
Awatar użytkownika
Fangtasia
Rozkręcony intro
Posty: 311
Rejestracja: 21 wrz 2014, 22:20
Płeć: kobieta
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Fangtasia »

Eileen pisze:gapię w okno i nagle zaczynają mi przychodzić do głowy różne myśli: "Jakie to dziwne, że teraz jest teraz, które teraz już jest w przeszłości(...)" i "Jakie to dziwne, że za dziesięć lat nie będę pamiętać tej dziewczyny siedzącej dwa miejsca dalej".
Piątka. :D Ja się zawsze zastanawiam gdzie dana osoba będzie za 10 lat albo gdzie była 10 lat temu. Zastanawiam się o czym ludzie myślą i czy też na mnie patrzą i zastanawiają się gdzie będę. A potem na kolejnym przystanku wchodzi pijany koleś albo Cyganie. Wtedy już mi się nie chce myśleć o ludziach i myślę o sobie. :D
Eileen

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Eileen »

Najdziwniejsze jest to, że pamiętam kilka takich "kadrów z życia", tzn. Nie tak do końca, bo zapomniałam twarzy ludzi i innych szczegółów, ale uczucie wyżej wspomnianej dziwności, takiego odrealnienia mi pozostało.
A co do pijaków i w ogóle niepokojąco wyglądajacych/zachowujących się ludzi- jeśli takowy wsiadzie do autobusu to ja myślę juz tylko o tym, żeby najszybciej stamtąd wyszedł :D
Eileen

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Eileen »

A poza tym, jej, to jest aż trochę straszne myśleć o tych wszystkich przechodniach, których kiedystam się widziało...
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: So-ze »

To w autobusach, pociągach jak i podczas mijania ludzi gdzieś na mieście zastanawiam się czasem, czy są szczęśliwi, czym się zajmują, czego w życiu nie zrobią i kim może będą xd ale nie sądzę, by inni też tyle rozmyślali. Co do bezdomnych, rozmyślam też nad tym, ale to rzadziej, kim byli w przeszłości i dlaczego się stoczyli xP
Eileen

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Eileen »

No raczej większość ludzi nie myśli o takich rzeczach, ale można spokojnie założyć, że jeśli np. Mi się to zdarza, to raczej na pewno minelam kiedyś kogoś, kto pomyślał tak o mnie... Świat jest dziwny :o. Ciekawe co też ten człowiek teraz porabia...?
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: ponuraczek »

Też mam czasem podobne rozkminy. Bardziej na nudnym wykładzie, czy siedząc w pokoju wieczorem. To jest takie zastanawiające, że każdy sobie coś myśli, a innym nie będzie często dane poznać tych rozmyślań czy pragnień. I zastanawia mnie też czy ktokolwiek z nich ma podobne rozmyślania. Wtedy mam trochę takie poczucie, że rozmiar świata i to, że jestem jedną z miliardów ludzi, taką malutką w wielkim kosmosie, jest przerażające.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
SellSowa
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:20
Płeć: kobieta

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: SellSowa »

Też tak mam....I też nie umiem tego wytłumaczyć... :|
VampirLestat

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: VampirLestat »

Wszyscy ludzie są wyjątkowi. Rodzimy się w tej, a nie innej rodzinie, o takim a nie innym wyglądzie, z takim, a nie innym zestawem genów. Natura sprawila, że każdy jest inny, niepowtarzalny. Szkoda tylko, że tak spory odsetek społeczeństwa woli upodabniać się do pozostałych, żeby nie zostać w tyle. Konczy się to tak, że ludzie chcą warzyć ile Calvin Klein przykazał, nosić fryzury takie, jakie Calvin Klein przykazał, ubierać się jak Calvin Klein przykazał, lubić co Calvin Klein przykazał i najlepiej, jeżeli się myśli jak Calvin Klein przykazał
mawo
Użytkownik zablokowany
Posty: 54
Rejestracja: 09 lut 2013, 22:18
Płeć: nieokreślona

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: mawo »

Nie znam człowieka.
Awatar użytkownika
Dziecko Indygo
Intronek
Posty: 39
Rejestracja: 25 kwie 2015, 1:23
Płeć: mężczyzna

Re: poczucie "dziwności" własnego ja

Post autor: Dziecko Indygo »

inhale pisze:takie rozkminy to ja miałam w wieku 3/4 lat i mój ojciec przede mną uciekał bo myślał, że chcę się dowiedzieć jak zostałam poczęta.
To jak wiesz już? Podzielisz się swoją wiedzą? :))
ODPOWIEDZ